Otulacze – dlaczego są tak popularne?

5/5 - (1 vote)

Otulacze zwiększają poczucie bezpieczeństwa u noworodków. To właśnie w tym wieku dzieci potrzebują wyjątkowej opieki, troski, a także czułości, która pozwala zaprzyjaźnić się z otaczającym światem. Poniżej opisujemy nie tylko, czym są wspomniane produkty, ale także jakie jest ich zastosowanie i w jakich formach występują.

Otulacze – co to jest?

W najprostszym ujęciu jest to coś pomiędzy śpiworkiem, kocykiem i pieluszką. Dzięki miłej tkaninie, która służy do owijania pociechy możliwe jest zagwarantowanie jej nie tylko ciepła, ale także przyjemnego otulenia oraz poczucia bezpieczeństwa. Otulacze różnego typu dostępne są na stronie internetowej Ancymon.com.pl

Otulacze – po co są?

Jedną z podstawowych funkcji opisywanych produktów dla dzieci jest fakt, że niemowlęta szybciej i łatwiej zasypiają. Otulenie, a także ogrzanie maleństwa za pomocą otulacza przynosi prawdziwą ulgę i sprawia, że szybko pojawia się senność. Dodatkowo opisywany produkt sprawia, że dzieci są znacznie bardziej wyciszone, a także zrelaksowane. Dla przykładu otulacze bambusowe charakteryzują się tym, że mają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Dodatkowo nie dają one odczynów alergicznych. Po pewnym czasie opisywane w tym artykule produkty mogą stać się na przykład lekkim kocem, okryciem na plaży bądź też cienkim ręcznikiem.

Otulacze muślinowe i bambusowe – rodzaje

W dobrym sklepie dla niemowląt jest ogromna liczba produktów, które mogą wybrać osoby zdecydowane na otulacze. Wyróżnić można na przykład bambusowe otulacze, a także muślinowe. Bambusowe otulacze cechują się przede wszystkim miękkością, a także tym, że są delikatniejsze niż bawełna. Wspomniany produkt jest doskonały dla niemowląt ze skórą wrażliwą. Szczególnie polecić je można dzieciom w pierwszych miesiącach życia. Naturalnie regulują one ciepło, a także doskonale otulają.  

Z kolei każdy muślinowy otulacz również jest niesamowicie miękki w dotyku, a co za tym idzie kontakt z nim to prawdziwa przyjemność dla dziecka. Muślinowy otulacz podobnie jak pozostałe ma szerokie zastosowanie. Sprawdza się nie tylko w domu, ale także na spacerze i w kąpieli. Sporo rodziców używa go także jako ręcznik dla swoich pociech. Dodatkowo opisywane produkty zostały stworzone tak, aby stymulować wyobraźnię oraz ciekawość pociech. Dzięki temu dla przykładu pastelowe kolory będą wywoływać bardzo miłe skojarzenia. Zdecydowaną zaletą wspomnianych produktów jest także fakt, że nie tracą swojej wytrzymałości w trakcie prania.

Otulacze – dlaczego warto je mieć

Otulacze dla niemowląt warto kupić choćby po to, aby dziecko czuło się bezpiecznie, nawet jeśli w pobliżu nikogo nie ma. Dziecko otulanie odczuwa bowiem w taki sposób, jakby przebywało w brzuchu swojej mamy. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na bambusowy otulacz, czy też otulacz muślinowy, z pewnością nie pożałujesz zakupu. 

Dodaj komentarz