Jak wybrać najlepszy prywatny pakiet medyczny?

5/5 - (1 vote)

Każdy człowiek ma jedno zdrowie, w związku z czym powinniśmy o nie dbać najlepiej, jak to tylko możliwe. Poza codziennym zdrowym stylem życia, dietą, odpoczynkiem czy sportem istotne jest także szybkie rozwiązywanie problemów zdrowotnych, jak na przykład choroby, urazy czy zaburzenia, które zauważyliśmy w okresowych badaniach. Jeżeli nie możemy zrealizować tej potrzeby w ramach opieki publicznej, warto pomyśleć o prywatnym pakiecie medycznym, jakie oferuje wiele podmiotów w kraju. Dlaczego warto go mieć?

1. Czym jest prywatny pakiet medyczny?

2. Pakiety medyczne – rodzaje

3. Z jakich opcji możemy skorzystać posiadając pakiet medyczny?

4. Dlaczego warto zabezpieczyć sobie szybki dostęp do lekarzy specjalistów?

5. Jak rozważnie korzystać z prywatnej opieki medycznej?

Czym jest prywatny pakiet medyczny?

Dbanie o zdrowie jest dużo prostszą i tańszą czynnością, niż leczenie pojawiających się chorób. Z tego powodu powinniśmy nie tylko traktować swoje ciało dobrze na co dzień, ale także zabezpieczyć sobie możliwość szybkiego dostania się do pożądanego specjalisty w sytuacji, gdy jednak przydarzy nam się jakaś dolegliwość. Nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć ten cel w publicznej służbie zdrowia – wielu lekarzy ma bardzo długi czas oczekiwania, co często uniemożliwia skuteczne i sprawne leczenie, szczególnie w przypadku dzieci. Warto więc pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, jakim są prywatne pakiety medyczne. Z ich pomocą możemy dostać się na niezbędną konsultację wtedy, kiedy jej potrzebujemy, a także uzyskamy najlepszą możliwą pomoc i niezbędny komplet badań. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://polmed.pl/opieka-medyczna/.

Pakiety medyczne – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele różnych firm oferujących pakiety medyczne, w związku z czym mamy duże pole do manewru. Zwykle jednak możemy podzielić ich ofertę na trzy segmenty:

  • pakiety podstawowe: są najtańszą opcją, ale zwykle mają też wiele limitów, jak na przykład ograniczona ilość wizyt u danego lekarza w skali roku. Jest to dobry pomysł jako podstawowa opieka, jednak jeżeli mamy dzieci lub jesteśmy chorowici, może być niewystarczająca;
  • pakiety średnio rozbudowane: korzysta z nich największa ilość pacjentów. Stanowią dobry stosunek ceny do otrzymywanych świadczeń;
  • pakiety premium: są najdroższym wyborem, jednak także najbardziej rozbudowanym. Często w ich ramach uzyskujemy nie tylko dostęp do lekarzy specjalistów, ale także prywatnych szpitali i innych usług, które ma w swojej ofercie wybrana przez nas firma. To także często wybierana opcja w sytuacji, gdy chcemy zabezpieczyć całą rodzinę.

Z jakich opcji możemy skorzystać posiadając pakiet medyczny?

Prywatna opieka medyczna to przede wszystkim dostęp do bardzo szerokiego zakresu specjalizacji w znacznie krótszym czasie, niż to ma miejsce w przypadku wizyt za pośrednictwem Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki temu nie musimy czekać miesiącami na określenie, co nam jest i zalecenie właściwej terapii. Co więcej, w zależności od wybranego pakietu możemy uzyskać także dodatkowe usługi, jak dostęp do fizjoterapeutów i rehabilitacji, możliwość dokonania operacji lub innego zabiegu w prywatnym szpitalu czy też opiekę psychologa. W przypadku, gdy ubezpieczamy dzieci często mamy również dostęp do pediatrów, osteopatów i innych specjalistów, którzy mogą pomóc nam w zadbaniu o zdrowie naszej pociechy.

Dlaczego warto zabezpieczyć sobie szybki dostęp do lekarzy specjalistów?

Abonament medyczny – w zależności od wybranej opcji – nie jest zbyt wielkim wydatkiem. Najbardziej podstawowe warianty nie będą nas kosztować więcej niż 100-200 zł miesięcznie. Zyskujemy za to pewność przyjęcia do lekarza w razie potrzeby, a także dostęp do najnowszych sposobów leczenia i diagnostyki. Już nawet średnio rozbudowany wariant daje nam nielimitowany dostęp do wizyt lekarskich, co pozwala nam na spokojny sen na co dzień. Korzystając z pakietów medycznych nie musimy obawiać się, kto będzie nas leczył i czy damy radę pozbyć się choroby w sensownym czasie. Jest to szczególnie istotne dla pacjentów mających słabsze zdrowie, cierpiących na choroby przewlekłe lub posiadających kontuzje wymagające okresowej rehabilitacji czy przebadania.

Jak rozważnie korzystać z prywatnej opieki medycznej?

Aby faktycznie opłacała nam się prywatna opieka medyczna, musimy korzystać z właściwego dla nas pakietu medycznego. Z tego powodu warto dokładnie sprawdzić, ile musimy za wybraną opcję zapłacić oraz co dokładnie ona zawiera. Optymalny pakiet powinien dawać nam dostęp do badań diagnostycznych i lekarzy różnych specjalizacji. Istotne są także warunki, w jakich realizowane będą wizyty lekarskie, badania laboratoryjne czy zabiegi ambulatoryjne – musimy być w stanie uzyskać pomoc szybko, sprawnie i bez większych trudności. Z tego powodu przed zakupem pakietu warto także sprawdzić, jak wiele placówek i przychodni w naszym mieście posiada wybrana firma. Im jest ich więcej, tym lepiej dla nas jako klientów, ponieważ oznacza to mniejsze kolejki i większą dostępność lekarzy w naszej najbliższej okolicy.

Dodaj komentarz