GadżetoMamy sposoby na kaszel

16 Gru

Nieźle się wszyscy pochorowaliśmy: katar, kaszel, gorączka. Nie grypa, ale jakieś wirusisko paskudne. Udało się wyjść z tego obronną ręką, to znaczy bez antybiotyków i nawet bez wizyty u lekarza. Najgroszy był długo trwający kaszel, z którym rozprawiliśmy się domowymi metodami.

Syrop z cebuli:

3 duże cebule,

1 główka czosnku,

kilka łyżek miodu.

Cebulę i czosnek obrać, posiekać (można w malakserze), wrzucić do słoja, zalać miodem. Potrząsnąć kilka razy i odstawić. Po 5-6 godzinach można zlać do butelki z ciemnego szkła i przechowywać w lodówce. Pić kilka razy w ciągu dnia.

Ja po zlaniu syropu od razu nastawiałam nową porcję.

Drugim sposbem jest tymianek – kupowany w zwykłym sklepie spożywczym, stoi na półce z przyprawami. Łyżkę tymianku wsypujemy do miski (takiej na sałatkę), zalewamy wrzątkiem, pochylamy się nad miską, głowę nakrywamy ręcznikiem i robimy inhalację. Gdy para przestaje się unosić, napar zlewamy do kubka (cedzimy go, rzecz jasna), słodzimy miodem i wypijamy.

Jeden komentarz w “GadżetoMamy sposoby na kaszel

  1. Moja córka nie może jeść miodu (oj jaka szkoda) dlatego robię syrop nieco inaczej. Szatkuję cebulę (bez czosnku) bardzo drobno i zasypuję cukrem. Stawiam w cieple na noc a rano zlewam powstały syrop.

    Czasem robię syrop z buraka ćwikłowego. Buraka szoruję, odcinam gruby plaster od strony naci, albo przecinam na pół (zależnie od wielkości buraka. Wydrążam łyżeczką dość głęboki dołek i zasypuję cukrem. Buraka stawiam na kaloryferze na noc. Rano syropek powinien być gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *