Prezent dla 2 latka – zabawki dla dwulatka

5/5 - (22 votes)

Jeśli zastanawiasz się jaki prezent kupić dla dwulatka to jesteś w dobrym miejscu. Mając chociażby podstawową wiedzę na temat tego etapu rozwoju dziecka można z łatwością wybrać idealne zabawki dla dwulatka. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie sprawności rozwijają się w drugim roku życia, ponieważ idealna zabawka nie tylko sprawia radość dziecku, ale również pomaga mu w jego rozwoju. Dwulatek próbuje swoich pierwszych sił w mówieniu, w związku z czym coraz płynniej komunikuje się z otaczającym go światem. Należy pamiętać, że dwuletnie dziecko nie tylko chodzi, ale również biega i podskakuje. W tym czasie, dziecko powoli uczy się podstawowych czynności, podejmuje pierwsze próby rysowania i w ogromnym stopniu uczy się otoczenia przed dotykanie i eksperymentowanie.

Pomysły na prezent dla 2 latka

Książki dla dwulatka

książki dla 2 latka

Okazuje się, że na książki nigdy nie jest zbyt wcześnie, ponieważ nawet czytanie dla niemowlaka bardzo pozytywnie wpływa na jego rozwój i poczucie bezpieczeństwa. Kojący głos rodziców jest bardzo ważny dla dziecka. Książki dla dwulatka mogą opowiadać pewną historię, do której co wieczór będziemy powracać razem z dzieckiem przed snem. Dodatkowo, wiele propozycji książkowych to książki interaktywne, które dosłownie wciągają malucha do wspólnego czytania. Taki prezent dla 2 latka sprawdzi się idealnie dla każdego dziecka ponieważ rozwija wyobraźnię, wprowadza dziecko w świat kolorów oraz zachęca je do wykorzystania kreatywności. 

Klocki dla dwulatka

klocki dla 2 latka

Gdyby powstał ranking przedstawiający najlepsze zabawki, klocki z pewnością zajęłyby zaszczytne miejsce, gdyż pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka jak mało co. Pod względem rodzaju mogą być one dopasowane zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Z klocków dla dzieci wyczarować można niesamowite cuda, a podczas zabawy dziecko rozwija sprawności manualne. Dodatkowo, nic tak nie napawa radością rodzica jak dumne ze swojej budowli dziecko. 

Jeździki i rowerki biegowe dla dwulatka

jeździki dla dwulatka

W związku z tym, że dziecko próbuje swoją sprawność ruchową na wiele sposobów, jeździki i rowerki biegowe sprawdzają się idealnie jako zabawki dla 2 latka. Dzięki nim, mogą one z ciekawością przemierzać przestrzeń domu i ogrodu. Dodatkowo, najlepszy pomysł na prezent dla dziecka to taka zabawka, która zapewni dziecku radość, a rodzicom chwilę wytchnienia. Jeździki i rowerki biegowe są na tyle lekkie, że mogą być zabrane w odwiedziny do znajomych, na spacer, czy na wakacje, dzięki czemu wspólne spędzanie czasu jest nie tylko przyjemne, ale również wygodne. 

Lalki dla dwulatki

lalki dla 2 latki

Idealny prezent dla dwulatki to od wielu już lat lalki, które wywołują wiele radości. Lalka rozwija poczucie empatii oraz opiekuńczości, co jest szczególnym jej atutem. Lalki często są też atrybutem dziewczynki i w wielu sytuacjach pełnią funkcję misia do przytulania. Dodatkowo, lalka to taki prezent, do którego w późniejszym czasie można dokupić inne zabawki dla dwulatki, takie jak wózek, buteleczka, czy kolorowe ubranka. 

Zabawki sytuacyjne dla dwulatka

zabawki sytuacyjne dla 2 latka

Prezenty w postaci zabawek sytuacyjnych to kolejna propozycja mająca na celu rozwijać wyobraźnię dziecka. Zabawki dla dwulatka symulujące odgrywanie konkretnych ról, takich jak kucharz, lekarz i sprzedawca to niezwykła frajda, gdyż jak wiadomo dziecko na tym etapie bardzo chętnie powtarza to, co zaobserwuje. Zabawki sytuacyjne wspierają naukę nowych rzeczach i zajmują go kreatywną zabawą przez długi czas. Dodatkowo, taki rodzaj zabawy to idealny sposób na spędzanie czasu razem, dlatego rodzice i rodzeństwo mogą wziąć w niej udział ku uciesze dwulatka.

