Najlepsze mleko modyfikowane – ranking 2024

4.7/5 - (141 votes)

Kwestia odpowiedniego karmienia niemowląt i małych dzieci jest szalenie ważna. Nie ulega również wątpliwości, że to jednak mleko matki, jest tym najważniejszym pokarmem w życiu małego człowieka a możliwość karmienia piersią to niezwykły dar, dany każdej mamie. Dar, który pogłębia więź między matką a dzieckiem; zapewnia poczucie intymności. Ten dar to miłość w każdej kropli, to pokarm z wyjątkowego źródła, to słodycz w czystej postaci i znak, że czekolada, którą właśnie zjadłaś pójdzie tym razem nie w Twoje bioderka. 

Podając dziecku mleko z piersi tym samym dostarczasz mu wszystkich składników, niezbędnych do prawidłowego rozwoju. 

Ale bywa również tak, że przychodzi taki moment, gdy z różnych powodów trzeba odstawić maluszka od piersi. Takim powodem może być brak pokarmu czy też zażywanie leków, które szkodzą dziecku.  I wtedy przychodzi moment podjęcia odpowiedzialnej decyzji odnośnie wyboru najlepszego mleka modyfikowanego. To decyzja, która wymaga od rodziców wiedzy, zaś od firm produkujących tego typu pokarm; pełni profesjonalizmu. 

Jakie mleko modyfikowane wybrać?

Pomożemy wybrać bezpieczne i polecane mleko modyfikowane dla niemowląt. Bazując na opiniach wielu mam stworzyliśmy ranking, który zawiera wyłącznie najlepsze mleka początkowe dla maluszków. 

Najlepsze mleko modyfikowane ranking 2024

MiejsceNazwaCenaGramaturaNajlepsza oferta:
1MLEKO MODYFIKOWANE BEBILON PRONUTRA 1 ADVANCE 58 zł800gNajlepsza oferta
2MLEKO MODYFIKOWANE HIPP 1 BIO COMBIOTIK38 zł550gNajlepsza oferta
3MLEKO MODYFIKOWANE HUMANA 1 39 zł750gNajlepsza oferta
4MLEKO MODYFIKOWANE ENFAMIL PREMIUM 1 MFGM 35 zł900gNajlepsza oferta
5MLEKO MODYFIKOWANE NESTLE NAN OPTIPRO 1 41 zł650gNajlepsza oferta

BEBILON PRONUTRA 1 ADVANCE MLEKO MODYFIKOWANE 

BEBILON PRONUTRA 1 ADVANCE

Producent: Bebilon-Nutricia
Przeznaczenie: Mleka początkowe
Smak: Mleczny
Rodzaj opakowania: Kartonik
Postać: Proszek
Cechy: Nie zawiera glutenu
Białko: 1,3 g
Węglowodany: 7,3 g
Cukry: 7,3 g
Tłuszcz: 3,4g
Kwasy tłuszczowe nasycone: 1,5 g
Błonnik: 0,6 g
Sód: 17 mg
Wartość energetyczna: 275kJ/66kcal

Bebilon Pronutra 1 to mleko modyfikowane rekomendowane przez  wielu świadomych użytkowników i lekarzy. Dlaczego? Głównie ze względu na bardzo dobry skład przyjazny malutkim brzuszkom. Jest bezglutenowe. Po spożyciu pokarmu nie obserwuje się ulewania, kolek czy też innych problemów gastrycznych. Bebilon to środek, który zawiera wiele cennych substancji odżywczych, witamin, minerałów, kwasów DHA, które przyczyniają się do prawidłowego rozwoju dziecka. To mleko jest najbardziej popularne wśród konsumentów. Przetestowane przez wielu rodziców, sprawdziło się i zostało z nimi na dłużej. Produkt idealnie trafia w gusta niemowląt, doskonale się rozpuszcza, nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Mleko jest najczęściej wybierane również ze względu na korzystną cenę i ekonomiczne opakowanie. 

zalety

ZALETY:

 • Duża zawartość witamin
 • Doskonałe dla dzieci
 • Prebiotyki
 • Odżywczość
wady

WADY:

 • Zawiera olej palmowy i laktozę

HIPP 1 BIO COMBIOTIK MLEKO POCZĄTKOWE 

HIPP 1 BIO COMBIOTIK MLEKO POCZĄTKOWE

Producent: Hipp
Przeznaczenie: Mleko początkowe
Rodzaj opakowania: Kartonik
Postać: Proszek
Cechy: Produkt ekologiczny
Wartość energetyczna: 277kJ/66kcal
Białko: 1,25 g
Węglowodany: 7,3 g
Tłuszcz: 3,5 g
Kwasy tłuszczowe nasycone: 1,2 g
Błonnik: 0,3 g
Sód: 0,05 g

Jako pierwsze w naszym rankingu przedstawione zostanie mleko Hipp 1 Bio Combiotik. To wyjątkowe mleko modyfikowane dla noworodków. Wyjątkowe bo dobre z natury i naturą inspirowane. Mleko jest pokarmem odpowiednim dla niemowląt od urodzenia, które nie mogą być karmione piersią. Z powodzeniem może być stosowane jako pokarm samodzielny, lub uzupełniający, tuż po zakończeniu karmienia piersią przez matkę.  Mleko cechuje się bardzo dobrym składem, pełnym minerałów i substancji odżywczych, tak potrzebnych do prawidłowego wzrastania dziecka. Zawiera również naturalne kultury bakterii mlekowych, pierwotnie pochodzące z kobiecego mleka. Pokarm jest lekkostrawny, nie powoduje kolek i zaburzeń wypróżniania u niemowlaków. Mleko ma przyjemną konsystencję, która jest nad wyraz tolerowana przez najmłodszych degustatorów, delikatny smak i zapach. 

Jedyną jego wadą może być to, że zawiera laktozę i nie sprawdzi się u maluszków cierpiących na nietolerancję tego składnika. 

zalety

ZALETY: 

 • Wysoka jakość
 • Smak
 • Zapach
 • Odżywczość
wady

WADY:

 • Zawiera laktozę

HUMANA 1 MLEKO POCZĄTKOWE OD URODZENIA

HUMANA 1 MLEKO POCZĄTKOWE OD URODZENIA

Producent: Humana
Przeznaczenie: Mleko początkowe
Postać: Proszek
Białko: 1,4 g
Błonnik: 0,5 g
Cukry: 7,6 g
Węglowodany: 7,6 g
Tłuszcz: 3,3 g
Kwasy tłuszczowe nasycone: 1,1 g
Sód: 20 mg
Wartość energetyczna: 276kJ/66kcal

Mleko modyfikowane Humana 1 to pokarm zastępczy najczęściej wybierany przez rodziców. Mleko w pełni pokrywa zapotrzebowanie niemowląt na wszystkie składniki odżywcze. Nie powoduje również problemów z układem pokarmowym małego człowieka. Stosowane regularnie nie wykazuje działań niepożądanych, takich jak ulewanie pokarmu, wymioty, kolki, biegunki czy zaparcia. Producenci stworzyli ten produkt z najwyższą precyzją dbając przy tym o odpowiednią dawkę starannie zbilansowanych składników, a także o walory smakowe, które winny towarzyszyć każdej degustacji. Mleczko ma wysoką zawartość kwasu DHA, który cechuje się wieloma korzystnymi działaniami dla organizmu dziecka. 

Niewątpliwym plusem tego produktu, jest przemyślane opakowanie. Za jego sprawą przygotowanie mleka może być jeszcze bardziej bezpieczne i higieniczne niż dotychczas. Cena mleka jest adekwatna do jakości a rodzice zadowoleni z reakcji jaką wykazują dzieci po spożyciu pokarmu. 

zalety

ZALETY: 

 • Odżywczość
 • Smak
 • Zapach
 • Przystępna cena 
wady

WADY: 

