Oczyszczacz powietrza w pokoju dziecka

5/5 - (1 vote)

Zarazki w powietrzu

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, dlaczego jego dziecko wciąż choruje, to powinien zastanowić się nad jakością powietrza w swoim mieszkaniu. W szczególności, jeżeli dziecko ma do czynienia z katarkami, kaszelkami i wszystkim tym, co związane jest z drogami oddechowymi. Im wcześniej zostanie postawiona prawidłowa diagnoza, tym lepiej.

Nie tylko jednak pamiętajmy o tym, aby szybko udać się do lekarza. Pamiętajmy o tym, aby zakupić oczyszczacz powietrza, którego zadaniem (jak sama nazwa wskazuje) jest oczyszczenie powietrza z wszelkich zarazków.

Człowiek czasem nie do końca zdaje sobie sprawy z tego, co w tym powietrzu się znajduje. W najróżniejszych serwisach można znaleźć filmiki, które jawnie obrazują to, z czym nie tylko nasze dzieci mają do czynienia, ale nawet my. Po obejrzeniu takich filmików na pewno będziemy chcieli zakupić oczyszczacz powietrza.

Dobry oczyszczacz powietrza

Na co zwracać uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza — w szczególności takiego, który to ma stanąć w pokoju dziecka? Dwa najważniejsze czynniki to filtr HEPA oraz filtr węglowy. To one odpowiedzialne są za to, aby oczyścić powietrze z najbardziej szkodliwych substancji, jakie znajdują się w powietrzu. Zawsze trzeba upewnić się, czy oba filtry dołączone są do całościowego zestawu.

Tak samo, jak rodzice powinni pamiętać o systematycznej wymianie takich filtrów. Dzięki filtrowi HEPA z powietrza można pozbyć się takich substancji, jak pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny roślin, zwierząt, roztoczy i pleśni, wirusy i bakterie. Filtr węglowy z kolei pomaga pozbyć się brzydkich zapachów, lotnych związków organicznych, a także pozostałych zanieczyszczeń gazowych.

Wydajny oczyszczacz powietrza

Pamiętajmy o tym, aby dopasować wydajność oczyszczacza do powierzchni pokoju dziecka. Przykładowo: wydajność oczyszczania wynosi 80 m³/h na 10 m² powierzchni. Jeżeli dziecko ma większy pokój, to można zdecydować się na wydajność na 128 m³/h. Jest to wartość sugerowana dla pokoju, który będzie miał ok. 16 m2.

Należy również sprawdzić to, czy dany oczyszczacz powietrza może pracować w sposób ciągły — nawet w nocy. Tak, nawet w takich chwilach ważne jest oczyszczenie powietrza. Przy czym należy sprawdzić, czy nie chodzi on zbyt głośno. Dobrze, że oczyści on powietrze, ale co nam z tego, jak jego dźwięk będzie dziecku przeszkadzał?

Na szczęście są takie modele, które są dobre, wydajne, a do tego działają bardzo cicho. Każdy rodzic na pewno znajdzie takie urządzenie, dzięki któremu będzie mógł zadbać o jakość powietrza w pokoju dziecka. Warto o takie urządzenie zadbać również w swojej sypialni.

Artykuł napisany we współpracy z firmą zdrovi.pl

Dodaj komentarz