Posortuj i pokręć – drewniana łamigłówka

16 Mar

Pisałam już o tym, że lubię zabawki drewniane. No lubię i już. I niestety, czasem jak coś zobaczę, dostrzegę jakiś ogromny potencjał edukacyjny, to muszę to kupić. Zwłaszcza, jeśli wpasowuje się to w aktualne zainteresowania dziecka.

Tak było z zabawką firmy Guidcraft Twist ‘N Sort. Był to okres, kiedy moje Gadżeciatko maniakalnie odkręcało każdą nakrętkę – robiła to bardzo zgrabnym ruchem, zaskakującym u kilkumiesięcznego dziecka. Dlatego, jak natrafiłam na tę zabawkę, postanowiłam, że muszę ją kupić. Mój upór był tak duży, że nie mogąc znaleźć czegoś takiego u nas, ściągnęłam ją z USA. Na szczęście można ją już znaleźć w Polsce (nie identyczną, ale nawet fajniejszą, bo bogatszą o jeden element). Nie ukrywam, że jest też tańsza. W każdym razie, rzeczywiście okazała się być hitem: dziecko spędziło upojne chwile zakładając i zdejmując klocki.

Zabawka jest wykonana z drewna. Chodzi w niej o to, żeby dopasować elementy o różnych kształtach do odpowiednich słupków. Na słupkach znajdują się poprzeczne blokady, które wymagają dobrania odpowiedniego elementu (to znaczy z odpowiednimi otworami), a następnie takiego ich obrócenia, aby spadły na sam dół. Słupek z drewnianym gwintem wymaga nakręcenia klocków. Dziecko ćwiczy nie tylko rękę i koordynację wzrokowo-ruchową, ale uczy się też nazw kształtów, kolorów, no i logicznego myślenia, no bo czemu kwadrat pasuje tutaj, a tu już nie?

Jeden komentarz w “Posortuj i pokręć – drewniana łamigłówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *