Lapbook dla leniwych – środki stylistyczne

25 Lut

środki stylistyczne - lapbookLapbook dla młodszych dzieci już czeka w kolejce do prezentacji, dziś chciałam j pokazać lapbooka zrobionego przez starsze “szkolne” dziecko. Lapbook jest bardzo pomocnym narzędziem w edukacji domowej, bo pozwala na zebranie, uporządkowanie i uzupełnienie wszelkich wiadomości z danego zakresu. A w dodatku prezentuje się całkiem nieźle i pozwala na szybką powtórkę wiadomości. Dziś teczka zrobiona przez mojego najstarszego syna.

Środki stylistyczne

Był to dość pracochłonny lapbook, ale wszystko zrobiliśmy na komputerze, bo zależało nam na tym, aby była możliwość łatwego i szybkiego odnalezienia potrzebnych haseł, które byłyby czytelne. I to się udało, bo sięga do niego także i dzisiaj, jako uczeń gimnazjum. Wykorzystaliśmy dwie teczki, które zostały spięte “plecami”.

No i niespodzianka dla leniwych lub tych, którzy chcą lapbooka zrobić nie z dzieckiem, a dla dziecka – znalazłam gdzieś wszystkie pliki, może ktoś skorzysta? Mam nadzieję, że w czasie przerabiania ich na PDF nie wkradły się tam błedy, jakby co, to proszę sygnalizować, poprawię.
środki_styl_1

środki_styl_2

środki_styl_3

środki_styl_4

środki_styl_5

środki_styl_6

środki_styl_7

środki_styl_8

środki_styl_9

środki_styl_10

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *