Co zrobić, aby dziecko grzecznie poszło spać?

5/5 - (2 votes)

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to spróbować zrozumieć przyczyny płaczu dziecka. Może to być spowodowane głodem, zmęczeniem lub bólem. Pobaw się kilkoma pomysłami i spróbuj zrozumieć, co mogło spowodować problem. Po zidentyfikowaniu możesz podjąć odpowiednie działania.

1) Jednym z głównych powodów płaczu dziecka jest głód. Więc zaoferuj dziecku butelkę mleka lub mleka modyfikowanego, jeśli nie jest karmione piersią i sprawdź, czy to działa. Jeśli tak się nie stanie, spróbuj innego jedzenia niż to, co mieli na obiad, ponieważ możesz przespać ich czas karmienia o godzinę lub dwie.

2) Innym możliwym powodem jest zmęczenie, więc zaoferuj im ponownie butelkę mleka lub mleka modyfikowanego, jeśli nie są karmione piersią i sprawdź, czy to działa

Jeśli chcemy, aby dziecko ładnie i spokojnie kładło się spać, powinniśmy ustalić rutynę i zawsze robić to samo przed pójściem spać. Powiedzmy, że nasza rutyna to: zrobienie butelki, wykąpanie dziecka, przeczytanie bajki, a następnie położenie dziecka do łóżka.

Istnieje wiele powodów, dla których dziecko może nie chcieć iść spać. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym rodzice mogą spróbować uśpić dziecko.

– Po pierwsze, ważne jest, aby rodzic dbał o nastrój dziecka. Na przykład, jeśli czuje się zmęczony lub znudzony, może nie być gotowy na porę snu.

– Ważne jest również, aby rodzice sprawdzili, czy ich dziecko potrzebuje drzemki w ciągu dnia lub czy ma luźny ząb, co może wpłynąć na jego rytm snu w nocy.

– Jeśli te czynniki nie są obecne, to czas, aby rodzice spróbowali innych sposobów, aby dziecko ładnie położyło się do łóżka. Na przykład wspólne czytanie opowiadania lub śpiewanie piosenki.

Dodatkowo warto skorzystać z porad mgr Ady Krynickiej, która w swoim filmie opowiada o tym dlaczego dziecko nie może spać.

Sen dziecka. Dlaczego Twoje dziecko nie może spać? | Kosmetomama

Przy okazji sprawdź nasze rankingi:
Najlepsze karuzele do łóżeczka – ranking
Najlepsza niania elektroniczna – ranking
Najlepsze łóżeczko dostawne – ranking
Najlepsze monitory oddechu – ranking

Dodaj komentarz