Lulu Nature – Dodo – bynajmniej nie ptak ;-)

14 Sie

Wprawdzie GadżetoMama pod młotkiem, ale wrzucę jeszcze jakiś wpis. Tym razem o formowankach Lulu Nature. Nie przepadam za formowankami, miałyśmy tylko flanelki Tetro (im większe dziecko, tym większe odgniecenia…), sięgnęłam jednak po nie, bo dzienne spanie coraz częściej kończyło się mokrym łóżeczkiem i przebieraniem nie tylko samego dziecka, ale i pościeli. Męczące, więc wysupłałam parę złotych (cóż za oględność, prawda?) i…zakupiłam dwa cudeńka, fabrique en France, w rozmiarze XL na 12-20kg: Lulu Dodo XL (konopna) i Nocny Dodo Bambou XL (bambusowa). Pierwsze wrażenie: ogromne!! Obie formowanki są ogromne. Obie w środku mają polarek (z kieszonką, więc można włożyć dodatkową wkładkę), obie mają załączone takież wkładki – szaliczki, które można złożyć 2 lub 3 razy. Obie mają wokół nóżek gumki (w bambusowej falbanki zawsze zawijają się do środka) i sprytnie rozwiązany system napów umożliwiających sprawne dopasowanie, także na długość. Bambusowa jest zrobiona z chłonnej frotki, a konopna ma dodatek początkowo sztywnej i jakby wełnianej konopi, która po praniu robi się bardzo miękka i miła w dotyku.


Tyle zachwytów, teraz wady: schną potwornie długo. W deszczowe lato, obojętne czy je wywieszę na balkon, czy suszę w domu, potrzebne są dwie doby, a i tak przy ściągaczach jest troszkę wilgoci. Trzeba by mieć takich ze 6, żeby móc ich używać i na dzienną drzemkę i na noc, a cena, że proszę siadać, 67 złotych za sztukę. Potrzebny do tego otulacz i tu Flip daje sobie radę, ale już Bambino Mio 9-12kg jest fatalny – wszystko odstaje, trzeba większy rozmiar.

Najważniejsza rzecz: czy to się sprawdza przy większym dziecku? Tak sobie… jeden dzień, trzeci, ale zanim otrąbiłam sukces, wyjęłam mokruśkie dziecko z łóżeczka – nawet super XL nie dał rady. Teraz dołożyłam jeszcze bambusowy prefold, ale to powoduje, że pupa jest ogromna i dziecko ma głowę w dole…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *