Układ Słoneczny – dla Dużego

12 Lut

Były kosmiczne zabawy dla małego dziecka, czas na pomysły czym zająć większego miłośnika Komosu. Listę lektur podawałam, teraz zadania.

1. Zacznijmy od “Out of this World”, który kupiłam już jakiś czas od autorki bloga Balancing Everything. Zestaw jest fantastyczny! Otrzymujemy kompletną instrukcję dla rodzica – scenariusze lekcji, z precyzyjnymi wskazówkami z jakich książek i linków korzystać (są też odpowiedzi na zadane dziecku pytania). Dziecko dostaje notes, w którym jest trochę informacji, ale też pytania pobudzajace do szukania ciekawostek. Układ jest kompletny, więc nie tylko 8 planet, ale też planety karłowate i to wszystkie! (dzieki temu umiem je wymienić). Naprawdę rzecz godna polecenia. Po wypełnieniu tego notatnika można przystapić do dalszej pracy i głębszego poznawania Układu Słonecznego.

Click here to view more details

2. Karty nomenklaturowe i karty do lekcji trójstopniowej. Pobrałam z mpp3-6 – grupy służącej wymianie takich materiałów. Wydrukowałam, pocięłam i dałam dziecku do układania:

3. Potem był czas na grę Scavenger Hunt. Karty były pochowane w całym domu, a zadaniem Tośka było znalezienie ich i udzielenie odpowiedzi na pytania. Grę znalazłam tutaj.

4. Pora na kolejną grę “To the Moon“, również z wcześniej podanej strony.

To the Moon

To the Moon

5. Czas na podsumowanie wiedzy – tu doskonale nam się przysłużyły gotowe materiały do lapbooka, pobrane ze strony Yee Shall Know. Lapbooka robiliśmy stopniowo, pomału, bo jednak wycinanie, pisanie i wklejanie wszystkiego zajęło dużo czasu.  Taki gotowiec jednak i tak oszczędza go mnóstwo – nie musieliśmy wybierać informacji do ułożenia, wystarczyło odpowiadać na kolejne – naprawdę mądrze postawione – pytania. Pytania są postawione w języku angielskim, ale odpowiadaliśmy po polsku. Aha, ponieważ materiałów było bardzo dużo, to ostatecznie powstały dwa lapbooki:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *