Piżama świąteczna – jak wybrać uroczy komplet dla całej rodziny?

5/5 - (1 vote)

Piżama świąteczna — jak wybrać uroczy komplet dla całej rodziny? 

Urocza i ciepła piżama świąteczna to nie tylko doskonały pomysł na prezent, ale także bardzo miła tradycja. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak zorganizować sympatyczne stroje do domowego celebrowania świąt! 

  1. Skąd wziął się zwyczaj piżam świątecznych? 
  2. Jakimi motywami najczęściej ozdobione są piżamy świąteczne?
  3. Popularne kroje i fasony piżam świątecznych 
  4. Czy damskie piżamy świąteczne można dopasować do męskich i dziecięcych modeli?
  5. W jakim terminie najlepiej wyjąć piżamy świąteczne?
  6. Skarpetki i kapcie — czym można uzupełnić piżamy świąteczne dla całej rodziny? 

Piżama świąteczna to przyjemny w dotyku strój, który świetnie pasuje na leniwe poranki w świąteczne dni. Nie zawsze służy ona wyłącznie do spania, wiele osób spędza w niej przedpołudnia, czy przebiera się w nie na wieczorne maratony filmów świątecznych. Ogromną zaletą piżam świątecznych jest możliwość znalezienia kompletów, które występują w wersji zarówno damskiej, jak i męskiej oraz dziecięcej. Dzięki temu cała rodzina może wyglądać jednakowo. 

Skąd wziął się zwyczaj piżam świątecznych? 

Piżama świąteczna, gorąca czekolada i świąteczny film to przepis na udany poranek czy długie, zimowe wieczory. Pasujące do siebie, ciepłe i urocze piżamy to dość nowy trend, który doskonale wpasował się w przytulną, rodzinną celebrację przygotować do świąt. Niezależnie od wieku czy płci, jeśli lubisz kolekcjonować małe, lecz cenne wspomnienia, zadbaj o kilka takich wyjątkowych chwil. 

Jakimi motywami najczęściej ozdobione są piżamy świąteczne?

Zarówno koszule nocne, jak i dwuczęściowe piżamy świąteczne zwykle są ozdobione bardzo bogato oraz barwnie. Popularna kolorystyka to odcienie czerwieni, zieleni oraz bieli, co ma nawiązywać do klasycznych motywów świątecznych oraz zimowych. 

Z tego względu pojawiają się oczywiście choinki, renifery, święty Mikołaj czy wszelkiego typu ozdoby, takie jak bombki czy lampki. Piżamy tego typu rzadko bywają zdobione w motywy nawiązujące do religijnego aspektu świąt, zwykle są to wzory związane z komercyjną stroną świętowania. 

Popularne kroje i fasony piżam świątecznych 

Piżama świąteczna to wygodny, komfortowy strój, który pozwala rodzinnie i w przytulnej atmosferze spędzić ten wyjątkowy czas. Z tego względu najpopularniejszym fasonem jest model dwuczęściowy, składający się z ciepłych, długich spodni oraz bluzki lub bluzy z długim rękawem. Czasem spotkać można także koszule nocne zdobione w symbole świąteczno-zimowe. 

Większość piżam tego typu jest wykonana z miękkiej bawełny lub innych, ciepłych materiałów. Z tego względu mogą być noszone również w ciągu dnia. Wiele rodzin wybiera zestawy takich piżam na fotograficzne sesje świąteczne. 

Czy damskie piżamy świąteczne można dopasować do męskich i dziecięcych modeli?

Pojedyncza piżama świąteczna czy zestawy piżam dla całej rodziny? To dylemat, który można łatwo rozwiązać. Jeśli ma to dawać radość jedynie jednej osobie bądź szukasz jedynie stroju do spania, wybierz coś, co odpowiada wyłącznie Tobie. 

Jeśli jednak piżama ma być swego rodzaju strojem okolicznościowym, sięgnij po fason uniwersalny. Z pewnością cała rodzina będzie zachwycona możliwością spędzenia wspólnego czasu w jednakowych strojach. To doskonała okazja do pogłębiania więzi oraz praktykowania wartościowych rozrywek. Ogromnymi miłośnikami takich celebracji są zwykle najmłodsi. 

Obecnie na rynku można spotkać ogromną ilość zestawów piżam świątecznych dla rodzin. Mogą być zarówno całkowicie identyczne, jak i utrzymane w jednym stylu, lecz różniące się np. kolorystyką. 

W jakim terminie najlepiej wyjąć piżamy świąteczne?

Świąteczna piżama damska z długim rękawem to materialny dodatek, który pozwala wzbogacić ten magiczny czas o odrobinę przytulności. W zależności od indywidualnych preferencji czy zwyczajów taka piżama może być np. strojem jedynie na okres świąteczny. To rozwiązanie dodatkowo podkreśli jej wyjątkowość. 

Wiele rodzin wybiera jednak celebrację świąt przez cały grudzień. Wspólne dekorowania domu, przygotowywanie pysznych posiłków czy pieczenie pierniczków można połączyć z noszeniem świątecznych piżam już od pierwszych dni miesiąca. 

Skarpetki i kapcie — czym można uzupełnić piżamy świąteczne dla całej rodziny? 

Piżamy wykonane z miłej w dotyku bawełny czy innych ciepłych, przytulnych materiałów można fantastycznie uzupełnić o ciepłe kapcie czy puszyste skarpety w barwne wzory. Zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych, zabawne oraz urocze dodatki z pewnością wywołają ogromny uśmiech. 

Na potrzeby sesji świątecznych czy specjalnych zabaw, można dodatkowo pokusić się o sweterki w świąteczne wzory czy nawet mikołajkowe czapki. W tym okresie można szaleć do woli, zarówno z kolorami, jak i nadrukami. 

Piżamy świąteczne to miły i bardzo prosty do wdrożenia zwyczaj. Zwłaszcza w przypadku par oraz rodzin z dziećmi warto dbać o nawet najdrobniejsze tradycje, które umilają codzienność. Jeśli jesteś miłośnikiem wydłużonej celebracji świąt oraz zimy, świetnym pomysłem jest wyjęcie takich piżam już 1 czy 6 grudnia. Z pewnością dodadzą one wyjątkowości każdemu dniu. 

Dodaj komentarz