Polar czy mikrofibra – który kocyk lepszy?

25 Kwi

Jednym z wyborów, przed którym stają przyszli rodzice, jest wybór kocyka. Nawet jeśli dziecko ma rożek, śpiworek, kołderkę czy inne tego typu wynalazki – kocyk jest w wyposażeniu niemowlęcia niezbędny. Służy przy tym dobrych kilka lat, a przy pomyślnych wiatrach, może stać się ukochanym kocykiem także przedszkolaka. Dlatego jest to wybór ważny. W niebyt odeszły kocyki ze skrzypiącego czegoś z naszego dzieciństwa (i, niestety dzieciństwa moich starszych dzieci), teraz w ofercie są koce z bardzo miękkich i wspaniale wykończonych tkanin: polaru, mikrofibry, miśkowatego akrylu, weluru. Jak je zwał, tak zwał – są to tkaniny miękkie i przyjemne, ale sztuczne. Można też dostać kocyki z wełny i bawełny. Ich zalety – naturalne włókno. Wady: cena, trudna pielęgnacja wełny i mechacenie się. Nie wszyscy też lubią dotyk wełny. Wróćmy więc do tych sztucznych tkanin. Polar jest mocno rozciągliwy i przy dłuższym używaniu mechaci się. Natomiast grube koce akrylowe… sama mam taki – jest zimny, a jednocześnie człowiek się pod nim poci, brrr, fatalne połączenie. Osobiście z nich wszystkich polecam materiał zwany mikrofibrą. Jest wyjątkowo miękki w dotyku, po wielu praniach nie zmienił się nic a nic, ma sympatyczną aplikację i jest niedrogi. Jedyna wada – elektryzowanie się, ale dzięki temu przykrywanie dziecka w nocy daje super efekty świetlne!

2 komentarzy w “Polar czy mikrofibra – który kocyk lepszy?

  1. My mamy polarkowe ale tylko do wozka. W domku uzywamy ikeowskich flanelowych “kolderek”. W upalne dni sprawdzily siue swietnie.

  2. Jestem osoba dorosłą. Od niedawna wiem, że jestem alergikiem na roztocze i mam skazę białkową. W związku z tym, że na ulotce, którą dostałam od lekarza m.in. jest informacja, że należy usunąć puch, pierze, wełnę, frotte, flanelę, koce. Czy mogę spać pod kołderką lub kocem z mikrofibry, czy nie jest uczulająca ? Mam ściereczki z mikrofibry i, rzeczywiście, są one bardzo przyjemne w dotyku, dobrze się nimi ściera kurze i inne zanieczyszczenia, a także je pierze. Byłabym wdzięczna, gdybym dostała odpowiedź na moje pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *