Nosidła marki Tula

5/5 - (17 votes)

Nosidełka, w tym nosidła marki Tula, to cudowny wynalazek, który docenia coraz więcej rodziców na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje? Nosidła ergonomiczne to przede wszystkim bliskość – mając malucha cały czas przy sobie, wtulonego we własną pierś, łatwo zadbać o bliskość.

Początki marki Tula

Historia marki Tula jest ściśle związana z polsko-wietnamskim małżeństwem Uli i Chi (później Mike’a). Zakochani w podróżach i aktywnym trybie życia nie chcieli z niego rezygnować w momencie, w którym powiększyła im się rodzina. Pierwsze dziecko nosili w chuście, jednak nie była ona tak wygodna, jak nosidła ergonomiczne, które poznali po narodzinach kolejnej pociechy. Wygoda, uniwersalność i bezpieczeństwo dziecka to niewątpliwe zalety tych nosidełek. Jednak modele dostępne na rynku nie satysfakcjonowały ich w stu procentach, w związku z czym, z pomocą mamy Mike’a, stworzyli własne nosidło ergonomiczne.

Dlaczego warto nosić nosidełka?

Nosidełka, w tym nosidła marki Tula, to cudowny wynalazek, który docenia coraz więcej rodziców na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje? Nosidła ergonomiczne to przede wszystkim bliskość – mając malucha cały czas przy sobie, wtulonego we własną pierś, łatwo zadbać o bliskość. Dziecko bez problemu słyszy bicie serca rodzica, czuje jego ciepło, jest lekko bujane podczas spaceru, a dodatkowo cały czas może obserwować twarz i emocje mamy lub taty. Nosidełka kochamy również za ich bardzo szerokie zastosowanie – z takim wyposażeniem nie straszne nam będzie ząbkowanie malucha, szybki spacer z psem, czy wyjście do sklepu, w alejkach którego nie mieści się wózek. Nosidełko docenimy także w okresie „buntu” dziecka, które nie chce jeździć w wózku, albo wtedy, gdy mamy ochotę na eskapadę po bezdrożach. Nosidło to także idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą nosić, ale uważają, że wiązanie chusty jest zbyt skomplikowane, albo trudne, gdy trzeba miotać się z jej długością na spacerze, nie zamiatając nią chodnika.

Co to jest nosidło ergonomiczne?

Nosidełko ergonomiczne na pierwszy rzut oka przypomina plecak – ma szeroki, miękki pas biodrowy, wyściełane szelki i wygodny, mięciutki panel, w który wkładamy dziecko. To właśnie miękkość nosideł i możliwość dopasowania świadczy o ich ergonomii. Materiałowy panel dopasowujący się do pleców dziecka i otulający je dobrze zabezpiecza kręgosłup malucha, podtrzymując stabilnie całego jego ciało.

Nosidła Tula – rodzaje

Marka Tula stara się sprostać wymaganiom wielu rodziców, a co za tym idzie stworzyła kilka modeli swoich nosideł – odpowiadając na różne potrzeby noszących.

Tula Baby lub Tula Standard

To pierwszy i najbardziej podstawowy model nosidła. Jest odpowiedni dla dzieci o wadze od 7 do 20,4kg. Można w niej nosić dzieci w pozycji brzuch do brzucha oraz na plecach. Ma nieregulowany panel, przez co jest łatwe i wygodne w użytkowaniu. Można w nim nosić dzieci, które nie osiągnęły jeszcze wagi 7kg – do tego potrzebna będzie wkładka dla niemowlaka, sprzedawana osobno.

 Tula Free-to-Grow

Nosidła marki Tula

Nosidła Tula Free to Grow to jeden z najchętniej wybieranych modeli, odpowiedni dla dzieci od urodzenia do około 4 lat (od 3,2kg do 20,4kg). Jego cechą charakterystyczną jest regulowany panel, który za pomocą mocnych nap dopasujemy zarówno do noworodka, jak i do przedszkolaka. Nosidło Free-to-Grow, podobnie jak Standard, daje możliwość noszenia dziecka z przodu, brzuchem do brzucha, jak i na plecach.

Tula Toddler

To idealne nosidełko dla starszych dzieci, które już wyrosły z modelu Standard lub Free-to Grow. Jest przeznaczone dla dzieci o wadze od 11 do 27kg, a więc do lat 6. To wygodny model, łatwy w obsłudze, bez regulowanego panelu. Możesz w nim nosić zarówno z przodu, jak i na plecach.

Tula Explore

To najbardziej zaawansowany model nosidła Tula. Jako jedyny daje możliwość noszenia dziecka przodem do świata. Jego wielofunkcyjność docenią rodzice dzieci, które potrzebują większej ilości bodźców i lubią patrzeć na świat. Poza pozycją przodem do świata, oczywiście jak najbardziej możesz nosić malucha brzuchem do brzucha, oraz na plecach. Nosidełko Tula Explore ma regulowany panel dostosowany do dzieci o wadze od 3,2kg do 20,4kg.

Tula Half-Buckle

Nosidła Tula Half Buckle to nosidła hybrydowe, łączące w sobie wygodę nosidełka z wszechstronnością chusty. Ma ono, tak jak i pozostałe nosidła tej marki, wygodny pas biodrowy, a zamiast szelek – dwa chustowe „ogony” które możesz zawiać na rozmaite sposoby – klasycznie, albo na krzyż na plecach. Jest to także jedyne nosidło dające możliwość noszenia malucha na biodrze. Panel tego nosidła także jest regulowany – nadaje się dla dzieci ważących od 3,2kg do 20,4kg.

Tula Lite

Ostatnim modelem, który wypuściła Tula jest model Lite. To kompaktowe nosidełko mieszczące się w zintegrowanej nerce. Jego niewątpliwą zaletą są niewielkie rozmiary i możliwość użycia w każdej chwili. Wykonane jest z lekkiej tkaniny Ripstop i ma nieregulowany panel odpowiedni dla dzieci od 5,4kg do 13,6kg. Można w nim nosić zarówno w pozycjo brzuch do brzucha, jak i na plecach.

Wszystkie powyższe modele nosideł mają odpinany kapturek chroniący przed nadmiernym słońcem lub wiatrem oraz wygodną kieszonkę na pasie biodrowym, w której zmieszczą się klucze czy chusteczki. Każde nosidło Tula można bez obaw prać w pralce. Wszystkie modele pozwalają też w wygodny i dyskretny sposób nakarmić dziecko piersią. Nosidła Standard, Free-to-Grow, Explore i Toddler dostępne są także w opcji Coast – z siateczką wszytą w panel.

Dodaj komentarz