Woreczki sensoryczne

12 Sty

Nasza kochana babcia dała się namówić jakis czas temu i poszyła nam woreczki sensoryczne. Do ich wykonania kupiłam miękkie materiały, jakby polary, ale bardziej kosmate i różne wstążki.

Najpierw powstały woreczki z różnym “nadzieniem”: grochem, ryżem, fasolą drobną i grubą. Woreczki były szyte i napychane parami, więc zabawa może polegać na dobieraniu par (konieczność rozróżniania tego, co jest w środku), ale też na sorotwaniu ich, rzucaniu, chodzeniu po nich i noszeniu na głowie. Wszyte po bokach wstążki pozwalają na nawlekanie woreczków na sznurówkę. Jednak najczęściej woreczki są podusiami dla misiów.

 

 

 

 

 

 

Powstały też woreczki jednokolorowe. W czerwonych znajdują się drewniane korale, woreczki też tworzą pary: z jednym koralem, z dwoma, z trzema… Trzeba wymacać korale, policzyć je i dobrać parę. Naprawdę trudne zadanie.

 

 

 

 

 

 

 

A ten kto mu podoła ma gotowe woreczki z koralikami od 6 do 10…

Jeden komentarz w “Woreczki sensoryczne

  1. Od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem uszycia woreczków sensorycznych, ale miałam zamiar uszyć materiałów o różnej fakturze. Myślę jednak że się trochę zainspiruję. Szczególnie mi się spodobał pomysł z liczeniem koralików “po omacku”. Tylko bym chciała opracować jakiś sposób na to, żeby dziecko mogło sobie samo sprawdzić, czy dobrze dobrało parę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *