Jak mieć kryształową cerę bez wysiłku?

5/5 - (1 vote)

Jesteś tym, co jesz

W tym starym i nieco oklepanym powiedzeniu jest więcej prawdy, niż można by przypuszczać. Wszystko, co jemy, znajduje odbicie w naszym wyglądzie.

Chcesz mieć gładką i równą cerę?

Jedz:

– warzywa i owoce, zwłaszcza bogate w witaminy A, B, E i PP,

– ryby morskie – to prawda, że są tłuste, ale smaczne, a od niewielkiej ilości nikt jeszcze nie utył,

– chude mięso drobiowe,

– żywność pełnoziarnistą i nieprzetworzoną,

– produkty bogate w błonnik.

Nie jedz:

– chipsów,

– słodyczy,

– tłustego mięsa wołowego i wieprzowego,

– ostrych sosów i przypraw,

– produktów mącznych w dużych ilościach,

– białego pieczywa,

– żywności wysoko przetworzonej i typu fast food.

Z diety należy wyeliminować też alkohol i słodkie napoje. Lepszym wyborem jest woda, herbata owocowa, kawa bez cukru (w małej ilości), kompot. Bardzo ważne dla urody jest regularne przyjmowanie płynów. W codziennej diecie powinny się znaleźć minimum dwa litry wody.

Zmiany w diecie powinny uwidocznić się na twarzy już po dwóch tygodniach. Jeśli nie – trzeba poczekać chwilę dłużej, efekty na pewno przyjdą.

Ruch jest ważny

Jeśli masz ziemistą cerę lub trądzik, to niemal na pewno zbyt rzadko przebywasz na świeżym powietrzu. Trudno przecenić dobroczynny wpływ aktywności na zewnątrz na stan naszej skóry. Wystarczy pół godzinny energiczny spacer, by cera nabrała blasku, a pory wyraźnie się zwęziły.

Nie lubisz spacerować? Możesz biegać, jeździć na rowerze, rolkach, hulajnodze (byle nie elektrycznej!), ćwiczyć na siłowni plenerowej. Możliwości jest mnóstwo. Nie tylko poprawisz kondycję, ale też zadbasz o urodę. Nic nie psuje jej szybciej niż nieruchome siedzenie przed telewizorem z paczką chipsów.

Jeśli pogoda zdecydowanie nie sprzyja ruchowi na świeżym powietrzu, pozostaje aktywność w domu. Aerobik lub pilates także przyniosą wymierne korzyści. Jednak tę możliwość lepiej potraktować jako plan B.

Sen to zdrowie i… uroda

Szybkie tempo życia sprawia, że sen często postrzegamy jako niepotrzebny przerywnik w codziennej aktywności. Ileż to rzeczy człowiek by zrobił, gdyby nie musiał spać!

Tymczasem na nic ruch i zdrowe odżywianie, jeśli zabraknie odpowiedniej dawki snu.

Naukowcy uważają, że aby wydajnie pracować kreatywnie, trzeba spać przynajmniej siedem godzin na dobę. Jednak organizm potrzebuje więcej, by się w pełni zregenerować.

Masz ziemistą cerę, worki pod oczami, rozszerzone pory i skłonności do wyprysków. Zanim sięgniesz po drogie kosmetyki, spróbuj dłużej pospać.

Warunki, w jakich przyjdzie nam spać, też nie są bez znaczenia. Wygodny materac i wywietrzona sypialnia to absolutne minimum. Warto zadbać też o odpowiednie nawilżenie powietrza.

Nie unikaj kosmetyków

Co prawda ich nadmiar faktycznie może zaszkodzić, ale używane w rozsądny sposób na pewno pomogą.

Nawet jeśli nie używasz kolorowych kosmetyków, na pewno przydadzą ci się inne. Krem z filtrem UV powinno się stosować o każdej porze roku i to bez względu na pogodę. Regularne złuszczanie martwego naskórka z twarzy za pomocą peelingu poprawi koloryt cery i uczyni ją gładszą. Warto też pamiętać o regularnym nawilżaniu, potrzebuje go każdy rodzaj cery. Wbrew pozorom nawet tłustą skórę można odwodnić.

Dodaj komentarz