Testujemy domek Lego Duplo

9 Mar

Szczerze mówiąc, zupełnie nie wiem, po co Lego robi jakieś kampanie reklamowe. Ja osobiście mam uczucie, że to jest akurat taka marka, a Duplo to taki produkt, którego reklamować ani polecać nie trzeba. Czemu? Bo Lego od lat robi zabawki idealne. Owszem, mieli małe wpadki (jak wtedy, gdy Duplo zniknęło i pojawiło się explore, czy serie bajkowo-filmowe, których idea jest mi obca), ale my od lat 15 jesteśmy wciąż wierni. Uwielbiam te klocki za ich trwałość – nasze pudło z nimi przekazywane jest z dziecka na dziecko, uzupełniane a to o  Zoo, a to o samolot – w zależności od pasji dziecka. I wydawałoby się, że nic nowego nie wymyślą, bo klocek to klocek, a tu jednak!

Od TestMeToo dostaliśmy zestaw “Mój pierwszy domek”. Młoda wiedziała, że mają przyjść klocki, więc przejęła paczkę od kuriera i nie mogła się doczekać jej otwarcia.

Co nas zaskoczyło w nowych klockach:

– inne kolory – nasze stare klocki bazują na soczystej zieleni, żółci, czerwieni i granacie, a tu takie miłe pastelki (i ukochany róż!),

– inne kształty – duże elementy, które tworzą pokój/dach, ale dają też pole popisu dla wyobraźni,

– pomysł na edukacyjną zabawę – ten zestaw pozwala bawić się w dzień i noc, zobaczcie sami:

Ludziki Lego jedzą

Czas na posiłek!

Ludziki Lego na zjeżdżalni

Zabawa na zjeżdżalni

Wieczorem myjemy zęby!

Wieczorem myjemy zęby!

A teraz wam poczytam przed snem...

A teraz wam poczytam przed snem…

Czytanie bajki

Czytanie bajki

Zabawa Lego

Układanie do snu, dobranoc…

Zabawka pozwoliła na uporządkowanie czynności, jakie wykonujemy w ciągu dnia: dzieci rano wstawały i wyskakiwały ze swoich łóżeczek, a potem myły zęby (oczywiście różowa szczoteczka była dla dziewczynki), jadły śniadanie i bawiły się na zjeżdżalni. Zawsze też trzeba było zmienić coś w domu, bo to “przyjemnie raz mieć sypialnię na górze, a raz na dole”. Po kolacji i wieczornym myciu, był czas na czytanie na dobranoc. Moja córeczka ma bardzo żywą wyobraźnię, więc ludziki natychmiast zostały wciągnięte w pełną przygód opowieść  z Piotrusiem Panem w roli głównej. Pyszna zabawa. Polecam!

TestMeToo - dołącz do nas

3 komentarzy w “Testujemy domek Lego Duplo

  1. Duplo – uwielbiamy 🙂
    Nie znam innych, tak solidnych klocków, które przetrwały pokolenia w nienaruszonym stanie mimo intensywnej eksploatacji. Wśród moich Lodo-żerców rządzi zdecydowanie zestaw z lodami.

    Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *