Parasol “Cztery pory roku”

5 Kwi

Każde dziecko prędzej czy później nauczy się nazw miesięcy, po prostu w pewnym momencie zacznie lepiej rozumieć co to czas, samo zacznie zaglądać do kalendarza i mimochodem opanuje, jaki miesiąc po jakim następuje, który to trzeci, a który dziewiąty. Niestety, życie życiem, a wymagania programowe i egzaminacyjne swoją drogą. Nie zawsze można pozwolić dziecku na to, aby nauczyło się obliczeń czasowych w swoim tempie, czasem trzeba ten proces przyspieszyć. Dokładnie taki jest powód naszych ćwiczeń z kalendarzem…

Jak zrobić parasol “Cztery pory roku”

Do wykonania parasola potrzebny jest 1 niebieski karton A3 i 1 niebieski karton A4 (takiej grubości z jaką radzi sobie drukarka), nitka z igłą i zwykle używane materiały plastyczne. Z pomocą dużego cyrkla narysowałyśmy czaszę parasola oraz jego dół – 4 łuki.

Czasza parasola z papieruParasol podzieliłyśmy na 4 części i córka zajęła się ich dekorowaniem. W tym czasie ja przygotowałam kropelki z nazwami miesięcy – możecie skorzystać i je wydrukować:

krople – plik odg – do edycji, np. zmiany na język obcy

krople – plik pdf

Wydrukowane kropelki z nazwami miesięcyZ reszty papieru zrobiłyśmy rączkę parasola – tu trzeba było grubszej warstwy papieru.

Rączka paasola z papieruPo wycięciu kropelek “przyszyłyśmy” je zgodnie z porami roku – dlatego nazwy miesiąca zaczynają się od marca, a kończą na lutym.

Parasol z papieru z doczepionymi kropelkamiTaki parasol można wykorzystać nie tylko do utrwalania kolejności miesięcy oraz pór roku, ale też do nauki nazw miesięcy w języku angielskim.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *