Składane wanienki – szybka i przyjemna kąpiel niemowlaka

5/5 - (1 vote)

Poszukując idealnej wanienki dla dziecka, wielu rodziców wybiera małe modele, które nie zajmują zbyt wiele miejsca i są łatwe w przechowywaniu nawet w niewielkich łazienkach. Z drugiej strony jednak to większe wanienki posłużą dziecku dłużej i pozwolą na wygodną zabawę w kąpieli, zapewniając niezbędne miejsce choćby na włożenie do wody kilku zabawek. Rozwiązaniem tego dylematu okazują się wanienki składane, nietypowe modele od marki Stokke.

Jak wygląda składana wanienka?

Najczęściej niemowlęce wanienki mają zaokrąglone kształty. Składane wanienki Stokke wyróżniają się na tle innych modeli już pod tym kątem, ponieważ są one prostokątne. Dwie z czterech ścianek bocznych zginają się i składają do środka, podobnie jak dno wanienki. Wszystkie linie zgięcia zaznaczone są kolorem do wyboru, w tym między innymi niebieskimi, różowymi, żółtymi, albo zielonymi pasami. Cała wanienka po złożeniu staje się płaska – jej grubość to według producenta jedynie około 8 cm, co pozwala na wygodne przechowywanie czy nawet transport.

O składanych wanienkach dużo mówi się pod kątem wygody przechowywania, jednak warto zauważyć również korzyści płynące z możliwości jej łatwego spakowania na dowolny wyjazd z dzieckiem. Kąpiel malucha w hotelu czy jakiejkolwiek łazience, w której nie ma się dostępu do dziecięcych akcesoriów, bywa trudna, a nawet stresująca dla dziecka. Maluch może wydawać się marudny w nowym miejscu, warunki higieniczne mogą być różne, a samo utrzymanie dziecka w dużej wannie czy brodziku bywa problematyczne. Składaną wanienkę łatwo zabrać ze sobą, niezależnie od tego, dokąd się jedzie. Pozwala to na komfortową kąpiel malucha w każdych warunkach.

Akcesoria do składanych wanienek Stokke

Wanienki dziecięce od norweskiej firmy Stokke wyposażone są w dekoracyjny korek w kształcie gwiazdki. Pełni on tradycyjną funkcję, umożliwiając łatwe i szybkie opróżnienie wanienki przez jego wyciągnięcie, ale nie tylko. Stworzono go z materiału, który pod wpływem wysokiej temperatury zmienia swój kolor. Choć taki korek nie zastąpi w pełni termometru pokazującego dokładną temperaturę, jeżeli zmieni on kolor, jest to wskazówka dla rodzica, aby sprawdził, czy woda wlana do wanienki nie jest za gorąca dla malucha.

Kolejnym użytecznym akcesorium jest wkładka do wanienki dla noworodków. Jest ona odpowiednia dla dzieci od momentu urodzenia aż do około 8. miesiąca życia. Wkładka zapewnia komfort dziecku, które leżąc na niej stabilnie, może czuć się w pełni bezpiecznie, ale także i opiekunowi, który nie musi nieustannie trzymać malucha, zatem może go wygodnie umyć, a nawet się z nim pobawić.

Do wanienek Stokke tworzone są także stojaki w formie rozstawianego stelaża. To świetny wybór dla każdego rodzica zmęczonego ciągłym schylaniem się i towarzyszącym temu bólem pleców. Podniesienie wanienki na pewną wysokość to możliwość wygodnego wykąpania dziecka. Dodatkowy wieszak na ręcznik, wąż spustowy do wody i uchwyt na szampon to udogodnienia, dzięki którym opiekun może w pełni skupić się na maluchu, nie musząc wciąż sięgać po różne niezbędne przy kąpieli przedmioty.

Dodaj komentarz