Kombinezon zimowy dla dzieci – jak wybrać odpowiedni?

5/5 - (1 vote)

Kombinezon zimowy to niezastąpiony typ odzieży, który zapewni maluchowi komfort i właściwą ochronę przed mrozem. Naturalnie opisywany element dziecięcej garderoby dostępny jest w wielu różnych rozmiarach, fasonach i kolorach. Czym zatem kierować się podczas zakupu kombinezonu dla dziecka?

Odpowiedni rozmiar i dopasowanie do sylwetki

Pierwszym i najważniejszym krokiem na drodze do zakupu kombinezonu dla malucha jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Kombinezon niemowlęcy powinien być dopasowany do sylwetki dziecka, ale zarazem nie za ciasny (aby nie ograniczać ruchów). Warto pamiętać, że podczas spaceru dziecko będzie ubrane w dodatkowe warstwy odzieży. Kombinezon powinien być zatem na tyle obszerny, aby pomieścić zarówno samego maluszka, jak i ubranka, w które zostanie ubrany.

Materiał i ocieplenie

Wybierając kombinezon zimowy zwracajmy uwagę na materiał użyty do jego uszycia. Ważne aby tkanina była nie tylko ciepła, ale także wodoodporna i wiatroszczelna. Z kolei ocieplenie znajdujące się wewnątrz kombinezonu powinno być lekkie ale na tyle skuteczne, by zapewnić dziecku odpowiedni komfort termiczny.

Dodatkowe funkcje i elementy

Kombinezony zimowe dla dzieci nierzadko posiadają dodatkowe funkcje, które zwiększają komfort użytkowania. Warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • Odblaski – ważne dla bezpieczeństwa dziecka podczas poruszania się po zmroku
  • Regulowane mankiety i nogawki – umożliwiające dopasowanie kombinezonu do wzrostu dziecka
  • Kaptur – chroniący głowę przed zimnem i wiatrem
  • Wszyte rękawiczki i skarpety – zapobiegające zgubieniu i ochładzaniu się rąk oraz stóp

Łatwość zakładania i zdejmowania

Kombinezon powinien być łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu. To ważne szczególnie w przypadku małych dzieci. Zamek błyskawiczny lub inne szybkie zapięcia mogą znacząco ułatwić codzienne ubieranie i rozbieranie malucha.

A może otulacz?

Bywają dni, gdy nawet najlepszy kombinezon nie da rady ochronić maleństwa przed porywistym wiatrem czy wręcz siarczystym mrozem. Rozwiązaniem, po które warto wówczas sięgnąć jest wkładka otulająca do wózka. Otulacz do spacerówki pełni rolę dodatkowego zabezpieczenia i może być stosowany zarówno samodzielnie, jak i wespół z kombinezonem. Warto dodać, że otulacz pełni również funkcję osłony, przedłużając w ten sposób żywotność tapicerki wózka.

Dodaj komentarz