Półkolonie Wrocław – niezapomniany czas dla każdego dziecka

5/5 - (1 vote)

Każde dziecko w wieku szkolnym czeka na upragnione wakacje. Wraz z ostatnim dzwonkiem, rozbrzmiewa wrzawa zadowolonych małych ludzi. Nic dziwnego, powiem poranne wstawanie, długie godziny w szkolnej ławce to nic przyjemnego. Co więcej, wakacje to czas piękniej pogody, która daje wiele możliwości. Dwumiesięczny odpoczynek to wyjątkowa okazja na przeżycie wielu ekscytujących przygód. Okazją do nowych doświadczeń są kolonie lub półkolonie. Dzieci mają możliwość poznania rówieśników, ale także pozyskania nowych umiejętności. Dlaczego warto zainwestować w półkolonie dla dzieci? Co oferują półkolonie Wrocław? Chętnie odpowiemy na te pytania i rozwiejemy wątpliwości. 

Półkolonie – dlaczego warto w nie zainwestować? 

Młodzi ludzie bardzo chętnie podejmują nowe wyzwania. Najlepsze półkolonie letnie to czas, w którym młodzi ludzie mogą sprawdzić się w nowych, wymagających warunkach. Nowe przeżycia uczą dzieci wielu wartości. Prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę zajęcia uczą dzieci dyscypliny i konsekwencji w działaniu. Oprócz rodziców i nauczycieli szkolnych, opiekuni kolonijni mają realny wpływ na rozwój pociech. Czas spędzony poza domem, na świeżym powietrzu to wyjątkowa okazja na poznanie rówieśników, dzięki czemu nawiązują się nowe przyjaźnie. Półkolonie to zajęcia z dala od rodziców, dzięki czemu młodzi ludzie mają szansę na rozwój indywidualizmu i radzenia sobie z poczuciem tęsknoty. Zajęcia sportowe dają szansę na sprawdzenie swoich możliwości, ale także rozbudzenie nowych pasji. Gry i zabawy nie pozwolą dzieciom się nudzić. 

Półkolonie Wrocław – dlaczego warto je wybrać?

Półkolonie Wrocław z pewnościom przypadną do gustu miłośnikom wodnych atrakcji. Klub żeglarski Yacht Club Bergline oferuje niezapomniane półkolonie żeglarskie. Program półkolonii uwzględnia połączenie elementów nauki i zabawy. Półkolonie Wrocław są skierowane dla dzieci powyżej 6. roku życia. Półkolonie odbywają się w wielu terminach, dzięki czemu bez trudu wybiorą Państwo pasujący turnus. Czas trwania półkolonii to pełne emocji cztery dni, podczas których dzieci przeżyją prawdziwą przygodę życia. Zajęcia żeglarskie zajmują znaczną ilość czasu, bo około 5 godzin dziennie. Program uwzględnia zabawę i gry ruchowe na świeżym powietrzu. Co więcej, półkolonie Wrocław mogą się realnie przyczynić do rozwoju żeglarskich pasji. Na turnusach dzieci nauczą się drobnych prac bosmańskich, które mogą zaowocować na przyszłość. Na półkoloniach obowiązuje pełne wyżywienie. Dzieci podzielone zostają na grupy wiekowe, dzięki czemu mają wyjątkową okazję na dzielenie nowych doświadczeń z rówieśnikami. Przed rozpoczęciem turnusu nie jest konieczne posiadanie umiejętności żeglarskich. Półkolonie są przeznaczone także dla dzieci początkujących, zaczynających swoją przygodę z wodą. Klub żeglarski zaopatrzony jest w najnowszy sprzęt, co z pewnością zachwyci małych miłośników techniki. 

Półkolonie Wrocław – bezpieczeństwo przede wszystkim

Pieczę nad podopiecznymi podczas półkolonii wrocławskich ma wykwalifikowana kadra. Zatrudnieni są wyłącznie doświadczeni opiekunowie, którzy na co dzień pracują z dziećmi. Co ważne, każde aktywności wodne odbywają się pod opieką ratownika. Rodzice mogą być w pełni spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech. Bezpieczny odpoczynek to cel nadrzędny organizatorów. Zastosowane są środki ostrożności zarówno nad wodą, jak i na pomoście czy jachcie. Najwyższej klasy sprzęt jest wyposażony w akcesoria ratunkowe i asekuracyjne.

Zajęcia w ramach półkolonii, to czas, który pozostanie w pamięci uczestników na długie lata. Nowe doświadczenie i przygody sprawią, że młodzi ludzie poczują się bardziej pewni siebie i odważni. Warto podarować dziecku wyjątkowe atrakcje tak, aby z chęcią wybrały się na kolejny turnus w przyszłości. 

Dodaj komentarz