Test ekspresu do kawy Saeco PicoBaristo One Touch Milk Carafe.

17 Lut

Kawa… temat rzeka. Doczekała się wielu badań naukowych i tysięcy wzmianek w literaturze (moja ulubiona, to ta ze „Zwiadowców”). Najwyraźniej nie tylko ja sobie nie wyobrażam życia bez kawy. Jednak im jestem starsza, tym większe wymagania kawie stawiam. Minęły studenckie czasy, kiedy było mi wszystko jedno jaka i w czym, byle z kofeiną. Teraz musi być dobra, czyli z mleczkiem, koniecznie spienionym, w zależności od nastroju: cappuccino, latte, macchiato, a jak za późno wstanę, to przyspieszające krążenie espresso. Koniecznie w ulubionej filiżance. I nie, takie cuda to nie tylko w kawiarni z profesjonalnym baristą, ale po prostu w mojej kuchni, w której stoi nowy, kompaktowy i stylowy ekspres Saeco PicoBaristo One Touch Milk Carafe.

2_picobaristo_blog

Saeco PicoBaristo OTC HD8927/09 to automatyczny i wysokociśnieniowy ekspres, który umożliwia szybkie przygotowanie kilkunastu napojów kawowych i to we własnym domu. Jak na takie ogromne możliwości jest nieduży i spokojnie mieści się na zwykłym kuchennym blacie o standardowej szerokości. Łatwy w obsłudze i równie łatwy w czyszczeniu pozwala cieszyć się przepyszną kawą każdego dnia. Proces przygotowywania ulubionego napoju jest zautomatyzowany, ale wiele opcji można dostosować do własnych preferencji. Saeco PicoBaristo One Touch Milk Carafe ma też bardzo elegancki design – wykończenie ze stali szlachetnej sprawia, że świetnie pasuje do każdej kuchni.

5_picobaristo_blog

Kawa – taka, jak lubię!

Ceramiczny młynek ma dziesięciostopniową regulację mielenia, dzięki czemu wydobywa z kawy pełnię aromatu. Kawa może być zmielona grubo lub bardzo drobniutko – w zależności od tego jak mocna kawa nam odpowiada. Dodatkowo ekspres ten posiada funkcję memo – możliwość zapamiętania ulubionej kawy. Jeżeli zabrakło kawy ziarnistej, można wsypać już mieloną, także i z takiej ekspres przygotuje naszą ulubioną „małą czarną”. Można też regulować ilość nalewanej kawy. Każdy z 11 programów można dostosować do indywidualnych potrzeb, a programowanie jest banalne. Wystarczy wybrać program i przytrzymać przycisk tak długo, aż pojawi się ikona MEMO, a napój zacznie być nalewany. Gdy jest go wystarczająco dużo, naciskamy OK i już – kolejna kawa idealnie wypełni naszą filiżankę właśnie w takiej ilości jak lubimy. Dla mnie kawa musi być nie tylko mocna, ale i gorąca – także i temperaturę nalewanej kawy można programować. Urządzenie nagrzewa się bardzo szybko, a podgrzewacz Quick Heat pozwala na zaparzenie przebudzającego espresso w mgnieniu oka.

6_picobaristo_blog

Pianka jak marzenie…

Bardzo ważnym elementem ekspresu Saeco PicoBaristo One Touch Milk Carafe jest karafka na mleko, pozwalająca na spienienie tego białego płynu w cudownie lekką i podkreślającą smak kawy piankę. Technologia Latte Perfetto dwukrotnie spienia mleko w odpowiedniej temperaturze, dzięki czemu pianka jest puszysta i trwała. Radzi sobie z różnymi rodzajami mleka, więc także alergicy mogą się cieszyć cudownym macchiato. Można wybrać sam program spieniania mleka, co pozwala na przygotowanie napojów także dla dzieci: wystarczy kakao zmieszać z cukrem, zalać odrobiną gorącej wody, wymieszać aż do rozpuszczenia i dolać do pełna mlecznej pianki, aby zwykłe kakao stało się najulubieńszym napojem. My szczególnie lubimy go po powrocie z zimowych spacerów. Oczyszczenie dzbanka jest łatwe, gwarantuje to funkcja QuikClean – gorąca woda przepłukuje dysze po każdym spienianiu mleka. Ja szbanek napełniam mlekiem rano, a po przygotowaniu kawy i szybkim czyszczeniu, odstawiam do lodówki, gdzie czeka aż przyjdzie mi ochota na kolejną kawę. Dopiero wieczorem rozkładam wszystkie części na pojedyncze elementy i myję je (dzbanek można myć w zmywarce), aby rano napełnić świeżym mlekiem i kolejnego dnia cieszyć się kawą.

1_picobaristo_blog

Prosto, szybko, wygodnie

Tyle możliwości, tyle programów, a mimo to prosta obsługa. Ekspres Saeco PicoBaristo One Touch Milk Carafe jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze. Wybór napojów jest niezwykle łatwy dzięki 12 przyciskom i czytelnemu wyświetlaczowi (jego kontrastowość też można regulować). Przyciski są podświetlane, więc wiadomo, który należy przycisnąć, aby zatwierdzić lub zmienić wybraną funkcję. Urządzenie sygnalizuje brak wody i kawy, zapełnienie tacki ociekowej czy pojemnika na fusy. Perfekcyjnie współpracuje też z opatentowanym filtrem AquaClean, który zapobiega odkładaniu się kamienia i nie tylko sprawia, że kawa jest doskonała, ale też pozwala nią cieszyć się znacznie dłużej, bo zabezpiecza ekspres przed uszkodzeniami spowodowanymi przez zbyt twardą wodę. Także napełnianie zbiornika z wodą czy wsypywanie kawy jest dziecinnie proste.

3_picobaristo_blog

Saeco PicoBaristo One Touch Milk Carafe pozwala mi i moim bliskim cieszyć się doskonałymi napojami każdego dnia.

4_picobaristo_blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *