Czy warto sprawić naszemu dziecku piasek kinetyczny?

5/5 - (1 vote)

Obserwując naszego malucha, sami możemy zauważyć, czym bawi się najchętniej. W przypadku chłopców mogą to być samochody, roboty czy dinozaury. Dziewczynki z pewnością chętniej będą sięgały po lalki czy zabawki dla dzieci z serii Hello Kitty. By jednak nieco urozmaicić dziecku zabawę, możemy sprawić mu prezent, który na pewno wywoła uśmiech na jego twarzy – piasek kinetyczny. Każdy brzdąc uwielbia przesiadywać w piaskownicy, lepić babki i bawić się z rówieśnikami. Zabawa z piaskiem kinetycznym z pewnością będzie dużo łatwiejsza i przede wszystkim przyjemniejsza.

Czym jest piasek kinetyczny?

Dzięki domieszce polimerów piasek staje się niezwykle lepki i łatwy do formowania. Maluch może wyczarować najróżniejsze kształty i wzory bez najmniejszego wysiłku. Zwykły piasek przelatuje przez palce naszemu brzdącowi i utrudnia mu tym samym konstruowanie wymyślonych przez siebie kształtów. Piasek kinetyczny nie zostawia śladów na ubrankach czy stole, nie klei się do nich i nie powoduje jakichkolwiek podrażnień na skórze naszego szkraba.

Jakie możliwości zabawy daje naszemu dziecku piasek kinetyczny?

Pomysłów na zabawę z piaskiem kinetycznym jest naprawdę wiele. Najlepiej jednak dać wolną rękę maluchowi i pozwolić mu na własną inwencję twórczą. W związku z tym, że piasek nie brudzi i nie pozostawia żadnych śladów maluch spokojnie może się nim bawić w zaciszu czterech ścian. Wystarczy, że przygotujemy dla niego kawałek stołu czy silikonową podkładkę na podłogę a zabawy nie będzie końca. Lepiąc różnego rodzaju kształty brzdąc ćwiczy i rozwija swoją motorykę mniejszą. Taka forma zabawy wymaga również od malucha precyzji, skupienia i cierpliwości.

Piasek kinetyczny daję także dziecku możliwość zabawy edukacyjnej. Jego struktura i konsystencja sprawia, że maluch spokojnie może po nim pisać – wówczas świetnym pomysłem na pouczającą rozrywkę może być nauka liter i cyfr.

Jak więc widać, zabawa z piaskiem kinetycznym nie tylko dostarcza naszemu maluchowi ogromnej frajdy ale również wpływa pozytywnie na jego rozwój. Wspiera jego koordynację wzrokowo-ruchową, pobudza jego kreatywność i wyobraźnię jak również pozwala mu poznawać świat przy użyciu zmysłów. Dzięki wielu możliwościom spędzania wolnego czasu z piaskiem kinetycznym, jest to zabawka, która dziecku szybko się nie znudzi i stale będzie zachęcać go do tworzenia nowych kształtów i nauki nowych rzeczy. Pozwólmy mu na fascynującą zabawę i odkrywanie świata właśnie poprzez zabawę piaskiem kinetycznym. Jest on łatwo dostępny zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Cena również nie jest wysoka i nasz portfel nie powinien szczególnie ucierpieć po jego zakupie.

Jeśli zabawki, które posiada nasz maluch, zaczynają go nudzić, warto sprawić mu coś, co nie tylko będzie dla niego nowością ale również zabierze go w magiczny świat zabawy, z którym na pewno prędko nie będzie chciał się rozstać.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z MaleSmyki

Dodaj komentarz