 • Zawiera laktozę

ENFAMIL PREMIUM 1 MFGM MLEKO MODYFIKOWANE

ENFAMIL PREMIUM 1 MFGM MLEKO MODYFIKOWANE

Producent: Enfamil
Przeznaczenie: Mleko początkowe
Smak: Mleczny
Rodzaj opakowania: Kartonik
Postać: Proszek
Cechy: Nie zawiera glutenu
Białko: 1,28 g
Węglowodany: 7,0 g
Cukry: 6,7 g
Tłuszcz: 3,7 g
Kwasy tłuszczowe nasycone: 1,45 g
Błonnik: 0,4 g
Sód: 20 mg
Wartość energetyczna: 281kJ/ 67kcal

ENFAMIL PREMIUM 1 MFGM to jedna z najbardziej zaawansowanych formuł jeśli chodzi o mleka modyfikowane. Enfamil to produkt, który jest odpowiedni dla wszystkich maluszków od urodzenia i może stanowić jedyne źródło pożywienia. Mleko jest bogate w różnorodne składniki, które są genialnym źródłem wsparcia dla niemowląt i stanowią podwaliny do prawidłowego rozwoju i bycia wspaniałym, młodym człowiekiem. Zawiera również niezbędny kwas tłuszczowy DHA w pożądanym stężeniu.  Produkt cechuje się odpowiednią konsystencją a co za tym idzie przygotowanie go dziecku to czysta przyjemność. Mleko ładnie się rozpuszcza, ma przyjemny zapach i smak. Spełnia bardzo wysokie wymagania małych smakoszy i ich rodziców. Na uwagę zasługuje również praktyczna puszka, w której mieści się mleczny proszek. Szczelne i solidne zamknięcie gwarantuje bezpieczeństwo, odizolowanie od drobnoustrojów chorobotwórczych. Mleko można kupić w przystępnej cenie otrzymując w zamian wartościowy pokarm dla dziecka. 

zalety

ZALETY:

 • Dobrze tolerowane przez dzieci
 • Nie powoduje problemów z brzuszkiem
 • Praktyczne opakowanie
 • Cena 
wady

WADY: 

 • Zawiera syrop glukozowy, olej palmowy i laktozę

NESTLE NAN OPTIPRO 1 MLEKO POCZĄTKOWE DLA NIEMOWLĄT

NESTLE NAN OPTIPRO 1 MLEKO POCZĄTKOWE DLA NIEMOWLĄT

Producent: Nestle
Przeznaczenie: Mleka początkowe
Rodzaj opakowania: Kartonik
Postać: Proszek
Cechy: Nie zawiera glutenu
Białko: 6,9 g
Tłuszcz: 27,7 g
Kwasy tłuszczowe nasycone: 5 g
Sód: 130 mg
Wartość energetyczna: 2171kJ/519kcal

Jako ostatnią propozycję w naszym rankingu przedstawiamy mleko modyfikowane od firmy Nestle, która wychodzi do maluszków i ich rodziców z tym co najlepsze. Mleko jest odpowiednie dla niemowląt od urodzenia, które z zaistniałych przyczyn nie mogą być dłużej karmione piersią. Produkt zaprojektowany z myślą o najmłodszych konsumentach i dedykowany dla nich, normalizuje pracę całego przewodu pokarmowego, nie powodując zaparć ani innych problemów gastrycznych. Dziecko spożywające te mleko dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego wzrastania składników, nie jest narażone na niedobory pierwiastków, rośnie i przybiera na wadze. To jest bardzo dobry wyznacznik jakości produktu. Dużym plusem tego mleka, jest ekonomiczne opakowanie i wydajność. Produkt nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, ma przyjemny zapach i delikatny smak uwielbiany przez maluszki. Mleko wspiera rozwój dziecka, cechuje się możliwością szybkiego przygotowania, posiada higieniczne opakowanie. 

zalety

ZALETY: 

 • Stosunek ceny do jakości
 • Dobry skład
 • Szybko się przyrządza
 • Smakuje dzieciom
wady

WADY: 

 • Mało solidne opakowanie
 • Czasami wywołuje zaparcia

Zarówno na sklepowych półkach jak i w szerokim asortymencie aptek i specjalistycznych sklepów internetowych znajdziemy przeróżne rodzaje mleka modyfikowanego. W tej sekcji podpowiemy na co zwrócić uwagę by dokonać właściwego wyboru i ustrzec się od skutków ubocznych.

Ekologiczne mleko modyfikowane – co warto o tym wiedzieć.

niemowlę i mleko modyfikowane

Mleko modyfikowane to nic innego jak mleko krowie poddane obróbce chemicznej, by przypominało mleko kobiece. Wśród wielu coraz to doskonalszych mieszanek znajdziemy również mleko ekologiczne. Co to takiego? Ekologiczne mleko powstaje od krów, które żyją w wyśmienitych warunkach, dostają paszę wolną od pestycydów i innych substancji, które mogą zaszkodzić dziecku. Ale ze względu na bardzo restrykcyjne wymogi, którymi rządzi się produkcja żywności dla najmłodszych wszystkie wiodące marki czerpią składniki właśnie z rolnictwa ekologicznego. 

Często zadawane pytania dotyczące mleka modyfikowanego dla dzieci

Ile może stać mleko modyfikowane? 

By mleko modyfikowane godnie pełniło swoją rolę należy trzymać je w suchym i najlepiej chłodnym miejscu. Po otworzeniu opakowania trzeba je spożyć  w ciągu 4 tygodni. Po każdym użyciu, opakowanie należy szczelnie zamknąć i zabezpieczyć przed dostaniem się do wnętrza szkodliwych substancji i wilgoci. 

Jak należy przygotować mleko dla niemowląt? 

Po pierwsze nie gotujemy proszku, bo to mogłoby go pozbawić wielu cennych składników. Żeby rozpuścić proszek należy użyć niskosodowej wody niegazowanej, zagotować ją, wlać do butelki a następnie wsypać odpowiednią ilość proszku i potrząsać butelką do uzyskania pożądanej konsystencji. 

Jakie mleko dla alergika? 

Jeśli Twój maluszek cierpi na różnego rodzaju alergie, skórne lub pokarmowego; najlepszym wyjściem jest zakup mleka modyfikowanego hypoalergicznego. Takie produkty cechują się wysokim stopniem hydrolizy, które skutecznie zmniejszają ryzyko reakcji alergicznej.  W przypadku alergii i jakichkolwiek wątpliwości zakup mleka należy skonsultować z pediatrą. 

Jakie mleko zabrać ze sobą do szpitala? 

W przypadku problemów z karmieniem piersią, nie należy się martwić, ponieważ szpital zapewni dziecku odpowiednie mleko zastępcze. 

Kiedy odstawić dziecku mleko modyfikowane?

Mleko początkowe jest robione na wzór kobiecego pokarmu, dlatego nawet kilkuletni maluch może je pić. Ale najlepiej odstawić ten rodzaju pokarmu, wtedy, kiedy maluch jest już większość rzeczy a jego dieta jest rozszerzona. Zazwyczaj dzieje się tak, kiedy dziecko skończy trzy latka. Już wtedy można śmiało podawać mleko krowie. 

NASZ WYBÓR W 2024 – BEBILON PRONUTRA 1 ADVANCE

BEBILON PRONUTRA 1 ADVANCE
BEBILON PRONUTRA 1 ADVANCE

Bebilon Pronutra 1 Advance to pełnowartościowe mleko początkowe, przeznaczone dla niemowląt zaraz po urodzeniu, które bezsprzecznie zwyciężyło w naszym rankingu. Dzieci spożywające te mleko zdrowo rosną, przybierają na wadze, wychowują się bez żadnych alergii. Mleko jest również odpowiednie dla dzieci z celiakią, nietolerancją glutenu lub alergią na gluten, ponieważ nie zawiera glutenu. Produkt został stworzony z najwyższym pietyzmem, z myślą o najmłodszych i ich pełnych obaw rodziców, zawiera wiele cennych składników odżywczych, aktywnie wspiera prawidłowy rozwój maluszka i uczestniczy w jego życiu. Mleko jest również dostępne w wielu punktach sprzedażowych, można je kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet, w ekonomicznych opakowaniach ułatwiających codzienną egzystencję. To mleko początkowe nie wywołuje alergii ani problemów z małym brzuszkiem. Noc maluszka, czyni bardzo komfortową, bez ulewania pokarmu oraz kolek. Produkt również można znaleźć w bardzo dobrej cenie.

13 komentarzy do “Najlepsze mleko modyfikowane – ranking 2024”

 1. Bardzo ciekawe…Enfamil – brak wad? W składzie syrop glukozowy (!!!!) i olej palmowy. Sprawdzajcie prosze wszystko sami, nie można liczyć na artykuły i rankingi jak powyżej.
  Poza tym w pozostałych jako wada wymieniona jest laktoza w składzie, którą Enfamil również zawiera, co przemilczano.

  Odpowiedz
  • Dziękujemy za dodatkowe uwagi, które natychmiast uwzględniliśmy w wadach odnośnie mleka modyfikowanego Enfamil.

   Odpowiedz
  • Cukry proste to nieodzowna cześć mleka czy matki czy modyfikowanego. Enfamil mleko następne zawiera po części laktozę (jak mleko matki i wszystkie mleka modyfikowane), a po części syrop glukozowy w ramach cukrów prostych, który jest świetnym paliwem dla mózgu, a w odróżnieniu od laktozy jest łatwiej trawiony. Co do oleju palmowego to w Enfamilu nie jest to wcale olej palmowy, a oleina palmowa, która jest zupełnie czym innym. Do tego ciekawostka – to dzięki badaniom Enfamilu w całej UE zaktualizowano wytyczne odnośnie obowiązkowych wartości kwasu DHA w mlekach modyfikowanych. To najstarsze mleko modyfikowane na świecie i prowadzi od ponad stu lat badania nad mlekiem matki i ma w tym zakresie najszersze doświadczenie. Polecam zapoznanie się z rzetelnymi i wiarygodnymi informacjami odnośnie składów mlek co sama zrobiłam zanim dla swoich dzieci wybrałam właśnie Enfamil. Nie żałuję. Niestety większość informacji w necie to wprowadzające w błąd fake news.

   Odpowiedz
 2. sprawdził się u nas bebilon pronutra, ma bardzo dobry skład, maluszkowi smakowało, stacjonarnie w dobrej cenie można dostać w dozie, regularnie tam kupuję

  Odpowiedz
 3. My polecamy mleko Humana. Córka od razu zaakceptowała. Nie było żadnych problemów z brzuszkiem i co najważniejsze ma bardzo dobry skład i w porównaniu z innymi mieszankami ma najbardziej naturalny smak. My jesteśmy zachwyceni.

  Odpowiedz
 4. W Bebilon Pronutra też jest laktoza. Co najlepsze nie jest to w większości wypadków u dzieci żadna wada. Laktoza jest probiotykiem.

  Odpowiedz
 5. Z tym olejem palmowym nie ma co demonizować. Akurat w HiPP-ie gwoli precyzji jest mieszanina olejów: palmowego, rzepakowego i słonecznikowego. Chodzi o to, by struktura kwasów tłuszczowych była jak najbardziej podobna do mleka matki. Więc nie taki diabeł straszny jak go malują.

  Odpowiedz
 6. A Bebilon Profutura? Bardzo dobre mleko, bez oleju palmowego. W skladzie na pierwszym miejscu laktoza, ale to chyba na plus. Nie jak w Enfamil syrop glukozowy… Moj maluszek bardzo toleruje Profuture i zjada ze smakiem. Polecam tym, ktore nie karmia piersia.

  Odpowiedz
 7. Niby Hipp na drugim miejscu ale dla mnie i dla córki jest to najlepsze mleko jakiego próbowała – niestety metodą prób i błędów i bolącego brzuszka. To mleko to był koniec naszego płaczu – jej z bólu a mój z bezsilności i dlatego jak tylko mogę to go polecam

  Odpowiedz
 8. U nas pediatra przepisała mleko Laktowit Premium, bo ma dodatkowo w składzie laktoferynę i MFGM, to składniki naturalnie występujące w mleku matki, warto poczytać o nich. Wspierają odporność i poprawiają pracę jelit.

  Odpowiedz
 9. 2023 Obecnie najlepszym i najzdrowszym mlekiem modyfikowanym na polskim rynka sa mleka Smilk i Capri Care

  Odpowiedz

Dodaj komentarz