Twoje dziecko uczy języka obcego? Sprawdź, jakie aplikacje mogą mu się przydać

5/5 - (1 vote)

Nauka języków obcych to jedna z najlepszych decyzji, jeśli chodzi o zdobywanie nowych umiejętności. Świadomi są tego zarówno rodzice, jak i ich dzieci, które za ich radą bardzo często chodzą na kursy językowe lub biorą prywatne lekcje z nauczycielami. Aby efekty ich ciężkiej pracy były zauważalne i mierzalne, a także by nie stracili motywacji do nauki języków obcych, warto sięgnąć po nowoczesne udogodnienia. Niektóre z nich to na przykład specjalne aplikacje na telefon. Dzięki nim dziecko z jeszcze większą radością przystąpi do nauki, a efekty jej będą szybciej widoczne.

Translator online

Każdy użytkownik smartfona przynajmniej jeden raz korzystał z aplikacji, którą jest translator online. To bardzo przydatne narzędzie, pozwalające nam tłumaczyć treści na dowolny język. Zależnie od aplikacji, potrafi ona tłumaczyć kompletne strony www, jak również treść widoczną na zdjęciu. Dzięki innym udogodnieniom możliwe jest tłumaczenie słowa mówionego, czyli można z translatora korzystać podczas rozmowy z obcokrajowcem i w ten sposób ułatwiać sobie komunikację.

Fiszki

Na pewno pamiętacie ze swoich szkolnych lat popularne karty ze słówkami – tak zwane fiszki. Dziś także są one dostępne, zarówno w tradycyjnej postaci drukowanej, jak i wirtualnej, jako aplikacja na telefon. Fiszki można przeglądać, edytować i porównywać wyniki. Chodzi o to, aby w ten sposób utrwalać dotychczasową wiedzę i przyswajać sobie nową. Fiszki w aplikacji mogą zawierać nawet do kilku tysięcy słówek, dzięki czemu każda rozgrywka zamienia się w zabawę, która budzi emocje.

English Grammar Test

Kolejna niesamowicie przydatna aplikacja dla osób uczących się języka angielskiego to english grammar test. Aplikacja pozwala nam testować swoją wiedzę pod kątem gramatyki. Należy ocenić czy przedstawione wypowiedzi są prawidłowo skonstruowane, czy może pojawiły się w nich jakieś błędy językowe. English Grammar Test to aplikacja stosunkowo prosta w obsłudze i nie wymagające specjalistycznej wiedzy do korzystania z niej. Istnieje również możliwość ustawienia różnych stopni trudności, czyli zaawansowania w znajomości języka.

Memmes

Kolejna aplikacja nawiązująca do klasycznych fiszek. Różnica polega na tym, że tutaj uczymy się przy każdym wyłączaniu i włączaniu telefonu. Zanim ekran zostanie zablokowany, zostaje na nim wyświetlony jeden obrazek ze słówkiem angielskim i tłumaczeniem. Za każdym razem jest on inny, dzięki czemu nauka staje się znacznie ciekawsza i bardziej przydatna. W aplikacji istnieje wiele możliwości konfiguracji, dzięki czemu samodzielnie można sterować czasem wyświetlania planszy na ekranie blokady, jak i wybierać słowa do nauki z różnych grup, wybrane z przedstawionych tutaj aplikacji można pobrać na swój telefon za darmo, z kolei inne mogą wymagać samoodnawialnej subskrypcji.

Które rozwiązanie jest dla ciebie lepsze? Jeśli nie chcesz płacić za naukę języka, postaw na darmowe apki. Jeżeli jednak wolisz kupić aplikacje, ale akurat brakuje ci na nie pieniędzy, chwilówka bez BIK to produkt, z którym powinieneś się bliżej zapoznać. W prosty sposób zyskasz dostęp do świata nieograniczonej wiedzy i edukacji, dzięki której możesz zacząć się uczyć bez wychodzenia z domu oraz gdziekolwiek jesteś. Bez pomocy innych osób i w sposób, który najbardziej ci odpowiada.

Dodaj komentarz