Komu zęboszczotkę, komu? – “Zęboszczotki” Pittau&Gervis wyd. Babaryba

21 Kwi

Jak wygląda Twoja szczotka do zębów? Pewnie jest nudna, niebieska czy zielona, może ma jakieś tam gumowe wypustki, czy inne udziwnienia, ale w gruncie rzeczy jest nudna. A gdyby tak była inna? Stworzona specjalnie dla Ciebie? Pokazująca kim jesteś albo chcesz być?

Dziewczynka ogląda książkę

Takie są właśnie “Zęboszczotki” Pittau&Gervis wyd. Babaryba. Jest tam szczotka dla kobiety i dla mężczyzny (nikt po ciemku się nie pomyli…), ale też dla wielbłąda, wiewiórki i… muchy (domyślacie się jaka?). Znajdzie się coś dla zapominalskich, szczerbatych i bezzębnych. Lekki dreszcz grozy budzi szczotka dla rzeźnika i stolarza, a i ta dla rzeźbiarza jest mało pociągająca. Za to szczotka dla niewidomego musi być zawsze pogłaskana, bo jest inna – wypukła i czarna. Książka zachęca do refleksji i szalonych pomysłów, bo jak będzie wyglądać szczotka dla kominiarza? Albo pirata?

Dziecko “czyta” książkę samo po kilku obejrzeniach jej z rodzicem i jest w tym niezmordowane. Śmieszy je za każdym razem to samo, choć co jakiś czas odkrywa też coś nowego.

Dziewczynka ogląda książkę i się śmieje

Jeden komentarz w “Komu zęboszczotkę, komu? – “Zęboszczotki” Pittau&Gervis wyd. Babaryba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *