Najlepszy tablet dla dziecka – ranking 2024

5/5 - (31 votes)

Tablet dla dzieci – trudny wybór, czy prosta decyzja?

Wraz z postępem technologii coraz więcej problemów sprawia nam wybór odpowiednich zabawek dla dzieci. Chcemy, by już od najmłodszych lat nasze dzieci uczyły się nowych umiejętności, dlatego nierzadko przemycamy edukację w zabawie. Świetnym narzędziem do tego działania okazują się tablety dla dzieci. Ranking, który przedstawiliśmy poniżej, jest idealny przede wszystkim dla osób, które nie potrafią zdecydować się na zakup konkretnego produktu. Zwróciliśmy uwagę na istotne wady i zalety kilku produktów, które obecnie są jednymi z najlepiej ocenianych na rynku. Wybór odpowiedniego tabletu przy pomocy tego artykułu okaże się zaskakująco prosty.

Tablety dla dzieci – ranking

Przed zakupem nowego sprzętu warto zapoznać się z jego możliwościami oferowanymi przez producenta. Poniżej przedstawiamy recenzję kilku wybranych tabletów dla dzieci.

Tablet dla dziecka Malucha Fisher-Price DHN29

Tablet dla dziecka Malucha Fisher-Price DHN29

Producent: Fisher-Price
Rodzaj: Laptopy i tablety dla dzieci
Przeznaczenie: Uniwersalne
Wiek dziecka: Dla malucha (<3 lat)
Efekty świetlne: Tak
Efekty dźwiękowe: Tak

Tablet Fisher-Price to doskonały wybór dla dzieci, które od małego sięgają po urządzenia elektroniczne swojego rodzeństwa czy rodziców. Zabawka została zaprojektowana w taki sposób, że do złudzenia przypomina zwykły tablet, dzięki czemu dziecko skupia na niej całą swoją uwagę. 

Na głównym ekranie znajduje się 28 przycisków, poprzez które użytkownik uczy się nie tylko alfabetu, ale również kolorów i kojarzenia różnego rodzaju kształtu. Dzięki możliwości dopasowania poziomu trudności, tablet Fisher-Price jest odpowiedni dla dzieci już od dwunastego miesiąca życia. Oprócz wyżej wymienionych aspektów, dziecko uczy się również rozpoznawać dźwięki, w tym piosenki i wypowiedzi, co dodatkowo usprawnia zdolności wzrokowo-słuchowe. 

Zabawka została stworzona specjalnie dla maluchów, dlatego nie trzeba się martwić o jej gabaryty. Poręczność tabletu i jego mała waga sprawiają, że korzystanie z niego jest całkowicie bezpieczne i przyjemne. Jest on również uniwersalny, doskonały zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. W porównaniu do innych urządzeń na rynku, jest to stosunkowo tani tablet dla dzieci.

Zalety Fisher-Price DHN29

Zalety:

 • odpowiedni dla dzieci już od 1 roku życia 
 • wysoka jakość wykonania
 • możliwość dopasowania poziomu trudności
 • niska cena
Wady Fisher-Price DHN29

Wady:

 • mało rozbudowany system edukacyjny
 • zbyt prosty system edukacyjny dla starszych dzieci

Tablet dla dziecka Overmax Edutab 3

Tablet dla dziecka Overmax Edutab 3

Producent: Overmax
Rodzaj: Laptopy i tablety dla dzieci
Kolor: Niebieski
Przekątna: 7 – 7,9 cala
Pamięć RAM: 1GB
Dysk twardy: 8GB
System: Android

Tablet edukacyjny Overmax Edutab 3 to w pełni funkcjonalne urządzenie przeznaczone głównie dla dzieci powyżej 7 roku życia. Tablet został stworzony na podstawie tradycyjnych urządzeń elektronicznych, posiada system operacyjny Android 4.4 oraz został wyposażony w pamięć RAM (1 GB) i pamięć wewnętrzną (8 GB). Pozwala to na szybkie i sprawne korzystanie z tabletu, przy czym nie trzeba martwić się o konieczność ograniczenia gier z powodu pamięci. 

Tablet został wyposażony w aplikacje rozwijające podstawowe umiejętności, takie jak refleks i zdolność logicznego myślenia. Dziecko może między innymi rozpocząć naukę języka angielskiego, a także zaspokajać potrzebę odpoczynku grając w przystosowane do wieku gry. W zależności od zainteresowań można zainstalować wybrane przez siebie aplikacje, dzięki czemu już od najmłodszych lat pociechy będą rozwijać swoje pasje.

Tablet edukacyjny Overmax Edutab 3 został wyposażony w dwie kamery, przednią i tylną. Ponadto, wszystkie gry i programy dostępne na urządzeniu znajdują się pod kontrolą rodziców dzięki systemowi Appblock. Za jej pomocą możliwe jest ograniczenie dostępu do wybranych aplikacji i stron internetowych, co znacznie ułatwia nadzór nad korzystaniem dziecka z urządzenia. 

Warto wspomnieć, że powyżej opisany tablet został zarekomendowany przez projekt Sieciaki.pl, który ma na celu edukację dzieci w kwestii bezpiecznego korzystania z Internetu. Opinie wystawiane przez użytkowników są różne w zależności od oczekiwań, jakie mają oni wobec tabletu dla dziecka z Wi-Fi.

Zalety Overmax Edutab 3

Zalety:

 • dostęp do Wi-Fi
 • rozbudowany system edukacyjny 
 • łatwy dostęp do dużej ilości aplikacji
Wady Overmax Edutab 3

Wady:

 • mała wydajność baterii
 • wysoka cena
 • trudno dostępny

Tablet dla dziecka Rydera Spin Master Psi Patrol

Tablet dla dziecka Rydera Spin Master Psi Patrol

Producent: Spin Master
Rodzaj: Laptopy i tablety dla dzieci
Przeznaczenie: Uniwersalne
Wiek dziecka: Dla przedszkolaka (>3 lat)
Efekty świetlne: Tak
Efekty dźwiękowe: Tak

Zabawka edukacyjna Spin Master została stworzona na podstawie serialu animowanego Psi Patrol. Głównymi bohaterami bajki jest szóstka szczeniaków: Marshall, Chase, Sumy, Rubble, Rocky i Skye oraz chłopiec o imieniu Ryder. Wspólnie przeżywają przygody i stawiają czoło niebezpieczeństwom. Tablet do złudzenia przypomina urządzenie, którego w wirtualnym świecie zwykł używać Ryder. Na głównym ekranie znajduje się sześć ikonek, każda z grafiką odpowiadającą jednemu psu. Po naciśnięciu wybranego szczeniaka można usłyszeć kwestie wypowiadane przez konkretnego psa. Ponadto, tablet obsługuje jedynie w języku angielskim, co może być dodatkowym atutem dla korzystającego dziecka – podszkoli ono swoje umiejętności ze słuchania i rozpoznawania konkretnych słów.

Pad jest dostępny w kolorze niebiesko-srebrnym, a jego mała waga nie sprawi kłopotu w użytkowaniu nawet najmłodszym. Tablet jest zasilany przez dwie baterie AAA.

Jest to doskonała opcja dla dzieci, które uwielbiają oglądać Psi Patrol. 

Zalety Rydera Spin Master Psi Patrol

Zalety:

 • niska cena
 • mała funkcjonalność
 • świetna zabawka dla fanów Psiego Patrolu
Wady Rydera Spin Master Psi Patrol

Wady:

 • dostępny jedynie w języku angielskim

Tablet dla dziecka dwujęzyczny Smily Play

Tablet dla dziecka dwujęzyczny Smily Play

Producent: Smily
Rodzaj: Laptopy i tablety dla dzieci
Przeznaczenie: Uniwersalne
Wiek dziecka: Dla przedszkolaka (>3 lat)
Efekty świetlne: Tak
Efekty dźwiękowe: Tak

Jeśli w edukacji stawiasz głównie na znajomość języków, doskonałym wyborem dla Twojego dziecka będzie laptop dwujęzyczny. Urządzenie Smily Play jest interaktywną zabawką, która prowadzi edukację w dwóch językach; polskim i angielskim. Przeznaczona jest głównie dla dzieci od 3 do 6 roku życia. 

Laptop jest wyposażony w ekran LCD o obszarze wielkości 8×4 cm. Animacje na ekranie pojawiają się po naciśnięciu odpowiednich przycisków na klawiaturze. Dziecko do wyboru na 6 zabaw edukacyjnych, za pomocą których rozwinie podstawowe umiejętności. Laptop uczy logicznego myślenia, słownictwa po angielsku oraz poprawia koncentrację. Ponadto, dziecko nauczy się rozpoznawać litery, cyfry i głoski, różnego rodzaju kształty oraz rozwiąże swoje pierwsze zadania matematyczne.

Urządzenie zasilane jest na 3 baterie AA, które są dołączone do zestawu. Laptop waży niewiele ponad kilogram, dlatego dziecko bez problemu będzie mogło z niego korzystać i się z nim przemieszczać.

Zalety dwujęzyczny Smily Play

Zalety:

 • niska cena
 • mała waga
 • system w dwóch językach (polskim i angielskim)
Wady dwujęzyczny Smily Play

Wady:

 • mała ilość oferowanych gier
 • mały ekran 

Tablet dla dziecka Pritom 

Tablet dla dziecka Pritom

Producent: Smily
Rodzaj: Laptopy i tablety dla dzieci
Przeznaczenie: Uniwersalne
Wiek dziecka: Dla przedszkolaka (>3 lat)
Efekty świetlne: Tak
Efekty dźwiękowe: Tak

Tablet dla dzieci Pritom jest jednym z najbardziej rozbudowanych technologicznie urządzeń tego rodzaju. Tablet posiada system operacyjny Android 6.0, dzięki czemu korzysta się z niego niezwykle szybko i sprawnie. Oczywiście istnieje możliwość podłączenia się do Wi-Fi, w związku z czym na tablet można pobrać wszelkiego rodzaju gry edukacyjne i rozrywkowe. Uwzględniając wysokiej rozdzielczości ekran, można również z powodzeniem oglądać filmy lub przeglądać zdjęcia. Jedynym aspektem, który odróżnia go od tradycyjnego sprzętu elektronicznego to design. Specjalnie dla najmłodszych został zaprojektowany w taki sposób, żeby cieszyło przede wszystkim dziecięce oko.

Tablet Pritom posiada 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci ROM, dzięki czemu z powodzeniem można instalować wiele aplikacji, które nie spowolnią pracy urządzenia. Zainstalowane zostały również dwie kamery oraz funkcja łączenia Bluetooth. Dodatkowym atutem tabletu Pritom jest możliwość zmiany w ustawieniach na język angielski, dzięki czemu dziecko może naturalnie uczyć się angielskiego słownictwa. Dzięki niewielkim rozmiarom i małej wadze, mali użytkownicy z powodzeniem i bez problemów mogą samodzielnie przenosić tablet. W razie jego upuszczenia, została zamontowana gumowa obudowa, która ochroni ekran przed ewentualnymi pęknięciami.

Zalety Pritom

Zalety:

 • wielofunkcyjność
 • gumowa obudowa chroniąca tablet
 • nowoczesny system operacyjny
Wady Pritom

Wady:

 • wysoka cena w stosunku do innych tabletów dla dzieci

Najczęściej zadawane pytania podczas zakupu tabletu dla dziecka

Wybór tabletu dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem warto zastanowić się nad przeznaczeniem urządzenia oraz zwrócić uwagę na wiek i potrzeby dziecka. Jeśli tablet ma służyć jedynie do zabawy i ewentualnej edukacji poprzez gry, nie warto decydować się na drogie zakupy, ponieważ potencjał nowego sprzętu nie zostanie w pełni wykorzystany. Natomiast jeśli dziecko jest trochę starsze, inwestycja w tablet z dostępem do Wi-Fi sprawi, że urządzenie będzie wykorzystywane przez długi czas od jego zakupu. Ponadto, na bardziej rozbudowanych tabletach można samodzielnie decydować się na konkretne gry i aplikacje. Nierzadko rodzice mają wówczas dostęp do lepszej kontroli rodzicielskiej.

Czy warto zdecydować się na zainstalowanie gier?

Gry na urządzeniach elektronicznych to często ciężki temat do rozmów. Rodzice z jednej strony nie chcą, by dziecko uzależniło się od rozrywki i cały wolny czas spędzało przed ekranem. Natomiast z drugiej strony gry są świetnym narzędziem do odwrócenia uwagi pociechy, w momencie w którym należy popracować albo odpocząć.
Doskonałym rozwiązaniem jest więc zainstalowanie gier edukacyjnych, które uczą poprzez zabawę. Odpowiednio dobrane sprawią, że dziecko z chęcią będzie spędzało czas na nauce, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ważne jest, by w tych aplikacjach rozrywka i ilość nowych informacji były zrównoważone. W ten sposób mały użytkownik będzie chłonąć wiedzę świetnie się przy tym bawiąc.
Warto, oprócz gier edukacyjnych, zdecydować się również na gry czysto rozrywkowe. Odpoczynek jest ważną częścią w ciągu dnia, nawet w przypadku nauki przez zabawę. Kontrola rodzicielska wbudowana w większość tabletów pomoże nadzorować czas spędzany nad tymi grami i uniemożliwi dziecku spędzenie całego dnia w jednej aplikacji. 

Istotne funkcje dla rodzica

Jedną z najistotniejszych funkcji dla opiekuna, jakie posiada tablet, jest kontrola rodzicielska. Zainstalowana może być w postaci aplikacji, bądź wbudowana w system operacyjny. Pozwala bez problemu nadzorować czynności dziecka, które wykonuje na tablecie. Możliwości jest wiele; ustawienie konkretnej godziny, o której tablet się wyłącza, ustawienie działania aplikacji na konkretny czas oraz zablokowanie dostępu do niepożądanych stron w Internecie bądź innych aplikacji. 
Jeśli tablet nie posiada wgranej kontroli rodzicielskiej, a ma możliwość połączenia się z siecią Wi-Fi, można samodzielnie ją zainstalować. Na urządzeniach z systemem operacyjnym Android będzie można tę funkcję pobrać poprzez Sklep Play, a w urządzeniach Apple przez AppStore. Można je znaleźć zarówno w wersji bezpłatnej, jak i w wersji płatnej, która będzie bardziej rozbudowana.
Dodatkowym atutem dla rodzica jest, jeśli tablet posiada wysokiej jakości kamery przednią i tylną. Małe rozmiary i niewielka waga tabletu dla dziecka pozwalają na zabranie go w podróż, dzięki czemu podczas dłuższej jazdy pociągiem czy samochodem dziecko nie jest znudzone. Powstaje również możliwość uwiecznienia wspomnień, które można później wspólnie obejrzeć na tablecie.

Gdzie kupić tablet dla dzieci?

Tablet dla dziecka to jeden z tych zakupów, które z powodzeniem można zrobić online. W Internecie znajdziemy wszystkie ważne dla nas informacje oraz przeczytamy opinię niejednego użytkownika. Kupując nowe urządzenie ze sklepu mamy pewność, że nie będzie ono używane, a w razie uszkodzenia można szybko je wymienić bądź zwrócić. Pozostaje więc tylko pytanie, w którym sklepie najlepiej zamówić?
Jeśli zależy nam na jak najniższej cenie, warto sprawdzić ile kosztuje tablet przez serwis Ceneo.pl. Jeśli natomiast zależy nam na jak najszybciej wysyłce, trzeba zapoznać się z każdą stroną z osobna i wybrać odpowiednią dla nas przesyłkę. 
Dla ułatwienia wybraliśmy kilka sklepów internetowych, w których ceny są najniższe i czas wysyłki jak najszybszy: Gearbest, Allegro, Empik, Manito i Dom Dziecka.

Tablet dla dzieci – jaki wybrać?

Laptop edukacyjny to doskonała forma nauki dla dziecka, gdzie będzie mógł nabywać nowe umiejętności poprzez zabawę. Dzięki szerokiej gamie dostępnych produktów na rynku, możemy wybrać tablet odpowiedni dla wieku i możliwości naszej pociechy. Poniżej przedstawiliśmy pokrótce charakterystykę naszego ulubieńca.

tablet dla dzieci pritom

Nasz wybór w 2024 roku to 7-calowy tablet Pritom. Jest on najbardziej rozbudowany technologicznie ze wszystkich wyżej wymienionych produktów, będzie więc służył dziecku od najmłodszych lat. Dostęp do Wi-Fi i jeden z nowszych systemów operacyjnych pozwoli na sprawny i szybki dostęp do wielu aplikacji, które samodzielnie wybieramy. Z tego względu posiada on największe możliwości pod względem edukacji i rozrywki. Ponadto, jego dziecięcy design sprawia, że korzystanie z niego jest o wiele przyjemniejsze. Producenci zadbali także o kwestie bezpieczeństwa – tablet jest obudowany gumowym etui, które skutecznie chroni przed upadkami, a w rezultacie niechcianymi uszkodzeniami. Dodatkowym atutem jest możliwość ustawienia języka na angielski, dzięki czemu dziecko może uczyć się w naturalny sposób obcego języka. Zabierając tablet Pritom na wakacje możemy go wykorzystać do uwieczniania wspomnień, został bowiem wyposażony w dwie kamery o wysokich parametrach.

Cena tabletu Pritom waha się między 600, a 800 zł. Jest to odpowiednia cena za tak rozbudowany sprzęt, który posiada wszystkie funkcje tradycyjnych tabletów dla dorosłych. 

Dodaj komentarz