6 razy Quut

9 Lip

Zakochałam się w zabawkach Quut. Są genialne  w swej prostocie, piękne w wyglądzie. Uważam, że dużo lepiej kupić taką zabawkę i cieszyć się nią kilka sezonów, niż potem te same pieniądze wydać na stoisku przy plaży i kupić kruchy, śmierdzący plastik, który po urlopie wrzucimy do kosza, bo nie będzie się do niczego nadawał. Co innego zabawki Quut. No ach, och i ojej. Ale po kolei. Jest to marka belgijska, a jak twierdzą ich spece od reklamy – zabawki są zaprojektowane przez rodziców. Jak się im przyjrzeć, to coś w tym jest. Zabawek jest kilka, a tu w kolejności, w jakiej podbiły moje serce i kilka słów o tym, dlaczego:

1. Wielofunkcyjna łopatka do piasku Triplet

Ni to grabie, ni łopatka, ni lejek, ni sitko. Często ni to, ni owo jest do kitu, jednak Triplet wygląda super. Mnie podbija wizja jednej zabawki zamiast 3 czy 4 obijających się w plażowej torbie. Cena 32-34 złote.

Quut-triplet-beach-and-sand-tool-bmini_large

2. Wielofunkcyjny zestaw do wody i piasku Cuppi

Zajęcie na długie godziny: możliwość kopania, przesypywania i przelewania. Do tego piłeczka, którą można turlać w zrobionym łopatką torze. Można też kulkę rzucać i łapać łopatką lub grać we dwoje. Całość złożona zajmuje niewiele miejsca. Cena 32-34 złote.

quut-cuppi-beach-toys-bmini-square_large

 

3. Formy do budowania zamków z piasku ALTO

3 mieszczące się jeden w drugim cylindry pozwalają na łatwe wybudowanie wieży. To, do czego potrzebne były 3 wiaderka i często kończyło się rozwaleniem całości, teraz może szybko i sprawnie zrobić każde dziecko. Cena 66-68 złotych.

Quut-alto-sand-castle_large

4. Wiaderko do wody i piasku Ballo

Wygląda intrygująco, na pewno łatwo w tym nosić wodę bez rozlewania, ale ten projekt mnie nie przekonuje. Przede wszystkim wydaje mi się, że wysypanie piasku (zwłaszcza takiego zmieszanego z wodą) może graniczyć z cudem. W tym przypadku zdecydowanie bardziej preferuję zwykłe wiaderko, wydaje mi się praktyczniejsze. Cena 66-68 złotych.

Quut-ballo-red_large

5. Łopatka do piasku z sitkiem Scoppi

Podobnie nie zachwyca mnie łopatka. Na pewno jest wygodna, łatwa do chwycenia i trwała, ale wydaje się też być zbyt dużych rozmiarów. Nawet sitko mojej oceny tu nie podniesie. Cena 88-90 złotych.

Quut-Scoppi-beach-toy_large

 

6. Ringo

3 trwałe krążki z uchwytem i piłeczka. Po rzuceniu piłeczki dziecko rzuca kólkami tak, aby wylądowały na piłce. Zabawka lekka, kolorowa i taka jak lubię – kompaktowa. Cena 30-32 złote.

Quut-Ringo-Petanque-Reinvented_large

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *