Najlepszy proszek do prania dla niemowląt – ranking 2024

5/5 - (35 votes)

Temat artykułów do pielęgnacji i higieny niemowląt jest bardzo istotny. Delikatna skóra niemowląt potrzebuje wyjątkowej ochrony. Cienka warstwa lipidowa potrzebuje szczególnie delikatnych środków do pielęgnacji. Warto więc zwrócić uwagę na zakup bezpiecznych ubranek, wykonanych z naturalnych włókien. O ile rodzice pamiętają o tym aby wybierać delikatne środki do codziennych kąpieli, o tyle temat detergentów do prania ubranek schodzi na boczny plan.

Płyny do prania ubranek w sposób pośredni towarzyszą w codziennych czynnościach naszego maluszka. Wszak codziennie ubieramy nasze pociechy w ubrania wyprane w proszku, bądź płynie. Wybierając detergent, szukamy środka nie tylko piorącego i chroniącego skórę naszej pociechy, ale również taki, który nie podrażnia układu oddechowego zbyt intensywnym zapachem. Młodzi rodzice często stają przed dylematem jaki detergent do prania ubranek dla najmłodszych wybrać. Ile razy zastanawiałeś się czy proszek, tudzież płyn do prania nie powoduje reakcji alergicznych u Twojego dziecka.

Najlepszy proszek do prania dla niemowląt

MiejsceNazwaCenaNajlepsza oferta
1PROSZEK DO PRANIA DLA NIEMOWLĄT LOVELA28 złNajlepsza oferta
2PROSZEK DO PRANIA DLA NIEMOWLĄT BOBINI BABY21 złNajlepsza oferta
3PROSZEK DO PRANIA DLA NIEMOWLĄT JELP 32 złNajlepsza oferta
4PROSZEK DO PRANIA DLA NIEMOWLĄT DZIDZIUŚ23 złNajlepsza oferta
5PROSZEK DO PRANIA DLA NIEMOWLĄT BOBAS29 złNajlepsza oferta

Jaki proszek do prania dla niemowląt wybrać?

Wybór najlepszego proszku do prania dla niemowląt nie musi być Twoją zmorą. W rankingu proszków do prania dla niemowląt umieściliśmy najbardziej popularne i ogólnodostępne środki piorące. Wielu producentów mających w swojej ofercie przykłada wielką wagę do tych, które przeznaczenie mają dla delikatnej skóry najmłodszych. Specjalnie opracowywane przez lata receptury pozwalają nam wybierać wśród detergentów, których skład został przebadany przez ekspertów, a niejednokrotnie atestowany przez niezależne instytuty badawcze.

Bobini Baby Proszek do prania dla niemowląt

Bobini Baby Proszek do prania dla niemowląt

Liczba prań: 24
Producent: Bobini
Waga: 1 – 1.8 kg
Zastosowanie: Do prania kolorowego lub białego
Informacje dodatkowe: Hipoalergiczny proszek do prania, bezpieczny dla noworodków i niemowląt, z naturalnym mydłem

Proszek ten według zapewnień producenta nadaje się do prania ubranek dla dzieci już od pierwszych dni życia dziecka. Jest to produkt hipoalergiczny, którego głównym czynnikiem piorącym jest naturalne mydło. Dzięki swoim właściwościom doskonale usuwa zabrudzenia i dobrze wypłukuje się z materiału. Specjalna receptura proszku do prania sprawia, że nie powoduje on podrażnień na delikatnej skórze dziecka. Proszek posiada delikatny zapach. Zastosowana formuła detergentu sprawia, że kolory nie tracą swojej barwy nawet po wielu praniach, a tkaniny nie niszczą się podczas procesu prania. Ze względu na brak enzymów, fosforanów i substancji wybielających stosowany może być nie tylko dla niemowląt i dzieci, ale również dla osób o skórze problematycznej i ze skłonnościami do alergii. Bobini Baby może być używany do prania zarówno ręcznego, jak i mechanicznego z pomocą pralek automatycznych. Możemy w nim prać wszystkie rodzaje tkanin począwszy od tych naturalnych jak len czy bawełna, ale również syntetycznych.

zalety Bobini Baby

Zalety:

 • wydajny
 • nie podrażnia skóry
 • przyjemny zapach
wady Bobini Baby

Wady:

 • problematyczny przy plamach z marchewki

LOVELA Proszek do prania dla niemowląt

LOVELA Proszek do prania dla niemowląt

Liczba prań: 40
Producent: Lovela
Waga: 5 kg
Zastosowanie: Do prania białego lub kolorowego
Informacje dodatkowe: Hipoalergiczny i delikatny proszek do prania, bezpieczny dla skóry noworodków i małych dzieci, przebadany dermatologicznie

Proszek do prania marki Lovela to kolejna propozycja przygotowana z myślą o skórze najmłodszych. Ta polska marka skupia się głównie na dostarczaniu produktów wysoce bezpiecznych dla najmłodszych odbiorców. Skład proszku został specjalnie stworzony z myślą o osobach o bardzo delikatnej skórze, z problemami alergicznymi, a także zmagającymi się z atopowym zapaleniem skóry. Detergent mimo braku wybielaczy optycznych i enzymów bardzo dobrze radzi sobie z codziennymi zabrudzeniami. Mimo przeznaczenia dla osób z wrażliwą skórą, proszku tego możemy używać na co dzień dla całej rodziny. Jego skład został przebadany klinicznie i otrzymał atest Instytutu Matki i Dziecka. Co ważne proszek ten możemy używać do prania ręcznego bez obaw o skórę naszych dłoni. Z proszku Lovela możemy korzystać również w pralkach automatycznych. Produkt posiada bardzo delikatny zapach, który nie jest uciążliwy podczas noszenia ubrań w nich wypranych.

zalety LOVELA

Zalety:

 • ekonomiczne opakowanie
 • od 1-go dnia życia
 • hipoalergiczny
 • bardzo łagodny zapach
 • atest Instytutu Matki i Dziecka
wady LOVELA

Wady:

 • wysoka cena
 • konieczne używanie odplamiacza przy trudniejszych plamach

JELP Proszek do prania dla niemowląt

Jelp Proszek do prania dla niemowląt

Liczba prań: 50
Producent: Jelp
Waga: 4 kg
Zastosowanie: Do prania białego lub kolorów
Informacje dodatkowe: Hipoalergiczny proszek do prania, bezpieczny dla noworodków i niemowląt, 0+ rok życia

Produkty Jelp powstały z myślą o najmłodszych. Wiele lat intensywnych prac i badań w porozumieniu z najlepszymi specjalistami oraz rodzicami poskutkowały opracowaniem takiej formuły piorącej, która dopasowana jest do potrzeb najdelikatniejszej skóry – skóry dziecka. Specjalistyczny skład jest hipoalergiczny, dzięki czemu ubranka wybrane w produktach firmy Jelp używać możemy już od pierwszych chwil życia dziecka. Ubrania prane w tym proszku nie tracą intensywności swoich kolorów. Co ważne, proszek firmy Jelp posiada tak bardzo delikatny zapach, że nie podrażnia on dróg oddechowych dziecka, ani nie zaburza Jego naturalnego, uspokajającego zapachu – swojej mamy. Jak wiadomo nie od dziś skóra maluszka jest bardzo delikatna, dlatego proszek Jelp posiada w swoim składzie glinkę bentonitową, naturalny zmiękczacz tkanin, dzięki czemu ubranka pociechy po praniu są wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku. Dzięki temu naturalnemu dodatkowi nie istnieje już potrzeba dodawania płynu zmiękczającego do prania ubranek. Produkt ten mimo braku potwierdzonej atestami bezpieczeństwa nie powoduje skutków ubocznych. A liczne pozytywne opinie sprawiają, że jest to często wybierany detergent do prania ubranek dziecięcych.

zalety Jelp

Zalety:

 • bardzo wydajny
 • nie ma potrzeby używania płynu zmiękczającego
 • zachowuje naturalne kolory ubrań
 • dobrze radzi sobie z plamami
wady Jelp

Wady:

 • wysoka cena

DZIDZIUŚ Proszek do prania dla niemowląt

DZIDZIUŚ Proszek do prania dla niemowląt

Liczba prań: 21
Producent: Dzidziuś
Waga: 3 kg
Zastosowanie: Do prania białego lub kolorów
Informacje dodatkowe: Produkt polski, do prania bielizny oraz odzieży niemowlęcej i dziecięcej, delikatny proszek z naturalnym mydłem

