Jakie zabawki kupić dziecku na prezent urodzinowy? 3 niezawodne propozycje

5/5 - (1 vote)

Urodziny to świetna okazja na obdarowanie dziecka wspaniałym prezentem. Podarunek może nieść za sobą szereg korzyści dla rozwoju dziecka. Jeśli go dobrze wybierzesz. W tym poradniku poznasz 3 niezawodne propozycje na prezent urodzinowy dla chłopców i dziewczynek. Dowiedz się, co kupić dziecku, żeby zagwarantować mu radość i prawidłowy rozwój. Sprawdź sam!

Uniwersalne zabawki, które zawsze wywołają radość

Na początek coś, co lubi każde dziecko. Klocki i figurki stworzone na podstawie ulubionego superbohatera. Taka zabawka niesamowicie pobudza kreatywność – dosłownie przenosi dziecko do bajkowego świata. Forma figurki umożliwia dziecku tworzenie najróżniejszych scen. Dziecko po otrzymaniu takiego prezentu pragnie samodzielnie przeprowadzić bohatera przez wszystkie historie znane z kreskówki. Taka zdrowa fantazja ma bardzo pozytywny wpływ na kreatywność dziecka. Przed zakupem tej propozycji prezentowej musisz pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy.

Zorientuj się dokładnie, jakiego superbohatera najbardziej lubi dziecko, które chcesz obdarować. Jeśli szukasz prezentu dla swojego dziecka, to z pewnością będziesz wiedzieć – Mickey Mouse, Kraina Lodu czy może seria Barbie? Ale w przypadku np. 6-letniego syna Twojej siostry sytuacja może już nie być taka oczywista. A dla dziecka to kluczowa sprawa. Dlatego przed zakupem zapytaj rodziców obdarowywanego dziecka o tę kwestię. Stracisz efekt zaskoczenia, ale zyskasz prawdziwą radość dziecka. Bo jeśli dziecko marzy, żeby dostać na prezent Spiderman zabawki, a kupisz mu klocki z motywem Batmana – możesz spotkać się z wielkim rozczarowaniem. Odpowiednio dobrany motyw to świetna zabawa gwarantująca rozwój dziecka nie tylko pod kątem kreatywności.

Klocki LEGO oraz figurki zapewniają rozwój zdolności manualnych. Dzięki układaniu, przesuwaniu i łączeniu poszczególnych elementów dziecko uczy się nowych ruchów i nabiera wprawy manualnej. Ponadto stworzenie z klocków danej postaci, czy kształtu wymaga od dziecka logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. To kolejne aspekty, o które zadbają takie zabawki. Wybierz odpowiednią serie zabawek i zadbaj o prawidłowy rozwój malucha!

Zabawki interaktywne to świetna propozycja dla najmłodszych dzieci

Jakie zabawki dla dzieci, które nie przekroczyły jeszcze 4 roku życia? Świetnym wyborem będą zabawki sensoryczne. Zabawki interaktywne dbają w głównej mierze właśnie o rozwój sensoryczny dziecka. Wydają różne dźwięki, wyświetlają obrazki, wibrują i zawierają dotykowe elementy. To wszystko sprawia, że dziecko jest zaangażowane w zabawę. Takie zabawki pozytywnie wpływają na rozwój wyobraźni, umiejętności motorycznych, czy samodzielności. Pozwól, żeby maluch samodzielnie sprawdził poszczególne funkcje zabawek – to będzie jego pierwszy krok do samodzielnego funkcjonowania.

Dla nieco starszych dzieci świetnym wyborem będą zabawki edukacyjne

Prezent, który sprawdzi się w każdym wieku, ale będzie szczególnie wartościowy dla najmłodszych. Puzzle oraz gry planszowe. Pamiętaj, żeby dopasować trudność puzzli, czy gry planszowej do wieku dziecka. Na początek nie wybieraj skomplikowanych gier, bo dziecko słysząc trudne zasady – może zrezygnować z zabawy. Postaw na jakąś prostą grę lub puzzle, które sprawdzą się dla całej rodziny. W ten sposób zadbasz o rozwój umysłowy pociechy, wzmocnisz kreatywność i pewność siebie dziecka. Sam również zyskasz formę wypoczynku po ciężkim dniu. Spędzanie czasu z dzieckiem na grze planszowej, czy puzzlach świetnie Cię odpręży.

Jakie zabawki na prezent urodzinowy? Podsumowanie

Wybór zabawki dla dzieci może być trudny. Zwłaszcza kiedy odnosisz wrażenie, że dzieciak ma już wszystko. Ale pamiętaj, że telefon, czy tablet nie zastąpi Cię w życiu dzieci. Zabawki typu figurki, klocki, puzzle bądź gry planszowe stwarzają przestrzeń na produktywne spędzanie czasu z dzieckiem. Postaw na którąś z wymienionych w tym artykule zabawek, a zobaczysz, jak poprawiają się Twoje relacje z dzieckiem. Sprawdź sam!

Dodaj komentarz