Bon turystyczny – na czym polega i gdzie można go wykorzystać?

5/5 - (1 vote)

Jeżeli nie stać Cię na droższe atrakcje dla dzieci, bon turystyczny otworzy przed Tobą różne możliwości.

Na czym polega bon turystyczny?

Ze względu na rosnące ceny produktów w sklepach oraz sług, zawirowania gospodarcze będące skutkiem przede wszystkim pandemii, a teraz również wojny na Ukrainie, otrzymanie bonu jest równe uzyskania pomocy wsparcia finansowego.

Dzięki temu przed wieloma rodzinami w Polsce otwiera się możliwość na wspólny wyjazd lub spełnienia marzeń dziecka. 

Bon w wysokości 500 złotych otrzymuje każda rodzina, która ma przynajmniej jedno dziecko w wieku do 18 roku życia. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością kwota wzrasta do 1000 złotych. Każde dziecko ma przyznawany jeden bon do wykorzystania. Jego realizacja jest możliwa na całym terenie kraju.

Żeby otrzymać bon oraz faktyczny dostęp należy go jedynie uaktywnić przez internet logując się na platformie ZUSu.

Bon turystyczny został również zaproponowany przez rząd w ramach wsparcia polskiej turystyki. W czasie pandemii ta branża szczególnie ucierpiała przez obostrzenia. W związku z tym opracowywane są różne plany, jak może otrzymać potrzebne wsparcie.

Zrealizować bon turystyczny możemy w różnych placówkach. Zasady o tym jak płacić bonem turystycznym będą się różnić w zależności od miejsca do jakiego się udamy, dlatego warto wcześniej dokładnie prześledzić regulaminy. 

Do kiedy wykorzystać bon turystyczny?

Początkowym zamierzeniem było wyznaczenie rocznego czasu na wykorzystanie bonu turystycznego. Widząc jednak ogromne zainteresowanie oraz sukces jaki zdobywa program postanowiono przesunąć końcowy termin na 31 marca następnego roku.

Po tym okresie, jeżeli nie skorzystamy z realizacji wsparcia finansowego, przepadnie. 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego jakie atrakcje dla dzieci bon turystyczny oferuje zapoznaj się z poniższymi akapitami. Do programu partnerskiego bonu turystycznego dołączyło wiele placówek, na pewno znajdziecie coś dla siebie. 

Park rozrywki staje się o wiele tańszy

A może największy park rozrywki? Bon turystyczny obejmuje również wizytę w parku rozrywki. Tego typu rozrywka rozumiana jest jako impreza turystyczna. 

Płatności bonem w przypadku parku rozrywki Mandoria obejmują nie tylko bilet wstępu, ale również posiłki w lokalach gastronomicznych.

Dzięki temu otrzymujemy nielimitowany dostęp do wszystkich atrakcji, które nie są objęte czasowymi promocjami oraz pyszne posiłki w wyznaczonych punktach.

Bilety możesz kupić już dziś i zrealizować je w dogodnym dla Ciebie terminie.

Na Twoją rodzinę czekają spacery przez tematyczne strefy, różnego rodzaju aktywności dostosowane do upodobań i wieku oraz wiele miejsc, w którym możecie wspólnie spędzić czas.

Jak każdy obiekt, który jest tworzony z myślą o dzieciach, również park rozrywki za główny cel stawia sobie żeby rozrywka w nim była bezpieczna. Możesz być pewny niezawodności sprzętów. Dodatkowo decydując się na rodzinny wyjazd będziesz mieć swoją pociechę na oku. 

Cały dzień jest do Twojej dyspozycji, dzięki temu będziecie mogli doświadczyć niezwykłych chwil, z których pozostaną wspomnienia na zawsze. Wyjazdy do parków rozrywki sprawiają, że nawet dorośli zapominają o powadze i na nowo mogą stać się dziećmi, które całym sobą chłoną każde doświadczenie.

Wakacje z bonem turystycznym

Wakacje z rodziną są bardzo ważną częścią dzieciństwa. Podczas nich zacieśniamy więzi z bliskimi oraz uczymy się ich w różnych sytuacjach. Dla dziecka jest to możliwość na poznawanie świata w kontrolowanych warunkach. Bardzo często wtedy kształtują się nowe zainteresowania, a młody człowiek zdobywa umiejętności.

Jest to szczególnie ważne w obecnych czasach, kiedy dzieci jest bardzo ciężko wyciągnąć z domów i oderwać od komputerów oraz telefonów.

Bon turystyczny daje wsparcie finansowe, które będzie dużą cegiełką przy realizaci organizacji wakacji marzeń. Możecie wspólnie siąść do planowania i opracować najciekawszą opcję.

Niektóre atrakcje turystyczne oraz noclegi mogą być opłacane za pomocą bonu turystycznego.

Możecie zaplanować wyjazd w najdalsze części Polski, w  których jeszcze nie mieliście okazji być lub spędzić kreatywnie czas na wiejskich agroturystykach. Odciążenie z samej opłaty noclegowej może dać Wam możliwość na zainwestowanie tych pieniędzy w rozbudowanie planu wycieczkowego. 

W ramach bonu wiele rodzin mogło spełnić swoje cele, które wcześniej nie były dostępne dla nich. 

Imprezy turystyczne mogą obejmować zarówno konkretne dziecko jak i całą rodziny. Wówczas opłata końcowa wspólnego wyjazdu będzie o wiele niższa.

Bon również możesz wykorzystać w konkretnych biurach podróży, które oferują łączone atrakcje lub u organizatorów kolonii dziecięcych i zielonych szkół.

Szeroki zakres partnerów programu pozwala na niemal nieograniczone możliwości. Korzystając z bonu przede wszystkim podarujesz swojej rodzinie niezapomniane chwile, ale również wesprzesz naszą polską turystykę. 

Dodaj komentarz