Najlepsze termometry bezdotykowe – ranking 2023

4.8/5 - (52 votes)

Wiarygodność, szybkość i dokładność pomiaru, precyzja. Te wszystkie słowa doskonale opisują termometr bezdotykowy. To innowacyjne urządzenie, które daje możliwość mierzenia temperatury bez konieczności dotykania ciała człowieka. To również gadżeciarska propozycja dla każdego rodzica. Ułatwia procedurę pomiaru temperatury. Bo chyba każda z mam doświadczyła takiej sytuacji gdy zmierzenie temperatury małemu dziecku było praktycznie niemożliwe? W przypadku gdy maluch nie jest w stanie wytrzymać z tradycyjnym termometrem pod pachą z pomocą przychodzą właśnie termometry bezdotykowe. Są one o wiele bardziej higieniczne i bezpieczne niż tradycyjne szklane termometry. Nawet gdy dostaną się w ręce dziecka; maluszkowi nic złego się nie stanie. Ponadto mają przeróżne właściwości, każdy z nich jest wyjątkowy i należy je kupować biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby dziecka i rodziny. 

Jaki termometr bezdotykowy wybrać?

Między innymi na to i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w rankingu, który przygotowaliśmy. Rozwiejemy wszystkie dotychczasowe wątpliwości poprzez szczegółową analizę urządzeń. 

Najlepszy termometr bezdotykowy ranking 2023

MiejsceNazwaCenaNajlepsza oferta:
1TERMOMETR BEZDOTYKOWY TECNIMED VISIOFOCUS 06400289 złNajlepsza oferta
2TERMOMETR BEZDOTYKOWY TECH-MED TM-F03BB73 złNajlepsza oferta
3TERMOMETR BEZDOTYKOWY BRAUN BNT400169 złNajlepsza oferta
4TERMOMETR BEZDOTYKOWY SANITY TERMOMETR BABYTEMP100 złNajlepsza oferta
5TERMOMETR BEZDOTYKOWY HAXE HW269 złNajlepsza oferta

Termometr bezdotykowy Tech-Med TM-F03BB

Termometr bezdotykowy Tech-Med TM-F03BB

Producent: Tech-Med
Rodzaj: Termometry Bezdotykowe
Miejsce pomiaru: Czoło,
Zasilanie: Bateryjne,
Wyświetlacz: LED,
Informacje dodatkowe: Zapamiętuje 32 pomiary, Alarm gorączki, Baterie w zestawie, Podświetlany wyświetlacz, Sygnały dźwiękowe

To innowacyjne urządzenie, które doskonale spełnia swoją rolę czego dowodem są pozytywne opinie wielu użytkowników. Idealne zarówno dla dorosłych jak i dla niemowląt

Jest termometrem bezkontaktowym, umożliwia dokładny i szybki pomiar temperatury bez jakiejkolwiek potrzeby dotykania różnych obszarów ciała. Z powodzeniem można zmierzyć temperaturę śpiącemu dziecku, a te nie odczuje żadnego dyskomfortu. Zaś gdy temperatura przekracza normę, urządzenie sygnalizuje dźwiękiem nieprawidłowości w tym zakresie. Podświetlany ekran umożliwia nam komfortowe odczytanie wyników również w nocy, a w pamięci termometru znajdują się aż 32 wyniki. Co ciekawe oprócz termometr oferuje nam również funkcję sprawdzania temperatury płynów przed podaniem ich dziecku np. mleka. 

Urządzenie cechuje się ergonomicznym kształtem i pewnie leży w dłoni. Niewielki rozmiar sprawia, że termometr można zabrać ze sobą w podróż. 

zalety

Zalety:

 • Wysoka jakość produktu
 • Przystępna cena
 • Możliwość podświetlenia ekranu
 • Funkcja mierzenia temperatury płynów
wady

Wady:

 • Pomiary się nieco różnią od siebie

Termometr bezdotykowy BRAUN BNT400

Termometr bezdotykowy BRAUN BNT400

Producent: Braun
Rodzaj: Termometry bezdotykowe
Miejsce pomiaru: Czoło
Wyświetlacz: LCD
Zasilanie: Bateryjne
Technologia pomiaru: Podczerwień
Informacje dodatkowe: Alarm gorączki, Automatyczne wyłączanie, Baterie w zestawie , Sygnały dźwiękowe, Wskaźnik poziomu baterii

Ten termometr został wyposażony w technologię Age Precision. Opatentowana funkcja pomaga prawidłowo zinterpretować wynik pomiaru poprzez uwzględnienie wieku danej osoby, dzięki temu szybko rozwiejesz wszystkie wątpliwości związane z odczytem temperatury. Jest to termometr czołowy z funkcją bezdotykową, idealną do mierzenia temperatury dziecku, oraz z funkcją dotykową, dzięki której, dorosły może dokonać pomiaru samodzielnie. Mierzenie bezkontaktowe znacznie ułatwia czujnik odległości i wskaźnik świetlny. Termometr ma możliwość pracy w ciszy, więc cała procedura nie obudzi dziecka, a kolorowy wyświetlacz umożliwia dokładny odczyt  parametrów. Urządzenie jest doskonałe dla całej rodziny; od maluszka do staruszka. Nadaje się nie tylko do mierzenia temperatury ciała, ale również odczytuje temperaturę płynów i pokarmów i wody, w której dziecko będzie się kąpać. Wszystko ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa maleństwu. 

zalety

Zalety:

 • Kolorowa prezentacja wyników
 • Dwie możliwości mierzenia
 • Czujnik odległości
 • Atrakcyjny wygląd
wady

Wady: 

 • brak

Termometr bezdotykowy SANITY TERMOMETR BABYTEMP

Termometr bezdotykowy SANITY TERMOMETR BABYTEMP

Producent: Sanity
Rodzaj: Termometry bezdotykowe
Miejsce pomiaru: Czoło
Wyświetlacz: LCD
Zasilanie: Bateryjne
Informacje dodatkowe: Etui, Podświetlany wyświetlacz, Sygnały dźwiękowe

Bezdotykowy termometr to jedno z najbardziej nowatorskich urządzeń, jakie firma ma w swojej ofercie. Urządzenie zostało zaprojektowane głównie z myślą o najmłodszych użytkownikach sprzętu mających trudności z utrzymaniem tradycyjnego termometru pod pachą, w ustach, czy w odbycie. Ale z powodzeniem mogą z niego korzystać wszyscy członkowie rodziny. 

Niewątpliwą zaletą termometru jest wyświetlacz z lupą powiększającą, która ułatwia odczytanie wyniku. W przypadku widocznej gorączki urządzenie reaguje alarmowo poprzez podświetlenie ekranu na czerwono i 10 krótkich sygnałów dźwiękowych. Termometr w swojej pamięci przechowuje do 32 wyników, co umożliwia monitorowanie zmian zachodzących w organizmie podczas choroby. Oprócz temperatury ciała człowieka urządzenie rejestruje również temperaturę pomieszczenia czy też mleka przeznaczonego dla niemowlaka. 

zalety

Zalety: 

 • Intuicyjna obsługa
 • Wysoka jakość
 • Dokładność pomiaru
 • Ergonomiczny kształt
wady

Wady: 

 • Wysoka cena

Termometr bezdotykowy TECNIMED VISIOFOCUS 06400

Termometr bezdotykowy TECNIMED VISIOFOCUS 06400

Producent: Thermofocus
Rodzaj: Termometry bezdotykowe
Miejsce pomiaru: Czoło
Wyświetlacz: LCD
Zasilanie: Bateryjne
Technologia pomiaru: Podczerwień
Informacje dodatkowe: 9 pomiarów, Alarm podwyższonej temperatury, Automatyczne wyłączanie, Baterie w zestawie, Etui, Pomiar temperatury otoczenia, Wybór jednostki pomiaru

To bez wątpienia najbardziej zaawansowany technologicznie termometr bezdotykowy, który mierzy temperaturę bez konieczności kontaktu z błoną śluzową czy też skórą. Jest przeznaczony do użytku lekarskiego w gabinetach medycznych, bądź też do użytku prywatnego w domach.  Zaś intensywnie eksploatowany w warunkach oddziałów szpitalnych, cechuje się niezwykle długą żywotnością, około 10 lat. Cechą, która niewątpliwie różni to urządzenie od innych jest możliwość wyświetlania na wyniku nie tylko na czole badanej osoby, ale i na cieszy, czy obiektach. Ponadto za pomocą tego termometru można dokonywać pomiaru zarówno na czole jak i na powiece oka, a kolorowy wyświetlacz i duże cyfry umożliwiają łatwe odczytanie wyniku. Urządzenie zawsze wykazuje gotowość do pracy, więc każdorazowe uruchamianie go nie jest konieczne. To bezsprzecznie najlepszy termometr bezdotykowy, o czym świadczą pozytywne opinie jego dumnych użytkowników. 

zalety

Zalety: 

 • Pomiar na powiece
 • Czujnik odległości
 • Bardzo wysoka jakość
 • Prosta obsługa
 • Nowoczesny wygląd 
wady

Wady:

 • Wysoka cena

Termometr bezdotykowy HAXE TERMOMETR BEZDOTYKOWY HW2

Termometr bezdotykowy HAXE TERMOMETR BEZDOTYKOWY HW2

Producent: Haxe
Rodzaj: Termometry bezdotykowe
Miejsce pomiaru: Czoło
Wyświetlacz: LCD
Zasilanie: Bateryjne
Informacje dodatkowe: 32 pomiary, Alarm gorączki, Automatyczne wyłączanie, Hipoalergiczna końcówka

To dobry termometr działający na podczerwień. Umożliwia precyzyjne dokonanie pomiaru nawet przy niezwykle ruchliwych i niecierpliwych dzieciach. Odpowiedni dla noworodka, ponieważ posiada cichy tryb pracy a także dla całej rodziny. Wysoka jakość urządzenia oraz solidna obudowa zapewnia bezpieczeństwo, nawet gdy termometr dostanie się w rączki dziecka. Termometr jest szybki, pomiar temperatury zajmuje 1 sekundę, więc dziecko bez problemu to zniesie. Urządzenie poinformuje Cię o gorączce za pomocą alarmu dźwiękowego a duży podświetlony ekran umożliwi dokładne odczytanie temperatury w nocy bez konieczności zapalania światła i budzenia najbliższych osób. Pamięć urządzenia zapisze 32 pomiary, na podstawie których możesz analizować przebieg choroby.

Termometr działa na baterie a to daje możliwość zabrania go na przykład w wakacyjną podróż, by mieć pod kontrolą zdrowie najmłodszych członków rodziny. 

zalety

Zalety: 

 • Łatwy w obsłudze
 • Atrakcyjny wygląd
 • Szybki czas pomiaru
wady

Wady: 

 • Niedokładny pomiar
 • Często się psuje

Termometry bezdotykowe z powodzeniem zastępują te tradycyjne szklane. I słusznie. Są o wiele bezpieczniejsze a ich działanie jest szybsze i bardziej dokładne. Dlaczego warto je kupić? Na jakie funkcje zwrócić uwagę? Sprawdź! 

Często zadawane pytania dotyczące termometrów bezdotykowych

Dlaczego warto kupić termometr bezdotykowy?

Podwyższona temperatura ciała u człowieka to sygnał alarmowy, który świadczy o zmianach toczących się w organizmie. Zwykle są to niebezpieczne zmiany, a więc toczące się infekcje bakteryjne czy też wirusowe, które u dzieci zdarzają się znacznie częściej niż u osób dorosłych. Istotnym elementem walki z chorobą jest kontrolowanie temperatury ciała. Najlepiej zrobić to w taki sposób, by nie narażać chorego na kontakt z dodatkowymi drobnoustrojami i nie stresować niepotrzebnie małego człowieka. Odpowiedzią na te wszystkie potrzeby jest termometr bezdotykowy, którym zmierzysz temperaturę dziecku nawet gdy będzie spało, a korzystać z niego może cała rodzina bez konieczności dezynfekcji urządzenia.

