Lapbook o kolorach

14 Lut

Dziś ponownie o ukochanym “narzędziu” homeschoolersów – lapbooku, a konkretnie jak i z czego zrobić lapbook utrwalający słownictwo z języka angielskiego – kolory. Pomoc raczej dla dzieciaków młodszych.

Potrzebne są:

teczka typu manila (ale może być też zwykła ze sznurkiem);

paleta wycięta z tektury – mocujemy ją taśmą na środku teczki;

kolorowe kartki – wycinamy z nich “ósemki” i składamy na pół – w środku dziecko pisze nazwę koloru, zrobione w ten sposób “farbki” mocujemy na palecie;

wierszyki (można szukać samemu, a można ściągnąć ode mnie wierszyki_o_kolorach_ang), szukając samodzielnie warto jednak zwrócić uwagę na to, że przeważnie uczymy dzieci brytyjskiego, więc “colours”, a na stronach amerykańskich będzie “colors”. Wierszyki typu: red, green, black wyciąć i nakleić z drugiej strony palety w odpowiednich miejscach. Resztę wierszyków – gdzie będzie miejsce;

tęcza (my wycięliśmy z książki, ale można wydrukować lub narysować samemu), pod nią jeden z wierszyków;

mini książeczka i większa książeczka zostały pobrane z tej strony. Mała książeczka to “Mini book of color”, a duża to “Printable book about colors to read”. Obie trzeba wydrukować, pociąć, spiąć i umocować.

karty pracy można znaleźć na powyżej podanej stronie lub tu czy tu. Karty mocujemy spinaczem lub robimy z tyłu lapbooka odpowiednią kieszonkę na nie.

czytanka o kolorach wklejona pod paletą pochodzi stąd.

 

Lapbook o kolorach gotowy!

Jeden komentarz w “Lapbook o kolorach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *