Odkurzacz dla rodziny z małym dzieckiem 

5/5 - (1 vote)

Odkurzacz dla rodziny z małym dzieckiem musi być jakościowym sprzętem o wysokiej mocy i efektywności. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów i jakie funkcje są niezbędne? Podpowiadamy!  

Odkurzacz dla rodziny z małym dzieckiem – dlaczego jest taki ważny?  Wyjaśniamy!

Dokładne posprzątanie mieszkania bez odkurzacza nie jest możliwe. Szczególnie wtedy, gdy w domu są dzieci. Co istotne, nie chodzi wcale o nieporządek, jaki powodować mogą zabawy czy nauka malucha, a o jego bezpieczeństwo. Obecność dziecka w domu wiąże się m.in. z raczkowaniem czy zabawą na podłodze. Maluszek, zwłaszcza w pierwszych latach swojego życia, bardzo często podnosi z ziemi różne przedmioty, a potem wkłada je do buzi. A pierwszy rzut oka nasze mieszkanie może być czyste, jednak warto zdawać sobie sprawę, że na podłodze mogą kryć się m.in. bakterie, pleśń czy wirusy. Ich obecność może doprowadzić do problemów zdrowotnych malucha, dlatego należy zadbać o możliwe jak najskuteczniejszą walkę z zanieczyszczeniami w domu. Jej kluczowym elementem jest odpowiedni odkurzacz.  

Odkurzacz dla rodziny z małym dzieckiem – na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Odkurzacz dla rodziny z małym dzieckiem nie może być przypadkowym wyborem. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego efektywność. Dobrym wyborem będzie np. odkurzacz Electrolux Power Hygienic 800. To innowacyjny sprzęt, który  posiada wyjątkową moc ssącą i wychwytuje 99 proc. kurzu. Na uwagę zasługuje także specjalny, 5-stopniowy, system filtracji, który świetnie rozprawia się z pyłkami, bakteriami, zarodnikami grzybów, roztoczami kurzu domowego oraz innymi alergenami. Warto przeanalizować także dodatki. Specjalna elektroszczotka z technologią UV doskonale sprawdzą się zwłaszcza do materacy i łóżek. Tam również czyha na malucha wiele bakterii. Sprzęt z serii 800 usuwa pyłki, bakterie, kurz, roztocza i alergeny z materacy, łóżek, łóżeczek dziecięcych i sof, pozostawiając meble higienicznie i czyste.  

Odkurzacz z funkcją mopa – must have dla rodzin z dziećmi  

Funkcją, którą powinien mieć odkurzacz dla rodziny z maluchem, jest także opcja mopowania. Warto zwrócić jednak uwagę na szczegóły. Niektóre niskojakościowe sprzęty, zamiast dokładnie wytrzeć i sprzątnąć podłogę, jedyne rozcierają zanieczyszczenia, co w konsekwencji doprowadza do jeszcze większego bałaganu na podłodze. Odkurzacz POWER HYGIENIC 800 od marki Electrolux posiada funkcję POWER PRO MOP. To nowoczesna technologia aktywnego mopowania, która przeznaczona jest do wszystkich, nawet najdelikatniejszych typów podłóg. Za tak skutecznie mopowanie odpowiadają specjalne dyski, które rotują z prędkością nawet 260 obrotów/minutę. Pozwala to usunięcie z podłogi uporczywego brudu oraz zaschniętych plam. Seria 800, co istotne, poza mopowaniem poleruje także podłogi. Pozwala to nie tylko na zrezygnowanie z tradycyjnego mopa, ale co być może najważniejsze, daje możliwość zaoszczędzenia czasu, co jest kluczowe dla rodziców małych dzieci.  

Dodaj komentarz