Jaki materac wybrać?

5/5 - (3 votes)

Obecnie w sklepach znaleźć można bardzo szeroki wybór różnego rodzaju materacy. Wydawać by się mogło, że dokonanie wyboru jest bardzo proste, jednak nie do końca tak jest. Okazuje się, że aby wybrać naprawdę dobry materac, należy się nieco postarać.

 1. Dlaczego dobrze dobrany materac jest tak istotny w codziennym życiu?
 2. Na co zwrócić uwagę przy doborze materaca?
 3. Materace piankowe czy materace sprężynowe – co wybrać?
 4. Kiedy warto postawić na niestandardowe materace?
 5. Ile kosztują materace niestandardowe?

Czy warto zamówić materac na wymiar? Dlaczego wybór odpowiedniego modelu jest tak istotny? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dlaczego dobrze dobrany materac jest tak istotny w codziennym życiu?

Dobrze dopasowany do indywidualnych preferencji i potrzeb materac może okazać się elementem, który zupełnie odmienia codzienne życie. Dzięki niemu można zapewnić sobie zdrowy sen, który nie skutkuje bólem ciała o poranku czy problemami z kręgosłupem. Dobry materac to także pewność dobrego samopoczucia i maksymalnej wygody, której nikt nie powinien sobie odmawiać.

Na co zwrócić uwagę przy doborze materaca?

Ze względu na to, jak ważny jest dobry, jakościowy sen, nie można sobie pozwolić na dowolny typ materaca. Musi on być dobrany do konkretnych, indywidualnych potrzeb użytkownika. Pierwszym, no co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest rozmiar. Wymiar materaca musi być dopasowany nie tylko do łóżka, ale przede wszystkim do wzrostu osoby, która będzie na nim spać. Co więcej, należy wziąć także pod uwagę to, ile osób będzie korzystało z materaca. Minimalna szerokość dla jednej, dorosłej osoby to 80 centymetrów, zaś dla dwóch – 180 centymetrów. Druga istotna kwestia to rodzaj materaca. Obecnie dostępne są modele, które wykonane są z pianki (może to być na przykład pianka lateksowa czy poliuretanowa), a także sprężynowe, kieszeniowe i wiele innych. Warto zwrócić także uwagę na twardość materaca. Od niej zależy komfort snu oraz na przykład to, czy o poranku nie będą bolały plecy.

Materace piankowe czy materace sprężynowe – co wybrać?

Obecnie na rynku spotkać można przede wszystkie dwa rodzaje materacy – sprężynowe i piankowe.

Materace sprężynowe dzielą się na:

 • materace pocketowe,
 • materace multipocketowe,
 • materace bonellowe.

Wśród nich za szczególnie godne uwagi uznaje się modele pocketowe czy multipocket. Dzięki ich specjalnemu wykonaniu zapewniają one bardzo stabilne, a jednocześnie odpowiednio rozłożenie ciężaru ciała. Dzięki temu można mieć pewność, że odpoczynek będzie nie tylko wygodny, ale i bezpieczny. Materace piankowe z kolei to produkty bardzo higieniczne, o wysokiej przewiewności. One także odpowiednio rozkładają ciężar ciała. Dzięki wykorzystaniu pianki materace te świetnie dopasowują się do sylwetki. Warto także zauważyć, że są one znacznie lżejsze od materacy sprężynowych.

Najczęściej dostępne rodzaje materacy piankowych to:

 • materace z pianki wysokoelastycznej,
 • materace z pianki termoelastycznej,
 • materace lateksowe.

Kiedy warto postawić na niestandardowe materace?

Czasami zdarza się, że tradycyjne wymiary, najczęściej proponowane przez producentów nie wystarczają. Dzieje się tak na przykład, kiedy w celu jak najlepszego wykorzystania przestrzeni w pomieszczeniu decyduje się na stworzone na indywidualne zamówienie łóżka. Czasami konieczne jest także umieszczenie materaca w niestandardowym miejscu, na przykład w specjalnej wnęce. Specjalne rodzaje są także potrzebne do łóżeczek dziecięcych czy kołysek. W takich sytuacjach nie wystarczają tradycyjne propozycje producentów. Wykonane na wymiar materace to szansa na maksymalne dopasowanie produktu do ramy łóżka lub przestrzeni, w której mają się znajdować. Pozwala uniknąć konieczności samodzielnego przycinania, które może skończyć się zniszczeniem produktu. Dobry, nietypowy materac na wymiar powinien być oczywistym wyborem dla każdego, który potrzebuje idealnego dopasowania i maksymalnej funkcjonalności.

Ile kosztują materace niestandardowe?

Materace na wymiar nie muszą być o wiele droższe od tradycyjnych. Zazwyczaj cena jest wyliczana w zależności od tego, czy produkt ma być większy, czy też mniejszy od proponowanych przez producenta rozmiarów. W zależności od ilości zmian, jakie będą musiały być wprowadzone można spodziewać się także wzrostu kosztów. Warto zauważyć, że ceny zazwyczaj różnią się w zależności od sklepu, dlatego warto zapoznać się z zasadami bezpośrednio na stronie internetowej wybranego producenta. Jednocześnie nie można zapomnieć także o tym, że dobry materac na wymiarto niejednokrotnie najkorzystniejsze rozwiązanie, pozwalające uniknąć wielu niedogodności i problemów, dlatego warto je rozważyć.

Aby znaleźć materace dla najbardziej wymagających klientów, warto zajrzeć na stronę https://materaceproducenta.pl/. Wykonujemy materace dziecięce oraz dla dorosłych w dowolnym rozmiarze – także na wymiar. Dzięki nam masz szansę na komfortowy sen. Oferujemy najwyższej jakości produkty, które odpowiadają na realne potrzeby klientów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu, a w przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.

Dodaj komentarz