EKO- wkładki i podpaski Charlie Banana

25 Maj

Wkładki i podpaski wielokrotnego użytku to naturalna konsekwencja u kogoś, kto się zdecydował na kubeczki menstruacyjne. Niestety, mój kubeczek jest zbyt mały (z kupnem większego ciągle muszę czekać), więc czasem przecieka i podpaska/wkładka są niezbędne. Powody wyboru wielorazówek są identyczne:

– ekonomia – jednorazowy zakup (jedna sztuka to ~15 złotych) i koszt uprania w zimnej wodzie jest znacznie niższy niż comiesięczna paczka jednorazowych.

– ekologia – brak opakowań, brak kosza śmieci co miesiąc, nie mówiąc o zanieczyszczeniach powstałych w czasie produkcji,

– zdrowie – są przewiewne, naturalne, nie gniotą i nie odparzają.

Na pierwszy rzut poszły Charlie Banana. Kupiłam zestaw składający się z podpaski na noc, na dzień i wkładki (po jednej, żeby zobaczyć, czy warto). Zdecydowanie różnią się wielkością. Od strony zewnętrznej jest PUL, dzięki czemu nic nie wycieknie, w środku mięciutki polarek – taki jak w pieluszkach. Wkład jest  miły w dotyku. Co do chłonności – absolutnie nie można prać w mydle, bo ono tę chłonność znacznie zmniejsza.Tylko płyn do prania. Szczerze mówiąc ta chłonność mnie nie zachwyca. Mam takie wrażenie, jakby wkładki zaczynały działać po porządnym zmoczeniu (testowałam nawet polewając wodą – niewielka ilość spływa po wierzchu. Dopiero spora ilość powoduje, że zaczyna nasiąkać.) Szybko schnie, fajnie się składa, ale bardzo trudno doprać. Polarek powoduje, że wkład wewnątrz jest ciężko wyprać do idealnej białości, kiepsko się też płucze – ciągle płynie piana. Generalnie po pierwszym zachwycie – ocena taka sobie. Do tego stopnia, że zaczęłam szukać innych.

Jeden komentarz w “EKO- wkładki i podpaski Charlie Banana

  1. Ja też mam takie, mam jeszcze Imse Vimse, obie kupione na podpaski-wielorazowe.pl Z chłonnością w ogóle nie mam problemów, ale ja nie piorę w mydle tylko w eko kulami. Może dlatego lepiej się sprawują 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *