Najlepsze wkładki laktacyjne – ranking 2020

Czy doświadczyłaś kiedyś sytuacji, że chwilę po skończeniu karmienia piersią, na Twojej bluzce pojawiają się charakterystyczne plamy? Kilka kropel mleka wystarczy, byś wiedziała, że ktoś jeszcze wie, co właśnie się stało i zastanawia się, czy Ty wiesz. Z pewnością zdarzyło się to każdej młodej mamie, która wybrała najbardziej naturalny sposób żywienia swojego maleństwa. Jest to sytuacja jak najbardziej naturalna, lecz… niekoniecznie musi mieć miejsce!


Jest bowiem prosta rada na to, by zapobiec podobnym sytuacjom. O ile nie da się zahamować wypływu mleka, o tyle zastosowanie odpowiedniego produktu poprawi komfort bycia matką karmiącą. Wkładki laktacyjne to przydatny artykuł higieniczny dopasowany do potrzeb kobiety, który uchroni przed kłopotliwym skrępowaniem. Zapomnij o plamach i zapasowej bluzce – zapoznaj się z rankingiem wkładek laktacyjnych z roku 2020 i wybierz model idealny dla siebie.

Produkty, które przedstawiono poniżej, są artykułami sprawdzonymi przez tysiące kobiet, które otwarcie wyrażają swoje opinie na temat wkładek. Przedstawiona tu lista stworzona zatem została przez kobiety takie jak Ty, które czują potrzebę karmienia piersią i znalazły metodę na to, by „nie dać plamy”. Ranking wkładek laktacyjnych to zatem przydatne narzędzie, które odpowie na Twoje pytania i umożliwi wybór optymalnej ochrony podczas laktacji.

OpakowanieNazwaOpinie (0-10)Najniższa cena
Wkładki Laktacyjne LansinohWkładki Laktacyjne Lansinoh 9,9ceneo
johnsons baby wkładki laktacyjneWkładki Laktacyjne Johnsons Baby9,8ceneo
wkladki laktacyjne loviWkładki Laktacyjne LOVI 9,8ceneo
wkładki laktacyjne akukuWkładki Laktacyjne Akuku  9,7ceneo
Wkładki Laktacyjne Canpol BabiesWkładki Laktacyjne Canpol Babies9,6ceneo
Wkładki Laktacyjne BabyonoWkładki Laktacyjne Babyono9,5ceneo
Wkladki Laktacyjne Bella MammaWkładki Laktacyjne Bella Mamma9,2ceneo
Tabela przedstawiająca ranking wkładek laktacyjnych

Wkładki laktacyjne – najczęściej zadawane pytania

Czym są wkładki laktacyjne?

Wkładki laktacyjne to produkty higieniczne dedykowane kobietom karmiącym piersią. Ich zadaniem jest wchłanianie mleka wypływającego przed lub po karmieniu maleństwa (tudzież odciąganiu pokarmu) i tym samym uchronienie przed powstaniem nieestetycznej plamy na bluzce lub biustonoszu. Chronią one także wrażliwe w tym okresie sutki przed otarciami. Pomagają utrzymać higienę w tym szczególnym okresie, a tym samym zapewniają uczucie świeżości i komfortu. W zależności od rodzaju różnią się ceną oraz parametrami technicznymi. To, jakie wkładki wybierze kobieta, jest kwestią indywidualną.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wkładek laktacyjnych?

Pierwsze tygodnie czy miesiące karmienia bywają nie lada wyzwaniem, gdyż zmiany hormonalne bywają trudne do przewidzenia. Dokonując zakupu wkładek laktacyjnych, warto więc zwrócić szczególną uwagę na ich chłonność. Ze względu na fakt, że ich użytkowanie to kwestia kilku godzin, toteż pomocne bywa także odpowiednia grubość oraz wyprofilowanie (wkładka może być anatomicznie dopasowana lub być płaska). Istotny jest wybór materiału, z którego została wykonana wkładka – zdecydowanie lepiej sprawdzają się bardziej przewiewne. Wkładki laktacyjne występują w kilku kolorach, dlatego można wybrać produkt, który nie będzie odróżniał się kolorem od bielizny.

Jakie są rodzaje wkładek laktacyjnych?

Ranking wkładek laktacyjnych nie miałby sensu, gdyby w opisie produktu nie byłaby zawarta informacja dotycząca ich zastosowania. Istnieją wkładki laktacyjne jedno- i wielokrotnego użytku. Te pierwsze zazwyczaj pakowane są w osobne woreczki, lecz zdarzają się i te, które pakowane są w jedno opakowanie. Czas ich stosowania zależny jest od zaleceń producenta, jednak niezmienna jest konieczność ich utylizacji po wyjęciu z biustonosza. Wkładki laktacyjne wielorazowe można stosować kilkakrotnie, lecz oczywiście czas ich noszenia powinien być dopasowany, zaś kolejne użycie poprzedzone musi być ich wypraniem/dokładnym oczyszczeniem.

Jak używać wkładek laktacyjnych?

Najlepsze wkładki laktacyjne to takie, których używanie jest dosyć intuicyjne. Opinie kobiet wskazują, że dobra wkładka laktacyjna to też taka, która po włożeniu do biustonosza nie przesuwa się, a więc zawiera pasek kleju (taką wkładkę wystarczy przykleić do biustonosza). Używanie wkładek laktacyjnych przypomina zatem aplikacją podpaskę czy klasyczną wkładkę, aczkolwiek dotyczy innego obszaru ciała. Po upływie czasu lub gdy jest już nasączona zbyt mocno, należy zutylizować wkładkę i sięgnąć po kolejną, która zapewni komfort, jakiego potrzebujesz.


Dodaj komentarz