Fotelik Cybex Aton 5 – opinie i cena

4.6/5 - (34 votes)

Rozwój motoryzacji sprawił, że coraz chętniej podróżujemy. Przemieszczenie się z miejsca na miejsce stało się nie tylko tanie, ale również wygodne i bezpieczne. Liczne systemy wspomagające hamowanie, czy obecność poduszek i kurtyn powietrznych sprawia, że nie tylko czujemy się, ale również jesteśmy chronieni w razie wypadku. Warto wspomnieć również o bezpieczeństwie najmłodszych. W przypadku małych dzieci warto zwrócić uwagę na fotelik samochodowy jaki zamierzamy kupić. Zastanawiasz się jaki model fotelika wybrać i czym kierować się przy zakupie? Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i wygodzie podróżowania Twojej pociechy dobrą opcją będzie fotelik Cybex Aton 5. Pięć generacji nagród świadczy o jego jakości i popularności wśród rodziców.

Zalety fotelika Cybex Aton 5

Fotelik Aton 5 to jeden z nielicznych fotelików dostępnych na rynku, który posiada możliwość rozłożenia siedziska do pozycji leżącej, aby odciążyć kręgosłup małego dziecka. Fotelik posiada ośmiostopniową regulację wysokości zagłówka z zintegrowanymi pasami bezpieczeństwa co pozwala na idealne dopasowanie pozycji w zależności od wielkości pociechy. Niewątpliwą zaletą produktu jest fakt możliwości montażu zarówno za pomocą systemu isofix, jak i pasami bezpieczeństwa.

Cena fotelika Cybex Aton 5

Aton 5 to fotelik, któy spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Stąd jego cena, adekwatna do oferowanej jakości i bezpieczeństwa. Nie jest to jeden z fotelików tzw. antymandatów, który możemy kupić za kilkadziesiąt złotych w markecie. Cena Cybexa zaczyna się od 450 złotych. Jest to jednak cena samego fotelika, kiedy chcemy korzystać z przypinania dziecka pasami bezpieczeństwa. Kiedy jednak zdecydujemy się na mocowanie za pomocą systemu Isofix musimy zakupić specjalną bazę. Jej cena w zależności od modelu waha się od 550 do 850 złotych.

Sprawdź najlepsze ceny na Allegro (Kliknij tu)

Opinie o foteliku Cybex Aton 5

Przy zakupie fotelika samochodowego często kierujemy się opiniami innych użytkowników. Cybex Aton 5 może pochwalić się wieloma pozytywami. Większość z nich dotyczy wygody i bezpieczeństwa podróżującego w nim dziecka. Użytkownicy chwalą również solidne wykonanie, pomimo niezbyt niskiej wagi. Wszystkie elementy plastikowe są odporne na zarysowania i ekspozycję na promienie słoneczne. Również system mocowania wywyołał wiele pozytywnych emocji – jest prosty i intuicyjny w obsłudze, nie zacina się i nie stwarza innych problemów. Co ważne do wózka zamontować możemy większość śpiworków dostępnych na rynku, dzięki czemu przewożenie dziecka w chłodniejsze dni jest zarówno bezpieczne, jak i komfortowe dla niego. Fotelik wykonany jest z materiału, który słąbo przepuszcza powietrze, przez co w upalne dni bez specjalnej wkładki, dziecko może się pocić i odczuwać z tego powodu dyskomfort.

Wymiary i waga

Waga fotelika – 4,8 kg

Wymiary fotelika (szer/wys/dł) – 430/390-560/640 mm

Dodatkowe wyposażenie:

– składana budka z UVP50+;

– miękka wkładka dla wcześniaków i noworodków;

– baza z mocowaniami do systemu isofix;

– adaptery pozwalające na wpięcie fotelika do ramy wózka.

Przy okazji sprawdź nasz ranking najlepszych fotelików samochodowych 9-36.

Dodaj komentarz