Piórniki – przydatne narzędzia uczniów i studentów

5/5 - (1 vote)

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia uczniów są piórniki. Warto wybrać taki model, który będzie trwały, funkcjonalny oraz dostosowany do potrzeb i wieku użytkownika.  

  • Szeroki wybór szkolnych piórników
  • Jak wybrać piórnik dla dziecka?
  • Praktyczne piórniki dla najmłodszych
  • Piórniki młodzieżowe

Dobrej jakości, praktyczny piórnik będzie przez wiele lat przechowywał długopisy, ołówki, kredki i wiele innych przydatnych akcesoriów.

Szeroki wybór szkolnych piórników

Wbrew pozorom, zakup piórnika często bywa dość trudnym zadaniem. Niezwykle bogaty wybór akcesoriów szkolnych sprawia, że nabywcy czują się przytłoczeni przez ofertę rynkową. Kupienie funkcjonalnego, a zarazem ładnego piórnika to jednak kwestia dość ważna, bo pozwoli nam nabyć narzędzie, które będzie służyć latami. Ogromna ilość różnorodnych modeli dostępnych w sklepach stacjonarnych i Internecie pozwala na znalezienie wymarzonego modelu piórnika. Przed przygotowaniem wyprawki dla naszej pociechy dobrze jest zastanowić się, jaki dokładnie piórnik na artykuły szkolne przyda się najbardziej.

Jak wybrać piórnik dla dziecka?

Kiedyś piórniki szkolne robiono z drewna lub ze sztywnego plastiku. Obecnie najczęściej wykorzystywane materiały to lekkie, syntetyczne tkaniny lub ekoskóra. Warto zwrócić na to uwagę, bo rodzaj użytego tworzywa jest bardzo ważnym kryterium przy wyborze piórnika. Najczęściej mamy do wyboru 2 podstawowe rodzaje piórników szkolnych:

  • miękkie, w postaci zapinanej na ekspres tuby lub saszetki
  • usztywniane, złożone zwykle z kilku osobno zapinanych komór

Wybór jednego z tych 2-óch modeli powinien być uzależniony głównie od wieku dziecka i wymogów dot. akcesoriów, które będą niezbędne w trakcie lekcji, a to wszystko z uwzględnieniem preferencji dziecka. Nasze pociechy, szczególnie w pierwszych latach nauki, marzą o fajnym piórniku, który będzie w ulubionym kolorze lub ozdobiony motywami z ulubionych filmów, gier wideo, bajek albo barw klubu piłkarskiego, któremu kibicuje nasze dziecko. Wówczas młody użytkownik będzie znacznie chętniej korzystać z takiego piórnika.

Praktyczne piórniki dla najmłodszych

Kupno wielokomorowego piórnika dla siedmiolatka nie będzie dobrym pomysłem – uczeń pierwszych klas podstawówki nie zrobi użytku ze zbyt dużej liczby akcesoriów. Dlatego też lepszym pomysłem będzie wyposażenie naszej pociechy w prostą tubę na ołówek, gumkę i długopis. Wybrany przez nas piórnik powinien cechować się solidnym wykonaniem, jeśli chcemy, by służył przez kilka lat.

W przypadku najmłodszych uczniów jakość akcesoriów szkolnych jest bardzo ważna. Piórnik nie może posiadać żadnych niebezpiecznych elementów, ponieważ dziecko nie zawsze będzie z niego korzystać pod opieką osoby dorosłej. Najmłodsi dopiero uczą się dbać o swoje rzeczy, a piórnik wykonany z kiepskiej jakości materiałów może się szybko rozpaść, nawet po kilku tygodniach użytkowania.

Piórniki młodzieżowe

Rozkładane piórniki z dużą ilością przegródek są dobrym wyborem w przypadku nastoletnich uczniów. Ich waga dla osób kończących szkołę podstawową nie będzie stanowić żadnego problemu. Na tym etapie uczniowi w trakcie lekcji przydadzą się kolorowe mazaki, zakreślacze, cyrkle czy nawet ekierki. Trzykomorowy piórnik pomieści bez problemu wszystkie niezbędne rzeczy. Jeśli dodatkowo wybierzemy model, który charakteryzuje się ładnym krojem, wówczas młody uczeń będzie dysponował w czasie lekcji modnym gadżetem, co przecież jest istotne dla nastolatków, którzy chcą dobrze wypaść w oczach swoich rówieśników.

Piórniki wielokomorowe możemy często dostać z kompletnym wyposażeniem. Warto rozważyć taki zakup, ponieważ często oznacza po prostu oszczędność czasu, który jest potrzebny na skompletowanie szkolnej wyprawki. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest cena – dostępne w komplecie akcesoria piśmiennicze będą tańsze niż każdy przedmiot kupiony osobno.

Dodaj komentarz