Kolejny produkt do prania to proszek firmy Dzidziuś. Proszek do prania dla dzieci i niemowląt zawiera w swoim składzie mydło. Jest to niezwykle ważny składnik. Naturalne mydło bardzo dobrze radzi sobie z czyszczeniem zabrudzeń powstałych wskutek użytkowania ubranek, a dodatkowo jest bezpieczne dla dziecka. Skład detergentu został tak skomponowany, żeby był bezpieczny nawet dla najbardziej delikatnej i problematycznej skóry. Produkt wolny jest od enzymów dzięki czemu idealnie sprawdza się w przypadku delikatnej skóry dziecka, a także osób z problemami skórnymi. Proszek przeznaczony jest do użytku w pralkach automatycznych w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Jego delikatny skład sprawia, że ubrania prane w nim zachowują swój pierwotny kolor, a tkaniny nie ulegają zniszczeniu. Mimo tak prostego składu proszek radzi sobie z zabrudzeniami i może być z powodzeniem stosowany jako podstawowy detergent do prania dla całej rodziny. Proszek ten radzi sobie nawet z najbardziej uporczywymi plamami, co jest bardzo ważne szczególnie przy rozszerzaniu diety. Jest to jednak produkt wyłącznie do prania kolorowych ubranek i producent nie zdecydował się na wypuszczenie dodatkowej linii do ubrań w kolorze białym czy czarnym.

zalety DZIDZIUŚ

Zalety:

 • usuwa nawet ciężkie plamy w niskich temperaturach
 • atrakcyjna cena
 • zawiera płatki mydlane, przez co jest bardzo delikatny
wady DZIDZIUŚ

Wady:

 • trudno dostępny
 • wyczuwalny zapach produktu

Bobas Proszek do prania dla niemowląt

Bobas Proszek do prania dla niemowląt

Liczba prań: 18
Producent: Bobas
Waga: 1,35 kg
Zastosowanie: Do prania białego lub kolorów
Informacje dodatkowe: Proszek do prania bielizny niemowlęcej i odzieży osób o wrażliwej skórze

Ostatnią propozycją w rankingu proszków do prania dla niemowląt jest produkt firmy Bobas. Produkt ten powstał z myślą o najmłodszych dzieciach w trosce o ich delikatną skórę podatną na podrażnienia i reakcje alergiczne. Jego delikatny skład bez barwników i wraz ze specjalnie dobraną kompozycją zapachową obniża do minimum możliwość powstawania podrażnień na skórze po kontakcie z ubraną odzieżą. Przeznaczony jest do użytku mechanicznego we wszystkich typach pralek, a także prania ręcznego. Przystosowany jest jednak do tkanin naturalnych i sztucznych za wyjątkiem delikatnych, takich jak wełna czy jedwab. Skład produktu został przebadany przez grono ekspertów. Proszek do prania Bobas znajdziemy zarówno przeznaczony do ubrań kolorowych, jak i białych. Taki podział pozwala na dłuższe cieszenie się perfekcyjną bielą na ubraniach, a także pozwala na zachowanie świeżości koloru przez jak najdłuższy czas.

zalety Bobas

Zalety:

 • dobrze radzi sobie z plamami
 • atrakcyjna cena
 • wydajny
wady Bobas

Wady:

 • ciężko dostępny

Dostępne na rynku proszki i płyny do prania dla niemowląt mają wiele wspólnych cech. Przede wszystkim ich producenci zwracają szczególną uwagę na skład. Tworząc mieszanki piorące biorą pod uwagę nie tylko skuteczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci, które ubranka wyprane w ich proszku będą nosić. Oprócz bezpieczeństwa coraz większa waga przywiązywana jest do wydajności. Atrakcyjny produkt dla rodziców to pewność w dobrej sprzedaży. Im więcej osób poleci proszek kolejnej mamie, tym większe grono odbiorców naszego produktu.

Proszek do prania dla niemowląt – co warto o tym wiedzieć

Jaki wybrać proszek dla niemowląt?

Proszki do prania dla niemowląt to popularny rodzaj detergentu do prania ubrań. Skóra małego dziecka jest o wiele bardziej delikatna i wymagająca niż skóra dorosłego człowieka. Dlatego też bardzo ważne jest zwracanie uwagi na skład produktu do prania jaki zamierzamy kupić. Wybierając proszek dla niemowląt musimy dokładniej przyjrzeć się, czy nie zawiera on wybielaczy, konserwantów czy też substancji zapachowych, które mogą wywoływać podrażnienia układu oddechowego. Przy zakupie proszku do prania dla niemowląt warto zwrócić również uwagę na to, czy produkt ten był przebadany przez niezależne instytucje badawcze. Dla jednych bardzo istotną rzeczą, dla innych zupełnie obojętność jest wydajność proszku. Wydajność proszku to nie tylko realna oszczędność, ale również fakt jego skoncentrowania. Warto wybierać takie produkty, których wydajność jest na poziomie 50 prań na kilogram.

Proszek czy płyn do prania dla niemowląt?

To często pojawiające się pytanie wśród osób poszukujących detergentu do prania dla najmłodszych. Generalnie jedynym zaleceniem odnośnie produktu do prania dla dzieci jest takie, aby prać ubrania do ukończenia roku życia jedynie w preparatach do tego przeznaczonych ze względu na możliwość wystąpienia podrażnień. Różnica pomiędzy płynem a proszkiem to jedynie kwestia upodobań rodziców a także cena produktu. Zazwyczaj produkty występujące w formie płynu czy też kapsułek są droższe od klasycznego proszku do prania. Niezależnie od konsystencji należy wybierać preparaty hipoalergiczne.

Jaki płyn do prania dla niemowląt?

Pomimo iż w rankingu produktów do prania dla dzieci nie ujęliśmy żadnego płynu nie oznacza iż na rynku takowe produkty nie są dostępne. Wybór płynów do prania dla niemowląt jest równie duży jak i proszków. Niewątpliwą zaletą płynów, czy też żeli do prania jest fakt, że bardzo szybko rozpuszczają się w wodzie. Jest to więc wygodne rozwiązanie dla osób, które zamierzają prać ręcznie. W przypadku płynów wystarczy wlać odpowiednią ilość do wody, nie trzeba czekać aż proszek rozpuści się w niej. W przypadku płynu ciężej również o rozsypanie się. Proszki kupujemy zazwyczaj w papierowych lub foliowych opakowaniach, które albo musimy przesypać do odpowiedniego pojemnika, albo zabezpieczyć aby przez przypadek nie rozsypał się podczas aplikacji go do prania.

Gdzie kupić proszek do prania dla dzieci?

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne stają się zakupy online. Jeżeli chodzi o proszki do prania dla dzieci również możemy skorzystać z tej opcji zakupów. To oszczędność nie tylko czasu ale często również i gotówki. Sklepy internetowe oferują zazwyczaj lepsze ceny niż stacjonarne, dostarczają produkt do domu, a ich asortyment niejednokrotnie jest większy i bogatszy niż klasycznego sklepu. Nie oznacza to, że proszku czy płynu nie możemy zakupić w sklepie. Niezależnie czy to w hipermarketach, czy dyskontach, drogeriach czy aptekach. Wszystkie te sklepy w swojej ofercie posiadają zarówno proszki, jak i płyny do prania dla dzieci.

Nasz wybór w 2024 – proszek do prania dla niemowląt Lovela

Najlepszy proszek do prania dla niemowląt – ranking [year]
Lovela – proszek do prania dla niemowląt

Proszek do prania Lovela stał się naszym wyborem nie tylko ze względu na jego polskie pochodzenie, chociaż to też jest bardzo istotne. Wybierając jeden proszek do prania spośród przedstawionych w rankingu wybór nie był prosty. Bowiem każdy z tych produktów to dobry detergent dla skóry najmłodszych.

Biorąc pod uwagę bowiem najważniejsze cechy proszków, takie jak wydajność, dostępność czy bezpieczeństwo faworyt okazał się jasny. Głównie sprawa dostępności przeważyła o wyborze tego, a nie innego proszku. Proszek do prania Lovela kupimy dosłownie w każdym sklepie stacjonarnym, a także internetowym. Dostępny jest on w sieciach drogerii i aptek na terenie całego kraju.

Sprawa wydajności dość dokładnie została opisana we wcześniejszej części artykułu. Mimo iż wydajność Loveli jest nieco niższa to jej skład został dogłębnie przeanalizowany i zbadany przez badaczy z Instytutu Matki i Dziecka. Otrzymał on pozytywną opinię tego Instytutu. Lovela to nie tylko proszek do prania, dla miłośników innych form detergentów do prania otrzymamy również płyny, mleczka, a także kapsułki do prania dla niemowląt. Każdy z nich posiada tak samo bezpieczny i przebadany skład.

Proszek do prania Lovela w swoim składzie nie posiada ciężkich substancji odplamiających przez co do wywabienia trudniejszych plam konieczne będzie użycie dodatkowego środka. Cena środka piorącego nie należy do najniższych, natomiast w zamian otrzymujemy najlepszy, a przede wszystkim bezpieczny produkt piorący, którego możemy używać od pierwszych chwil życia naszego dziecka. Warto więc wyszukiwać promocji na ten produkt i zakupić go na zapas w niższej cenie.

Dodaj komentarz