Jak wybrać bezpieczne i atrakcyjne łóżeczko dla dziecka?

5/5 - (1 vote)

Co powinno się znaleźć w wyprawce niemowlęcej?

Rodzice oczekujący na narodziny dziecka, zwłaszcza tego pierwszego, bardzo często kompletując wyprawkę dla maluszka, zaopatrują się w wiele, zupełnie nieprzydatnych przedmiotów, które posiadają uroczy design, ale nie nalezą do obowiązkowych elementów wyposażenia maleńkiego dziecka. Do takich zaliczyć można na pewno wiele sztuk ubranek w jednym najmniejszym rozmiarze czy mnóstwo grzechotek i gryzaków, z których maluch szybko wyrośnie. Znacznie lepiej skupić się na wyborze niezbędnych sprzętów dla noworodka, jakim z pewnością jest łóżeczko dla małego dziecka. Ten mebel nie tylko powinien atrakcyjnie się prezentować, bo przecież będzie zdobił pokój maleństwa, ale u musi należycie spełniać swoją rolę, dlatego tak ważne jest, by dokonać odpowiedniego zakupu łóżeczka, by maluch bezpiecznie i komfortowo się w nim czuł.

Różne oczekiwania i potrzeby

Szukając idealnego łóżeczka dla noworodka, rodzice bardzo często kierują się wyłącznie jego modnym designem, zapominając o funkcjonalności i wygodzie tego mebla. Dobre, spełniające wymogi i kryteria łóżeczko dla małego dziecka, powinno być wykonane przede wszystkim z bezpiecznych i przyjaznych dla maluszka materiałów, które nie zagrażają życiu i zdrowiu szkraba. Naturalne drewno, pomalowane farbami z atestami idealnie będzie spełniać swoją rolę, gwarantując pełne bezpieczeństwo dziecku. Nie bez znaczenia jest także wygląd tego mebla i jego praktyczne rozwiązania, jak wyjmowane szczebelki czy regulowana wysokość łóżeczka. Dla wielu rodziców koszt zakupu takowego mebla jest wysoki, więc oczekują, by posłużył on maluszkowi przez dłuższy czas. Dzięki wyjmowanym szczebelkom lub też opuszczanemu bokowi łóżeczek, większe dziecko, które samodzielnie już potrafi chodzić, będzie mogło bezproblemowo korzystać z walorów tego mebla. Producenci oferują wiele różnorodnych modeli łóżeczek dziecięcych, które przyciągają wzrok i uwagę modnym i ciekawym designem. Warto jednak pamiętać, że nie tylko ten parametr jest ważny podczas zakupu łóżeczka, bowiem ten mebel przeznaczony jest dla dziecka od urodzenia do około 3 roku życia i dobrze, by jego wygląd i funkcje zmieniały się wraz z rozwojem maluszka.

Mebel idealny

Łóżeczko dla nowonarodzonej pociechy to obowiązkowy mebel, jaki pojawia się w domu przyszłych rodziców. Zazwyczaj wybierany jest starannie i uważnie, bo przecież powinien idealnie komponować się z wystrojem pokoju dziecięcego i płcią potomka. W praktyce, tak wybierane łóżeczka okazują się być mało funkcjonalne i praktyczne, a wraz z odrastaniem malucha, zostają szybko zastępowane nowymi, funkcjonalnymi łózkami. Dlatego, by łóżeczko posłużyło dziecku przez kilka lat, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale i użyteczność. Podstawowe parametry, jakimi powinni kierować się rodzice podczas zakupu tego mebla to:

  • naturalne drewno (łóżeczka z płyty wiórowych mogą wywoływać alergie u dzieci)
  • możliwość przebudowy łóżeczka wraz z rozwojem fizycznym dziecka
  • wyjmowany bok lub szczebelki
  • wysokiej jakości materiały użyte do produkcji łóżeczka.

Mebel, który spełnia te kryteria, na pewno sprosta oczekiwaniom rodziców i potrzebom każdego  maluszka oraz większego szkraba.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z BabyBoo.pl

Dodaj komentarz