Jakie gadżety są niezbędne podczas podróży z dzieckiem?

5/5 - (1 vote)

Podróż w towarzystwie małych dzieci to wyzwanie dla wielu rodziców, którzy często zastanawiają się, co warto spakować ze sobą na wyjazd. W naszym artykule podpowiemy ci, jakie gadżety podróżne dla dzieci sprawdzą się najlepiej!

Przydatne gadżety podróżne dla dzieci


Podróżowanie z małymi dziećmi często wiąże się z długą listą akcesoriów, które i tak często okazują się zbędne. Tak naprawdę wystarczy kilka istotnych gadżetów, które sprawdzą się zarówno podczas podróży samochodem, jak i wycieczek pieszych. Warto zaopatrzyć się w rzeczy praktyczne, które jednocześnie dostarczą wiele frajdy dzieciom w różnym wieku. Jakie gadżety podróżne dla dzieci warto mieć zawsze przy sobie?

Wybierając się na wycieczkę autem, z pewnością warto zabrać ze sobą mokre chusteczki, pieluszki oraz woreczki na zużyte pieluchy, które ułatwią ich transport do najbliższego miejsca, w których można będzie się ich pozbyć. Specjalne zapachowe worki skutecznie zapobiegają przedostawaniem się na zewnątrz nieprzyjemnym zapachom, co z pewnością docenią wszyscy podróżujący. W przypadku starszych dzieci pomocny okaże się natomiast nocnik turystyczny, który pozwoli na załatwienie pilnych spraw na dowolnym etapie podróży.

Długa jazda samochodem będzie przyjemniejsza dla dziecka, gdy zapewnimy mu osłony na szyby chroniące przed ostrym słońcem oraz zagłówek, który pomoże ustabilizować głowę podczas drzemki. Gdzie jednak pomieścić wszystkie gadżety, z którymi maluch nie mógł się rozstać? W tej roli świetnie sprawdzi się organizer samochodowy, który wystarczy założyć na fotel samochodowy, posiadający wiele przegródek. Dzięki temu dziecko będzie miało pod ręką swoje ulubione zabawki, jak również chusteczki oraz coś do picia.

Rodzice doskonale wiedzą, jak szybko dziecko nudzi się w trakcie podróży. Chcąc temu zapobiec, warto zabrać ze sobą coś, co uprzyjemni ten czas. Maluchowi z pewnością humor poprawią bajki w formie audiobooka, których będzie słuchać z zainteresowaniem, oglądając jednocześnie piękne widoki za oknem. Równie dobrym pomysłem będzie płyta z ulubionymi piosenkami. Wycieczki samochodem uprzyjemnią także gry podróżne, w które dziecko może grać zarówno samodzielnie, jak i z innymi pasażerami, a także książeczki edukacyjne zawierające ciekawe łamigłówki, dzięki którym czas spędzony w aucie upłynie mu znacznie szybciej.

Akcesoria podróżne, które zawsze warto mieć przy sobie

Warto również pamiętać o istotnym wyposażeniu podręcznym, które jest niezwykle praktyczne podczas krótszych, jak i dłuższych wycieczek. W przypadku starszych dzieci na pewno sprawdzi się podręczny plecak, który pomieści wszystkie niezbędne akcesoria. Powinien być lekki oraz średniej wielkości, aby nie sprawiał maluchowi dyskomfortu. Co powinno znajdować się w środku?

Oprócz chusteczek i zabawek, na pewno warto zapakować do niego bidon lub butelkę wielokrotnego użytku, dzięki któremu dziecko w każdej chwili będzie mogło się napić. Wycieczki bywają męczące, dlatego niezbędnym elementem będzie coś na przekąskę. Warto zadbać o jej jakość, przygotowując ją samodzielnie – jej transport zapewni efektowny lunchbox, najlepiej z wizerunkiem ulubionej postaci z bajki. Ważne jednak, aby świadomie wybrać odpowiedni pojemnik na żywność, zwracając uwagę na to, aby materiał, z którego został on wykonany, nie zawierał szkodliwych substancji oraz był dopuszczony do kontaktu z żywnością.

Podróż może przebiegać różnie, różna może być także pogoda, która lubi nas zaskakiwać. Dlatego też do niezbędnych gadżetów należy parasol, który umożliwi kontynuację ekscytującej wycieczki nawet wtedy, gdy zacznie padać deszcz. W wyjątkowo słoneczne dni warto natomiast wyposażyć dziecko w okulary przeciwsłoneczne, zapewniające komfort i chroniące wzrok malucha. Wybierając je miejmy zawsze sprawdzajmy jednak czy posiadają one niezbędne filtry chroniące przed promieniami UV, co jest kluczowe w tym przypadku.

Dodaj komentarz