Jaki termometr wybrać dla niemowląt?

W tym przypadku niezastąpione są termometry bezdotykowe wyposażone w cichy tryb pracy. W przypadku dość aktywnych dzieci i niemowląt, są idealne w każdej sytuacji, ponieważ maluszek nie wytrzyma długo z tradycyjnym termometrem. Termometry bezkontaktowe są niezwykle bezpieczne, cechują się szybkim czasem pomiaru i dokładnością a to wielce pożądane cechy.

Jak działa termometr bezdotykowy? 

Cechą i ogromną zaletą takich termometrów jest bardzo intuicyjna obsługa. Termometr w swoim mechanizmie działania wykorzystuje podczerwień, czyli promieniowanie cieplne. A pirometr dokonuje pomiaru niezbędnych wartości. Nie musisz dotykać skóry ani błon śluzowych, żeby zmierzyć temperaturę. 

A co z dodatkowymi funkcjami?

W przypadku podejmowanie decyzji dotyczącej kupna właściwego urządzenia należy zwrócić uwagę na wszystkie możliwe funkcje, jakie dany termometr posiada. Na funkcje musimy patrzeć pod kątem naszych indywidualnych potrzeb. Jeszcze do niedawna niebezpieczne termometry rtęciowe, czy alkoholowe służyły tylko i wyłącznie do pomiaru temperatury ciała. Obecnie mając na rynku coraz bardziej zaawansowane urządzenia, funkcje robią wrażenie. 

Po pierwsze często oprócz temperatury ciała, dokonują pomiaru napojów, pokarmu, wody do kąpieli, powierzchni czy też innych przedmiotów. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Kolejną ciekawą funkcją jest magazynowanie wyników w pamięci urządzenia. Dzięki temu rodzic może śledzić przebieg choroby i nadzorować proces zdrowienia. Wiele termometrów ma też podświetlany i kolorowy ekran umożliwiający odczyt wyniku po zmroku. Wszystkie funkcje są stworzone by ułatwiać życie.

Nasz wybór w 2023 – dobry termometr bezdotykowy

TECNIMED VISIOFOCUS 06400
TECNIMED VISIOFOCUS 06400 – zwycięzca rankingu termometrów bezdotykowych

Na miano najlepszego termometru bezdotykowego dla dzieci i dorosłych zasługuje termometr bezdotykowy – TECNIMED VISIOFOCUS 06400. Zaawansowana technologia, wiele praktycznych funkcji, wygodny kształt i elegancki wygląd to tylko niektóre z jego cech. Urządzenie jest niezwykle dokładne, precyzyjnie dokonuje wszelkich pomiarów a wynik wyświetla na czole badanego. Termometr jest lekki, zasilany bateriami a dzięki etui można zabrać je ze sobą dosłownie gdziekolwiek.

Życie ułatwia również możliwość zmiany skali pomiaru temperatury. W przypadku pobytu za granicami kraju nie będzie konieczności dokonywania czasochłonnych obliczeń. Zwłaszcza w przypadku gdy chodzi o zdrowie najbliższych osób. Termometr jest niezwykle higieniczny, nie ma potrzeby dezynfekcji po użyciu, a bezpieczeństwo to kolejna z jego mocnych stron. Po upadku z urządzenia nie wyciekają toksyczne substancje, jakie mogliśmy spotkać w tradycyjnych termometrach. Ten nieinwazyjny i innowacyjny termometr zdecydowanie wygrywa ranking. 

1 komentarz do “Najlepsze termometry bezdotykowe – ranking 2023”

 1. Jak zaczynało się szaleństwo na początku roku kupiłam z tej firmy truelife model q7. Początkowo do domu, ale później musiałam do salonu zabrać do pracy i do teraz działa jak powinien.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz