Spa w ciąży — na co zwrócić uwagę

5/5 - (1 vote)

Chwila relaksu i odprężenia doda sił

Ciążą to ogromne wyzwanie dla całego organizmu. Zmienia się ciało i gospodarka hormonalna, a kobieta żyje z nieustającą obawą o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Prędzej czy później pojawia się także zmęczenie, które wynika z dolegliwości ciążowych, takich jak choćby bezsenność, trudność z przyjęciem wygodnej pozycji oraz bóle kręgosłupa.

Wyjazd do spa może być więc znakomitym pomysłem na relaks i wyciszenie się. Podczas kilku dni w spa, ciężarna kobieta może odpocząć fizycznie i psychicznie, co korzystnie odbije się na jej samopoczuciu, a w związku z tym — zdrowiu maluszka.

Ważny jest przy tym wybór odpowiedniego miejsca — najlepiej, żeby zapewniało jak najbardziej komfortowe warunki, a także dysponowało sporym terenem zielonym, po którym będzie można spacerować. Odpoczynek na łonie natury, w pięknym otoczeniu, to coś, co przypadnie do gustu każdej kobiecie w ciąży.

Sauna i jacuzzi nie dla ciężarnych

Dbając o bezpieczeństwo dziecka, należy pamiętać o pewnych ograniczeniach, jakie niesie ze sobą stan błogosławiony. Nie jest wskazane oczywiście nadmierne forsowanie się. Poza tym trzeba unikać wysokich temperatur i dlatego zabronione jest korzystanie z sauny lub jacuzzi.

Zamiast tego, lepiej zrelaksować się na leżaku i wygrzać w naturalnym cieple słońca (również z umiarem). Wybierając zabiegi kosmetyczne, należy też od razu wykluczyć te inwazyjne oraz w trakcie, których wykorzystywane jest ciepło, a więc m.in. ultradźwięki, prądy czy laser.

Przed skorzystaniem z jakiegokolwiek zabiegu należy powiadomić osobę, która ma go przeprowadzić o swoim stanie. Tylko wówczas można mieć pewność, że jest on całkowicie bezpieczny. Dotyczy to nawet zwykłej kosmetyki i maseczek — w ciąży nie można stosować np. preparatów z retinolem lub jakąkolwiek formą witaminy A, których nadmiar może przyczyniać się do powstawania poważnych wad płodu.

Zabiegi dedykowane kobietom w ciąży

Spodziewając się dziecka, nie należy rezygnować z dbania o swoją urodę, a nawet wręcz przeciwnie. W końcu, kiedy maluszek pojawi się na świecie, jego mama nie będzie miała zbyt wiele czasu dla siebie. Udając się do spa, można więc skorzystać z oferty zabiegów kosmetycznych. Obecnie, w wielu miejscach można się spotkać z ofertą dedykowaną właśnie kobietom w ciąży.

Jeśli jednak, w danym ośrodku nie ma takich zabiegów, można po prostu poprosić kosmetyczkę, żeby zaproponowała pielęgnację dostosowaną do specjalnych potrzeb kobiety w stanie błogosławionym. Są to najczęściej delikatne zabiegi oparte na naturalnych składnikach, intensywnie nawilżające i odprężające. Poza zabiegami na twarz warto też zdecydować się na masaż stóp lub dłoni oraz subtelny manicure. Po takim pobycie w spa każda kobieta odzyska siły oraz poczuje się niczym nowo narodzona.

Spa w ciąży — na co zwrócić uwagęArtykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille

Dodaj komentarz