Układanki i puzzle dla dwulatka

układanki i puzzle dla 2 latka

Zastanawiając się nad tym, co kupić dla dwulatka, warto przemyśleć propozycję układanek i puzzli. Mają one za zadanie ćwiczyć koncentrację dziecka, skupienie oraz pomagają się wyciszyć. Szeroki wybór układanek sprawia, że taka zabawka dla 2 latka może być idealnie dopasowana do jego zainteresowań, na przykład w kwestii zwierzaczków, czy samochodzików. Dodatkowo, kiedy dziecku udaje się dopasować puzzle, sprawia mu to ogromną radość, co z kolei wykształca wiarę we własne możliwości już na tak wczesnym etapie.

Zestawy plastyczne dla dwulatka

zestawy plastyczne dla 2 latka

To, że dwulatek czyha na pozostawiony przez tatę długopis, bądź niepilnowaną kosmetyczkę ze szminką mamy jest całkowicie normalne. W tym wieku dziecko chętnie ozdabia napotkane przedmioty. Dlatego też, zastanawiając się jakie zabawki dla dwulatka będą idealne można śmiało powiedzieć, że plastyczne. Pisaki, flamastry, tablice do pisania i ciastolina to na sto procent trafiony prezent, który nie tylko zadowoli dziecko, ale również uchroni czyste ściany mieszkania. 

Domek lub namiot dla dwulatka

domki i namioty dla 2 latka

Fajne zabawy dla dwulatka to często takie, podczas których może się schować. Domek lub namiot to idealne wyposażenie dziecięcego pokoju, w którym z całą pewnością dwulatek będzie chciał spędzać czas. Dodatkowo, taka zabawka może być też zabrana na piknik, czy do ogrodu, w którym można odgrywać z dzieckiem afrykańskie safari, sklep, czy domowe przyjęcie. Jest to świetna gratka dla wyobraźni oraz idealne miejsce do wyciszenia się i spotkania z emocjami, które na etapie rozwoju dwulatka są bardzo intensywne.

Zabawki Montessori dla dwulatka

zabawki Montessori dla 2 latka

Ciekawe propozycje w świecie prezentów dla dwulatka to zabawki Montessori, które łączą w sobie prostotę wykonania, jakość i funkcjonalność. Mają one na celu uczyć dziecko poprzez zabawę, dlatego w przypadku dwulatka jest to głównie rozwijanie sprawności, dopasowywanie elementów oraz pierwsze próby zabawy z kolorami. Poprzez taką zabawę dziecko uczy się nowych umiejętności, a obserwowanie tego, jaką radość sprawiają mu pierwsze sukcesy jest nie do opisania.

Instrumenty muzyczne dla dwulatka

instrumenty muzyczne dla 2 latka

Instrumenty muzyczne to prezent idealny dla 2 letniego chłopca, jak również 2 letniej dziewczynki. Podczas pierwszych prób muzykowania dźwięki nie są najprzyjemniejsze, jednak z czasem można obserwować ogromny progres i radość dziecka. Dwulatek podczas zabawy instrumentami nie tylko rozwija sprawność słuchu, ale również podejmuje pierwsze próby śpiewania, co ma wysoce pozytywny wpływ na całość jego rozwoju. Z kolei wspólne, rodzinne koncerty to za całą pewnością wyjątkowa i pełna bliskości zabawa.

Podsumowanie pomysłów na prezent dla 2 latka

Jak więc widać, wybór idealnego prezentu dla 2 letniej dziewczynki, czy chłopczyka nie jest trudny. Mając na uwadze naukę przez zabawę można zakupić interesujące zabawki idealnie dopasowane do obecnego etapu rozwoju dziecka. Często też znamy już w większym lub mniejszym stopniu upodobania dziecka i z obserwacji widzimy co przyciąga jego uwagę, a co nie. Jest to również cenna wskazówka dotycząca tego jak wybrać trafiony prezent dla dwulatka. Stojąc przed wyborem idealnej zabawki warto mieć na uwadze to, czy zabawka będzie dla dziecka ciekawa, gdyż to właśnie ciekawość sprawia, że dziecko chce próbować nowych rzeczy. Należy też pamiętać, że pierwszy kontakt z zabawką nie zawsze musi być taki, jakiego oczekujemy. Dzieje się tak dlatego, że dziecko może nie wiedzieć jakie czynności powinny być wykonywane z konkretną zabawką. Tutaj już pozostaje nasza rola jako nauczyciela, który przedstawi zabawkę w przystępny dla dwulatka sposób. Dwulatka lub starsze dziecko można zabrać również na przygodę w Parku Trampolin, gdzie w bezpiecznych warunkach będzie mogło biegać i skakać dowoli.

 

 

Dodaj komentarz