Ciekawe pomysły na zabawy na świeżym powietrzu z dzieckiem

5/5 - (2 votes)

Pragniemy rozwijać dziecko w różnych kierunkach. Zabawki edukacyjne i kreatywne, zajęcia dodatkowe już od przedszkola, nauka języków, codzienne wieczorne czytanie, rozwijające gry i zabawy. Niestety w natłoku zadań dnia codziennego często zapominamy, że jedną z najważniejszych pasji, jaką możemy dać dziecku, jest zamiłowanie do sportu.

Aktywność fizyczna dzieci – dlaczego tak ważna? 

Pasja do życia w ruchu to jedna z najlepszych rzeczy, jakie może dać rodzic swojemu dziecku. Jak  wskazują badania aby zachować zdrowie, dzieci i młodzież w wieku szkolnym powinny codziennie  ćwiczyć co najmniej 60 minut. Dotyczy to zarówno aktywności umiarkowanej, jak i energicznej. Co  najlepsze dzieci mają ogromną potrzebę ruchu, którą należy jedynie odpowiednio pokierować. Co  najważniejsze pamiętajmy, że dzieci uczą się przez naśladowanie.  

Ruch ma pozytywny wpływ na ogólny rozwój dziecka, a w szczególności na rozwój kości, mięśni i  stawów. Ponadto stymuluje rozwój układu krążeniowo-oddechowego i pobudza układ nerwowy. 

Wzmacnia metabolizm i chroni przed otyłością. Aktywność fizyczna ma również silny związek z  rozwojem intelektualnym  

Wyrobienie u dzieci nawyku aktywności fizycznej zaprocentuje w przyszłości. 

Wiemy już dlaczego aktywność fizyczna dzieci jest taka ważna. Teraz dowiesz się jak zachęcić  dziecko do ruchu i zaproponujemy całkiem sporo ciekawych aktywności.  

Czytanki na dobranoc…o aktywności fizycznej :] 

Seria książeczek dla dzieci Kicia Kocia to cudowna możliwość, by poczytać dziecku na dobranoc.  Kilka książeczek opowiada o sportowych przygodach Kici Koci. Na przykład o tym jak Kicia Kocia  dostała w prezencie od mamy i taty nowy rower, ale przecież nie umie na nim jeszcze jeździć. Rodzina  świetnie się bawi, ucząc się razem jeździć, i wkrótce wyrusza na spotkanie przygody. Kicia Kocia to  niezwykle popularna seria książeczek dla małych czytelników w wieku 2-5 lat. Dzieci uwielbiają te  książeczki za żywe ilustracje, ciekawe przygody i bohaterów, z którymi najmłodsi czytelnicy mogą się  łatwo identyfikować. 

Piaskownica i zabawki plażowe Quut, B.toys, Little Dutch 

Idą wakacje, więc zabawy w piasku będzie co nie miara. Przydomowa piaskownica to gwarancja  wielogodzinnej zabawy. Wystarczy, że zapewnisz kilka akcesoriów – łopatkę, foremki, kubeczki,  sitko, małą konewkę.  

Rowerki biegowe 

Dla wielu osób jazda na rowerze może stać się pasją na całe życie. Warto dać dziecku rower jak  najwcześniej, ponieważ jazda na rowerze to świetny sposób na rozwijanie umiejętności motorycznych. Zaczynami od rowerka biegowego, który wspaniale rozwija zmysł równowagi. U rodziców z kolei  potrafi rozwinąć szybkość, kiedy trzeba dogonić swoje dziecko. 

Hulajnogi 2w1, czyli na początku jeździk, a później hulajnoga 

Pojazd jest idealny dla aktywnych dzieci i „rośnie” razem z nimi. Siedzisko ma regulowaną wysokość,  a jego najniższa pozycja jest dostosowana do wzrostu maluchów stawiających pierwsze kroki. Bez  użycia narzędzi, za pomocą jednego przycisku można w kilka sekund zmienić pojazd w hulajnogę na  3 kółkach – siedzisko obraca się, stając się przednią ramą. 

Safety first, dlatego nie zapomnijcie o kasku! 

Kask Scootandride to stylowy, innowacyjny i bezpieczny kask dla dzieci. Waży tylko 290 gr. i jest  odpowiedni dla dzieci o obwodzie głowy od 51 do 55 cm (sama regulacja jest banalna i odbywa się za  pomocą pokrętła z tyłu kasku). Ciekawym rozwiązaniem jest magnetyczne zapięcie pod szyją, które  nie szczypie skóry i zapewnia świetne trzymanie kasku. Gładkie paski boczne umożliwiają dokładne  dopasowanie kasku do głowy dziecka. Wnętrze kasku jest wypełnione amortyzującą wyściółką EPS i  wyposażone w 11 otworów wentylacyjnych (na przednich mamy moskitierę), co gwarantuje  doskonałą cyrkulację powietrza i zapobiega poceniu się głowy dziecka. Hulajnogi rozwijają motorykę  dużą, zmysł równowagi i świetnie wpływają na ogólne zdrowie.  

Gramy w piłkę? 

Czemu nie? Przecież to najpopularniejsza gra na świecie. Podczas zabawy z piłką rozwijają się  zdolności motoryczne dzieci. Wymyślają nowe zabawy, kopiąc piłkę, tocząc ją, rzucając do innej  osoby lub do celu, podrzucając i odbijając. W piłkę gra każdy, więc to świetny sposób na zdobycie  nowych przyjaciół. 

Poskaczemy na piłce, czy na skakance? 

Piłka do skakania Djeco to doskonała zabawa. Rozwija motorykę i zmysł równowagi. Odbijająca się  piłka zapewni Twojemu trzylatkowi (i starszym dzieciom) wiele godzin zabawy. W dolnej części piłka 

ma strefę antypoślizgową, dzięki czemu nie ślizga się podczas skakania. Ma ergonomiczny uchwyt, co  ułatwia jej bezpieczne trzymanie. Dzieci pokochają zabawę z piłką w domu lub na podwórku! Kiedy dziecku znudzi się piłka do skakania to warto spróbować skakanki Vilac lub gry w gumę (jeśli  ma rodzeństwo lub niedaleko sąsiadów). 

Latawiec Djeco 

Latawiec, wykonany z wytrzymałego włókna szklanego, ma tradycyjny kształt z kolorowymi paskami,  które powiewają na wietrze. Na latawcu znajdują się zabawne rysunki. Puszczanie latawca to świetna  zabawa, którą można się cieszyć podczas zajęć na świeżym powietrzu, takich jak spacery czy pikniki.  Ten latawiec jest idealny dla Twojego dziecka i Ciebie. 

Najpopularniejsze gry zręcznościowe 

Rzutki magnetyczne Janod 

Zestaw zawiera zwijaną tarczę i sześć magnetycznych rzutek w dwóch kolorach (trzy czerwone i trzy  żółte). Na czarnym materiale tarczy po obu stronach znajdują się ilustracje przedstawiające zabawne  rysunki i inne motywy. Rzutkami celujemy do tarczy z odpowiedniej odległości, ustalonej przez  graczy, w taki sposób, aby trafić w zaznaczone na niej punkty. Celem gry jest zebranie jak największej  liczby punktów w trzech rzutach. Ta gra ćwiczy koncentrację i zręczność, a także wyobraźnię,  myślenie strategiczne i planowanie. 

Rzut obręczą do celu B.toys 

Świetna zabawa poprawiająca motorykę, zdolność koncentracji i celność. Zasada jest prosta, a  przecież to co proste daje najwięcej radości. Weź obręcz, stań w wyznaczonej odległości i rzuć  obręczą tak, żeby spadła na palik. Doskonała zabawa kończy się kiedy gracz zdobędzie najwięcej  punktów. 

Kręgle B.toys 

Rozstaw kręgle, weź kulę do rąk, rzuć i przewróć kręgle i …. powtórz. Świetna zabawa zarówno w  domu jak i w przydomowym ogródku.  

Ochrona oczu i skóry 

Kapelusz przeciwsłoneczny, balsam do opalania dla dzieci z filtrem 30+, strój plażowy Ducksday, czy  wreszcie okulary przeciwsłoneczne Kietla to must have. 

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

Dodaj komentarz