Grasz w kolory? Gram!

8 Mar

Kolorowe tabliczki Montessori połączone ze skrzynią skarbów

 

 

 

 

 

 

Wprawdzie zabawa polega na graniu w zielony, a zielony powinien być “żywy”, ale to właśnie pytanie pasuje do dzisiejszego kolorowego wpisu. Kiedyś, dość już dawno temu, przygotowałam dla córki skrzynkę pełną kolorów. Przez pewien czas zbierałam w domu wszelkie kolorowe drobiazgi. Przeszukałam swoje plastyczne “przydasie” i wybrałam korale, pompony, piórka i inne, zebrałam też zatyczki od wyschniętych flamastrów. Następnie kupiłam skrzynkę z 12 przegródkami. Do każdej z nich włożyłam kartonik w innym kolorze. U mnie były to kartonowe jajka – akurat je miałam w tych kolorach, które były mi potrzebne. Znalazło się tam także złote jajko, bo wśród drobiazgów były też takie w kolorze złotym.

Skrzynka pełna kolorów

 

 

 

 

 

 

 

Zabawa polega na tym, że wysypujemy kolorową zawartość pudełka na tacę, a córcia potem segreguje to dobro do poszczególnych przegródek.

Skrzynka pełna kolorów

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnio jednak łączymy kolorowe tabliczki Montessori zestaw III z tym właśnie pudełkiem skarbów. Wymaga to nie tylko posegregowania drobiazgów zgodnie z kolorami, ale też dobranie ich do odcieni tabliczek! O, w taki sposób:

 

A tak się prezentuje nasz kolorowy kącik, czyli skrzynia skarbów, kolorowe tabliczki i tęcza.

Kolorowy kącik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *