Świeca do chrztu – nowoczesna czy tradycyjna?

5/5 - (1 vote)

Chrzest święty to ważne wydarzenie w życiu religijnym dziecka – symbolizuje wkroczenie na drogę wiary chrześcijańskiej. Świeca do chrztu, która jest odpalana po raz pierwszy w czasie ceremonii, pełni wyjątkowo ważną rolę w czasie tej drogi – jej płomień ma przewodzić człowiekowi w czasie całego życia i chronić przed zbaczaniem na złe ścieżki. Świecę do chrztu zwyczajowo kupuje ojciec chrzestny, jednak często rodzice odchodzą od tej tradycji i sami zapewniają świecę i szatkę do chrztu. W czasie ceremonii gromnica jest odpalana od znajdującego się w kościele paschału, co symbolicznie łączy z parafią kolejnego, małego wiernego. 

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów świec, których wygląd znacząco się od siebie różni. Rodzice dziecka mogą czuć się zagubieni i niepewni, nie mogąc się zdecydować, na jaki model świecy powinni postawić – tradycyjny, czy nowoczesny. Podpowiadamy, jakie rodzaje świec warto rozważyć, tak, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla maluszka.

Klasyczne rozwiązanie

Postawienie na klasyczną, białą świecę z delikatnymi ozdobami to niewątpliwie najbezpieczniejszy wybór. Warto wybrać to rozwiązanie, jeżeli stawiamy na minimalizm, lub kupujemy świecę do chrztu jako chrzestni i nie jesteśmy pewni oczekiwań rodziców – w tym przypadku nadmiar ozdób i modyfikacji może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, pomimo naszych najlepszych chęci. Zaletą klasycznej świecy jest też jej uniwersalność – należy pamiętać, że będzie ona towarzyszyła dziecku również w czasie komunii i bierzmowania, kiedy zaczyna ono kształtować swoje preferencje estetyczne. Nie pojawia się w tej sytuacji ryzyko tego, że nastolatek będzie czuć się niekomfortowo na przyszłych uroczystościach.

Świeca w pełni dostosowana do maluszka

Ciekawym wariantem, który łączy w sobie klasykę i nowoczesność jest personalizowana świeca do chrztu. Podstawą takiego rozwiązania jest tradycyjna, biała świeca, na którą nanoszone są ozdoby zaprojektowane przez rodziców lub chrzestnych. Dobrym wyborem jest delikatny nadruk dostosowany do maluszka – na przykład imię dziecka, data uroczystości, czy zdjęcie. Warto dobrać pozostałe ozdoby kolorystycznie, dzięki czemu świeca będzie estetyczna i jednolita, a personalizowane dodatki będą delikatnie współgrać z całością. Jeżeli zależy nam na eleganckim, ale nowatorskim rozwiązaniu, warto wybrać niestandardowe kolory, takie jak czarny, czy butelkowy zielony. Taka świeca do chrztu bez wątpienia będzie przyciągać uwagę, jednocześnie nie tworząc abstrakcyjnego efektu. Dobrane kolorystycznie i różnorodne świece z możliwością personalizacji znajdą państwo na stronie https://alechrzest.pl/ – po złożeniu zamówienia doświadczone dekoratorki ręcznie ozdabiają świecę zgodnie z państwa zamówieniem.

Niestandardowe wybory

Ostatnim rozwiązaniem są nowatorskie, wyróżniające się świece, które będą odpowiednie dla rodziców lubiących stawiać na niestandardowe rozwiązania. Coraz większą popularnością cieszą się kolorowe, bogato zdobione świece, które emanują pozytywną energią. Ciekawym rozwiązaniem są także świece z umieszczonymi na nich światełkami, które po włączeniu sprawiają, że świeca mieni się różnymi kolorami. Bez wątpienia takie rozwiązanie będzie wyjątkowe i niepowtarzalne

Dodaj komentarz