Play me and learn – w nowym roku szkolnym

28 Sie

 

 

 

 

 

 

 

Wakacyjne lenistwo powoli dobiega końca, czas się na serio zająć tym, czym zajmują się mamy we wrześniu – głównie edukacją dzieci. Szeroką pojętą.

Na początek troszkę o angielskim. Wpadły bowiem w moje ręce materiały Play me and Learn. Firma ta zajmuje się tworzeniem materiałów do gier i zabaw w język angielski. Dziecko (i nie tylko) najlepiej uczy się przez zabawę. Stąd też filozofia firmy, żeby tworzyć takie plansze, gry, karty itp., dzięki którym dziecko będzie się świetnie bawić, a mimochodem uczyć języka.

Gry można dobrać do zainteresowań i indywidualnych możliwości dziecka. Jedni uczą się przez ruch i działanie, inni słuchając czy patrząc. Gry Play me and Learn doskonale się w to wpasowują.

Testowaliśmy zestaw Play me KIDDO.  Zestaw ten składa się z:

  • 2 płyt z nagranymi kilkoma piosenkami i słowniczkiem – pozwala to opanować 80 słów. Idealne dla słuchowców,  ale też tych, którzy ciągle muszą się ruszać, bo piosenki można wspierać gestami.
  • kart pracy. Zawierają one proste zadania (typu pokoloruj, policz), ale też trudniejsze: domino, memo. Są też nowatorskie rozwiązania: karta dań w restauracji, recepta, karta informacyjna zwierzęcia. Mnie szczególnie ujęły plansze z gotowymi słowami, które pozwalają tworzyć zdania: zamiast drukować, laminować itp. tou wystarczy je wyciąć – papier jest dość twardy i lakierowany.
  • gry Matcher. To 55 kart, każda ma obrazki (bardzo fajna grafika!) lub krótkie wyrazy. Z kartami można przeprowadzić szereg gier. Najłatwiejsza – znajdź u siebie taki sam obrazek jak na karcie leżącej na stole – może być rozgrywana z trzylatkiem. W trudniejsze gry można grać z dzieckiem mówiącym/czytającym po angielsku. Zabawy wystarczy na długo.

Ten najprostszy zestaw można oczywiście uzupełniać o inne, choć wiele z nich tak naprawdę powinny być wyposażeniem szkół. Jeśli jednak chcesz wspomóc swoje dziecko w nauce angielskiego, świetnie się przy tym bawiąc to Play me and Learn przyjdzie Wam z pomocą. A bardziej zaawansowani językowo mogą sięgnąć po Play me Town… Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *